Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 16:30



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Петър написа:
vanderel написа:
Или пък да кажеш, че народът е глупав ... :(
Народът ни не само е глупав и лесноманипулируем, ами и на 80% се състои от дебили (не съм аз, един професор го каза).

Прочитайки поста на Ванди, на това място си помислих точно за тази фраза... от Иво Христов е!
Петър написа:
Надявам се всички знаят причината за знаменитата фраза на Васил Левски: "Народеее???"

Вазов(не съм аз) е написал нешо за народа:
Цитат:
Тоз народ поробен
дa мисли за слава не беше способeн;

игото тежеше на неговий врат,
без да предизвика гордия му яд.
Той беше спокоен. С позор на челото
безропотно, хладно живейше в теглото.

Яремът му беше и родствен, и мил,
понеже се беше със него родил;
от люлката с него в живота бе тръгнал
и на труда беше като вол обръгнал.
Народът бе мирен и почти засмян,
сред робството тежко ходеше пиян,
защото теглото - и то е пиянство
и прави по-мило злото окаянство
,
и разумът мъти на простий народ,
и държи го в дрямка, и прави го скот.
Той ядеше, пийше, жнеше по Петровден,
срещаше Великден, чакаше Гергьовден,
по Коледа весел колеше прасето...

А мъките бяха страшни под небето!
Тираните бесни върлуваха веч.
Полята пищяха от техния меч,
всеки ден от кърви невинни залети,
всеки ден злодейства - хабери проклети:
тук обран търговец, друг - ранили зле,

там орача кървав в нивата нашле -
някой баща беден на седем дечица -
днес пламнала плевня, утре воденица!
Обири и дъждья, грабеж, произвол!
Сюрмахът без стряха, орачът без вол
остаяха. Турчин беснееше, гладен,
властта беше глуха и съдът продаден.
И нищо по-друго. Робът беше як,
игото влачил е, ще го влачи пак.
И никоя съвест не трепваше гнявно
против туй живене и мране безславно.

И слово свободно и надеждна реч
до никой слух робски не стигаше веч.

Левски бе угаснал преди три години.

И народът спеше. Небесата сини
блещяха със трепет над робския край
и питаха бога: "Докога ще трай
таз земя в теглото и рабските звънци
позорно ще дрънкат и нашето слънце
да свети над нея, а да гледа мрак?
Докога ще дремят, о, господи благ?"
Така те мълвяха в пространството чудно.
А народът спеше, спеше непробудно.

.....Като че ли всичко описано е актуално и днес....


По отношение на гласуването и аз напълно споделям идеята за гласуване само ако живееш от минимум 3 месеца в държавата, в която искаш да гласуваш! Разбира се за да можеш да гласуваш, трябва да притежаваш гражданство на дадената страна!!!
Много хора гласуват напук на някой си...пример нереализирал се в България, дошъл тук, също не успява нито да се интегрира, нито да се реализира, но с правото си на глас отива и гласува за народни представители или президент в България, (избори, които не го зсягат косвено, защото той вече не живее в България) само от яд, и избира някой си, не е важно кой, само сечено да прави, а на забелжка, че това не е редно, коментарът му е "... к`во ме еб@т онИя, да се оправят сами..." Срам и позор!!! Имал съм нещастието да говоря с такива хора!

@Петър 1+ + за коментара :!:


09 Апр 2019 18:36
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
vanderel написа:
taraponty написа:
сега ще подкрепа Елена Йончева защото не е дебил,
Колко пъти да казвам, че ти не можеш да ме обидиш. Няма смисъл да се напъваш с толкова дълги постове.
От всичките ти писания само това горното има значение по темата, за което ти благодаря :D

Сега не дебилът Йончева ще подгони не дебила Жаблянов и той като всички засегнати ще си подаде оставката :? И това всичкото под носа на не дебила Нинова :wink: Това ли да очакваме :?: :D

Аз се изнасям от тази тема и отивам при "дебилния" народ, който 10 пъти прави една и съща грешка, защото с личните си спорове дотягаме на останалите ! Чао, чао !!!


Понеже си дебилен тип ще ти го онагледя с картинка за да го разбереш. Вчера Йончева отново е осъдила твоят вожд, присъдата е потвърдена на втора инстанция.

Изображение


09 Апр 2019 19:18
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
"Марковски: Бойко Борисов не e казал неверни думи за Йончева"

https://dnes.dir.bg/temida/markovski-bo ... a-joncheva


10 Апр 2019 12:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Нали се разбрахме че няма лошо в различията на простолюдието сиреч ние дето си купуваме апартаментите на двойни цени за да има намалени за власт имащите! Лошо е че си изкарват кирливите ризи ама са с едно партийно потекло и нрав! Затова приятели спорете но никога не си мислете че само Вие сте прави! Истината винаги е някъде там :lol:


11 Апр 2019 11:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Британците ще ги чакаме сега до Halloween 2019 :!:


11 Апр 2019 12:40
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
И бащицата можел правилно да отсъжда когато Оставка 3 му диша във врата.

Изображение


11 Апр 2019 14:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Че то кой ще остане министър май ще трябва да внасяме отне де че нема да останат :lol:


11 Апр 2019 15:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Решенията на г-н Борисов не са спонтанни ! Още при встъпването си на власт той заяви, че кметове, общински съветници, министри, САМО ПРИ СЪМНЕНИЕ ще бъдат отстранявани от постовете си. "Няма да чакам съдебно решение, само при съмнение за нередности ... "

Във вторият си кабинет Борисов даде ли най-важните министерства на Реформаторите и на АБВ. Да реформират отраслите, както смятат за добре. Четиримата министри на здравеопазването, които бяха сменени, не са били партийни членове, а светила в родната медицина. В повечето случаи премиерът е давал министерствата на хора-специалисти в областта, която ще министерстват. Единствено само кметовете са строго партийни кандидатури, но там е разбираемо. Трябва да се има доверие на тези хора в общините, че ще провеждат централната политика. И там обаче важи правилото за съмнението !

И само като информация - образованието при социализма, беше сериозно и задълбочено нещо. А градчето Банкя - курортно и с добро име. От което следва, че училището там не е било долнопробно.
Ето ви една диплома от това училище, на ученик за който не се е и подозирало какъв ще стане. Този ученик е бил и комсомолски секретар в гимназията. Тогава за такъв се избираше наистина достоен и примерен ученик. Това са фактите :arrow:


Прикачени файлове:
диплома.jpg
диплома.jpg [ 11.24 KiB | Прегледано 7534 пъти ]
11 Апр 2019 19:44
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Много е смачкано изображението, не мога да прочета на кого е дипломата.


11 Апр 2019 20:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Следва академията на МВР ! За охрана на държавен глава не се назначава сулю и пулю !!!
След идването на демокрацията няма нищо по-нормално един топ охранител да направи частна охранителна фирма. Всички бизнесмени със сродни производства или дейности се познават и малко или много си комуникират в интерес на бизнеса. Логично и неизбежно е било Борисов да познава лидерите на СИК и ВИС. Логично е да е комуникирал с тях. От там именно идват и приказките - "Един мой познат ми каза, че приятелят му е разбрал от "сигурно място", че еди кво си ..."
От другата страна е апаратът на ДС с всичките си лостове да унищожи неудобен, и журналистите с продаваемите си сензационни новини - от там идват самолети, чували, камиони ...

Не карам никой да мисли като мен. Ако сте против осъдената днес Нинова и бягащата от съда за съучастие в КТБ чак в европарламента Йончева, ако сте против създателите на олигархията, имате избор - десни партии колкото щеш - на Костов, на Софиянски, на Бакърджиев, на Хр. Иванов, на Трайчо и Марто Димитров, на Лукарски и на Радан ...
Има и цели трима патриота ! Вкл. и бизнесмен, който с правилната си реторика, като нищо ще замине за Брюксел !

iuri2 написа:
Нали се разбрахме че няма лошо в различията на простолюдието . Истината винаги е някъде там :lol:

Затова е тайната на вота - защото когато един човек се разкрие като мен/аз съм открит човек и в живота/, рискува да си намери неприятели. Не трябва да е така ! Това че половината народ са за сините, а другата половина/нашите комшии и приятели/ за червените, било то в политиката или спорта, не трябва да ни противопоставя и да влияе на човешките ни отношения !


11 Апр 2019 21:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
vanderel, докато те има теб Б. Б. няма нужда нито от тоалетна хартия, нито от биде :idea:
Просълзих се като видях дипломи от толкова "реномирани" никому неизвестни учебни заведения. Дай сега да видим какво ще покажеш за Цв. Цв. и ако спазваме попският принцип -" не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря " може и да събереш някой глас за вожда.


11 Апр 2019 23:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Май ще отворя нова тема междуличностни :lol: Жалко е че малко неща ни обединяват а много разделят :(


12 Апр 2019 07:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
"пунта мара", както каза Премиерът :D (как владее до съвършенство българският език, а ?)


12 Апр 2019 12:45
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
На някои хора и господ не може да им помогне! :mrgreen: :)


12 Апр 2019 12:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
И още свежи данни до какви резултати доведе България 10 годишното управление на ГЕРБ

Изображение

Направиха България стабилна държава:
- Стабилно растат цените
- Стабилно се крадат еврофондове
- Стабилно намалява населението...


12 Апр 2019 13:19
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®