Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:23



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
В Германия не е имало протести на опозицията срещу мерките наложени от правителството в борбата срещу COVID 19
Откъде се измислят тези неща? И не е нужно България да става като Германия, а да се спазва само реда и закона.
Не всеки трети да е над закона - недосегаем!
Не е нужно много - дисциплина.

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


04 Авг 2020 12:24
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Протести има в много страни. Всички са насочени срещу правителствата естествено. Опозиционните партии потриват доволно ръце, дори и те да не са преките организатори.
Едно време дяконът за да организира въстание е обикалял от село на село, от къща на къща ... Сега през интернет е лесно. За броени часове могат да излязат хиляди на площадите. Ролята на троловете въобще не е трудна. От тях се иска да се пусне темата и да се даде тон. От там нататък потребителите се избиват, кой от кой повече да разбира и кой от кой да е по оригинален. Всеки си мисли, че неговото мнение е най-вярно. Както между другото и аз пиша и си мисля че съм прав. Но хората, които ще са съгласни с мен, ще са точно толкова, колкото и тези дето няма да са съгласни.


04 Авг 2020 14:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Много интересен казус! Абсолютно съм съгласен с тебе и абсолютно обаче искам тоя/тия/дерибеи ако може да ги застигне правосъдие и да не се мислят за недосегаеми! Знам че юридически не става но виждаш всички искат велико народно събрание и рестарт! Да хората винаги искат невъзможни неща, затова света върви напред, настрани, често назад :? Поне едно е ясно-Бащицата да ходи да си кътка партията и мисирките, че омръзна на хората :D


04 Авг 2020 16:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Излиза, че един е написал нещо в социалната мрежа, друг го дал на преразказ с елементи на разсъждения, трети го оповстил официално и излиза, че има протести :lol:
За съжаление Фару Феркел подкрепя вожда иначе отдавна да беше останал без бустан! Тези неща защо никой не ги отчита?
Но пък за момента няма кой да го наследи! Патова ситуация...


04 Авг 2020 18:15
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Не само фрау Меркел а и мисирките Здравко-мисирките :lol: :lol: :lol:Те му крепят бастуна :lol: И сериозно-сега дигаме заплатите на администрацията щото тя крепи изборите :? А и вся власт е у него!Но още утре може да има НОВИНИ :D


04 Авг 2020 22:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Юрка,
ти си пенсионир, аз съм далеч... С теб може само да коментираме безпристрастно, но реално не участваме в нищо! Дано се намеря съвестни избиратели и политици.


04 Авг 2020 23:56
Профил WWW

Регистриран на: 03 Фев 2014 19:45
Мнения: 24
Отговори с цитат
zdravkos написа:
В Германия не е имало протести на опозицията срещу мерките наложени от правителството в борбата срещу COVID 19
Откъде се измислят тези неща? И не е нужно България да става като Германия, а да се спазва само реда и закона.
Не всеки трети да е над закона - недосегаем!
Не е нужно много - дисциплина.

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk
Това са златни думи. Иска се “само“ дисциплина. Роден съм в Чехия и живея почти 60 години тук. Това е дума която българина НЕПОЗНАВА! Ходя редовно в България и не виждам как ще стане промяната. Както и чехите няма да станат германци (по заплата). Ред и дисциплина това е нещо което не се учи, или го имаш, или не. Омръзна ми да слушам всяко идване в България, вие сте много по добре от нас.


05 Авг 2020 09:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Но е истина, и да Вие сте поне 50% германци! Бих искал да сме поне като Вас, ако не като германците. Това което направо ме уби, беше че при Вас няма неплатени глоби. Малко да се отклоня от темата, но бих искал да ме разбереш правилно. Докато живях в Прага, само със заверка от хазяина в пощата и с номер за неиздаден побит отидох да си платя синята зона за паркиране пред нас(там където живях). От взимането на номера, до плсщането за зоната минаха 40 мин -буквално. Тук в България ако живееш под наем в синя или зелена зона, трябва да си смениш личната карта, книжката , талона на колата,+ молба в свободен текст до домоуправителя на блока, придружена с подпис и негов тел номер. Еми по-добре сте!


05 Авг 2020 11:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Здравко, чакам да ми преведат 50-те лева че да си купя билет за София да ида на протестите :lol: :lol: Казах че имам представители там, ама не са от тези дето ей сега лягат и умират за/и те не знаят защо/ Вече чух че няма оставка и ще мислиме още/за хората естествено/щото се чуха възгласи,, на кой ни оставяш боже,, Е как да оставиш такива хора :D А за Пепи, ами как да не им дигнеш парата на такава администрация! Тя може да те държи а може и да те гътне :D


05 Авг 2020 17:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
iuri2 написа:
щото се чуха възгласи,, на кой ни оставяш боже
Няма да ни остави, СПОКО :!: :D


06 Авг 2020 22:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
iuri2 написа:
щото се чуха възгласи,, на кой ни оставяш боже
Няма да ни остави, СПОКО :!: :D

Малийй дали ми стой темата с бисерите? Сега ще я търся да те постна там :lol: ако я има.


06 Авг 2020 23:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
iuri2 написа:
щото се чуха възгласи,, на кой ни оставяш боже
Няма да ни остави, СПОКО :!: :D
„Пиянството на един народ“ *
Изображение

"...И ние сами, съвременници на описуемата епоха - отрезвели вече от цял ред исторически примери, се чудим и маем какво е било това умствено опиянение, това сюблимно безумство на народа, да се готви на борба с една страшна империя, с велики още военни сили? [...] Историята рядко ни дава пример за такава самонадеяност, която приближава до лудост. Българският национален дух никога не се е вдигал до такава висота и надали ще се вдигне друг път..."

___________________________________________________________________________________________
*
„Пиянство на един народ“ е наименованието на глава 16 от втората част на романа „Под игото“ на Иван Вазов.


08 Авг 2020 02:59
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
гербаджийството верно стана като империя, и колкото се бавим да ги изметем толкова по-зле ще става. Оставям настрана висшите неща в столицата като кой е главен прокурор и кой зам. министър, а съм отвратен от нещата в ежедневието на всяка крачка. Вече стана обичайна гледка държавни агенции, комисии и общини да погазват загоните и да няма никакви последствия и коректив. Насади се една мутренска показност като от 1995-а примерно една площадка с незаконни вече гаражи някои ги вдигат а онези на хора от структурите на герб продължават да стоят няколко години. Рибата се вмирисва откъм тиквата - много мъдра приказка.


08 Авг 2020 09:19
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Че трябва да се сменят, трябва. Но с ум.
Това в момента което го правият, по-скоро ще стане като някой български поговорки.
Бързата работа срам за майстора.
От трън, та на глог.
Та не е толкова важно сега, на момента, а с когото си заслужава.
Младите не знаят май за 45 години стига. Дори и 45 дни още да им дадем на онези, още повече ще оакат нещата.


09 Авг 2020 20:13
Профил

Регистриран на: 03 Фев 2014 19:45
Мнения: 24
Отговори с цитат
Рибата се вмирисва откъм тиквата - много мъдра приказка.



Същото важи и обратно. Тези които са на власт, да не са паднали от Марс? Те са българи. Това е истината. Ако има желаещи свестни хора, до сега защо не са в политиката. От шаран акула не става.


09 Авг 2020 23:12
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®