Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 11:35



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Мар 2007 15:03
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
До скоро не мислех, че някои, които са ми толкова безразлични ще се превърнат в истинска чума. Разбира се това са ГЕРБ-ерите. И конкретно - тази дребната очилата пепелянка и онова перхидролено барби от Пловдив. Толкова нагли същества, че ако ми бяха насреща щях да им ударя по два шамара. В парламента се отнасяли грубо и агресивно с тях. Ами това е най-доброто отношение, което биха получили. Търпението и толеранса свършиха. Именно благодарение на такива като тях. Прогониха младото и работливо население от България, а тези които останаха - ги оставиха да тънат в нищета и мизерия, оцелявайки ден за ден. Изключително нагли, прости и безмозъчни - толкова ме ядосват, че не мога да намеря начин да ги опиша. За жалост това е жалката действителност. Властта е най-страшния наркотик - толкова притъпява сетивата, че нито виждаш, нито чуваш нито дори усещаш и осъзнаваш какво се случва в реалния свят. За тези мисирки това е светът извън техния новопостроен и уютен апартамент или провинциална виличка. Но тях това не ги интересува - те и техните наследници са обезпечени до живот. Но ще дойде денят когато ще отговарят за действията си. Рано или късно това ще се случи. И естествено да не забравяме Джипко Бибитков - да спира да се прави на най-работен, да паркира Жипката и да си ходи по живо по здраво. Преди си казвах, че той е по-малкото зло. За съжаление съм бъркал - по-голямо зло от него няма.


16 Апр 2021 19:07
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Още ли вярваш в торбалан? От 1989г до сега не съм чул за някоя едра риба да бъде осъдена и да лежи, а ти? 95% от депутатите в новия парламент са старите муцуни. Е какво ще се промени? Някога се надявах, че за моите деца всичко ще е като в нормалната Европа. Сега си мисля, че и техните деца ще живеят като нас сега. За добро се върнах тук, ама се чудя дали не сгреших. :(


16 Апр 2021 19:14
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 15:03
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Още ли вярваш в торбалан? От 1989г до сега не съм чул за някоя едра риба да бъде осъдена и да лежи, а ти? 95% от депутатите в новия парламент са старите муцуни. Е какво ще се промени? Някога се надявах, че за моите деца всичко ще е като в нормалната Европа. Сега си мисля, че и техните деца ще живеят като нас сега. За добро се върнах тук, ама се чудя дали не сгреших. :(

Вярвам, че няма да е все така. Че някой ден българския народ ще живее достойно без да се налага да бяга навън. За осъждането май не ме разбра - няма проблем. Имах предвид друг вид присъда - на по-високо ниво. Дали си се върнал напразно - ти ще прецениш за себе си. Това е един от начините да бъде разбита тази политическа система. За жалост тези които управляваха последните 10 години нанесоха толкова големи щети че хич няма да е скоро поправянето им. Но все от някъде трябва да се почне. И аз вярвам че това време настъпи. Крайно време е


16 Апр 2021 19:38
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Лошото е че където и да бръкнеш в държавата изкачат змии, калинки и бърдаци :( Трудно, много трудно ще се оправи ама трябва иначе закриваме държавата :?


16 Апр 2021 21:02
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
ЦИРКА е голям ! ! ! БСП със ДСБ , Доган със Слави , +Мая пчеличката със Дончева СРЕЩУ Бойко ?!?! Аз съм седесар от 1989 и какво ? Гледах Слави или по скоро Куку , но в Момента в който обсеби шоуто и разкара Камен , Марта , Зуека , Токмакчиев ....... ЗА МАНГИЗИ ми падна в очите невероятно много!!! И си възпита едно цяло ЧАЛГА ПОКОЛЕНИЕ . Да и сега да казва кой да кара влака ...... Бойко не е цвете но вижте ТОВА > https://www.youtube.com/watch?v=8eaVibSEzzA И после пак ,ще си приказваме .


17 Апр 2021 01:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
10 дни ще се изтъркулят и тогава Тошко и ко щат-не щат, щя трябва да проговорят.
Ще е твърде жалко, ако се окаже че са подмамили толкова хора да гласуват за тях с едната единствена цел - промяна на изборния кодекс. Ами то изборния кодекс и аз мога да ви го напиша ... и то без простотиите които новото мнозинство залага в него.

1.Нямат доверие на бюлетините, използвани в почти целия свят, като най-сигурен начин за гласуване, а искат гласуване по пощата и електронно, където могат да станат далеч по-големи гафове и измами. Като казват обаче, че са загрижени за българите в чужбина, обикновено популистите имат в предвид, българите в Германия, Дания, Канада, Нова Зенландия ... и някак си умишлено не споменават едни други "българи" в чужбина - тези в Турция. Ами че то тогава и баба Айше дето е на 90 години и иначе не биха я разкарвали на 200 км да гласува, ще гласува. Ще гласува обаче от нейно име нейният син или внук, а не бабата, която между другото може е да е умряла предната седмица. Кой ще тръгне да проверява тези гласове дали са автентични. Но иначе в списъците, които се давали на СИК-овете имало много мъртви души ...
2.В СИК-овете, а вече и в ЦИК ще е пълно с хора, работещи за новото мнозинство. Явно подценяват собствените си хора.
3.Искат 100 % машинно гласуване. Абре айо само преди две седмици машините в цялия град Велико Търново спряха да работят. Избирателите от старата столица обаче продължиха да гласуват на хартия и на практика нямаше нито един ощетен избирател в този красив град.
4. 1/4 от избирателите на последните избори са гласували с машините, които бяха предоставени на всички. Значи болшинството хора не са умрели за машина. "Загрижените" за хората обаче искат 100 % машини за 25 % избиратели. В "мойта" секция от 265 гласували, тези с машината бяха 43. С машина и без машина е абсолютно едно и също. Машината ще спести само на такива като мен, два часа да пишем протоколи и да изчисляваме преференции. За крайния резултат само загубилите изборите търсят причина в липсата на машини.
5. Камери :D А тези камери кой ще ги гледа бре. Ами тези дето гледат камерите, ако не са от ващи. Във всяка секция има принтер. Бюлетините се броят на глас на два метра пред очите на всякакви застъпници и представители на различни партии. За БСП например преброявам 53 бюлетини. Всеки си пише на листче - 53. След това попълвам тази цифра в протокола и накрая за всички представители на партии давам по едно копие. С тези копия всички партии правят паралелно преброяване заедно с ЦИК. Ако има разминаване, загубилите със сигурност ще ореват света, ще подадт контестация и съдът ще разпореди отваряне на чувала и повторно преброяване. Но контестации пред съда няма. Само такива пред медиите, дето можеш да кажеш каквото си искаш.
Пример: "разнасяли се чували по площадите" и обикновените хората гледащи клипа по телевизора с човек носещ чувал, се вайкат - ей какви мръсници, как разменят чували ...
Истината обаче е много по-различна от представата - около сградите на РИК полицията е отцепила района, но най-близкото място за паркиране може да се окаже на 100 м от РИК. Така че и аз съм носил чувал и съм се майтапил, да ме снимат и да ме постнат във Фейсбук :D Егати и коментарите ще последват. А в този чувал какво има, никой не го гледа. Този чувал е запечатан и без въобще да се отваря, се хвърля в мазите на общините. Там събира влага 5 год. и се отваря само по разпореждане на съда. Каквото обикновено няма, защото няма причина да има. Гласовете се броят единствено от протоколите.
6. Мажоритарен вотСамо че като се сблъскаш с действителността и се замислиш, разбираш, че е неудачен, особено да е 100 %-ов.
7. Субсидия - ами то е ясно - ако не е отредена със закон и да е достатъчна за издръжката на всяка заслужила я партия, то тази партия ще търси алтернативен начин ... Да не коментираме сега тези други начини до какво водят.

Мисълта ми приятели да напиша това, е да ви кажа, че изборният кодекс си е добър и ако трябват промени в него, те не са чак толкова авангардни, че да се налага да печелиш избори, за да ги направиш. Избори се правят, не за да се променя написаното на 20 страници, а да се определи бъдещия премиер и правителство. Имам чувството че господинът Тошко, не разбира с какво огромно очакване са го натоварили хората. А още повече - каква огромна работа ги чака, особено след като афишират, че не искат никаква приемственост. Няма разумен човек, който да не иска държавата да има работещо правителство. Ние не сме Белгия, че да можем да си го позволим. След толкова мълчание, се надяваме другата седмица на чудо и нов премиер, не да ми фъфлят за кодекса !


19 Апр 2021 23:03
Профил

Регистриран на: 03 Фев 2014 19:45
Мнения: 24
Отговори с цитат
Браво Vandi! Както чух някъде, само смениха ebacha. Много ми е чудно искането на Слави, да гласуват всичките българи в чужбина (дали би искал това, ако всички българи гласуват за ГЕРБ). Живея в Чехия с двойно гражданство, роден съм тук, преди почти 60 години, какво право имам да решавам животите на хората в България. Никъкво! Макар че ми е до плач, какво става там.


19 Апр 2021 23:53
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
От 2 милиона Българи в чужбина са гласували 180 000 при 465 мисля секции (през 2009 -140 000 при 247 по памет) АЛЛОООО 10% от всички който са навънка са ГЛАСУВАЛИ !!!! Ами в Малта съм от 99та тук има средно по 5-6 хиляди макс до 10 000 . А на иборите гласуват 500-600 , сега бяха около 950 и така макс 18% !!! Въпрос къде са останалите 80 % ??? Просто не отиват да гласуват ! 8) 8) 8)


20 Апр 2021 11:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Нямат право да се мешат в бъдещето ни такива които са хем родени вън, хем не знаят български и идват само да си нагледат имотите, но много трудно се прави разликата между изток и запад! Лично аз бих сложил освен активната регистрация и минимален умствен ценз ама и това е трудно, кой ще пазарува после в маалите! Но все от някъде трябва да се почне :(


20 Апр 2021 12:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Meendoo написа:
какво право имам да решавам животите на хората в България. Никъкво! Макар че ми е до плач, какво става там.
Чест ти прави Мендо, за това признание, защото и това го има. Като на всякъде и тук мненията са две, едно от които е, че българите живеещи в чужбина, не бива да се месят на тези в България. Тук нещата обаче са твърде лични за всеки българин и не може да се говори анблок. С голям зор заради необузданото гласуване в Р. Турция секциите бяха редуцирани от над 130 на 35. Така че популизъм е да се говори с широко разтворени обятия за едни българи и да не се вземат под внимание други. Необходим е баланс. Не може да се направят закони за българи и отделно закони за цигани. Както и изборни правила за англичани и отделно за турци.
Камене, тя секцията е под носа му в БГ и той не отива да гласува, ние се надяваме на хората в чужбина ... Но стига по тази тема, защото както вече казах, нещата са лични и може някъде само един човек да е гласувал, но да го е направил с цялото си сърце ...

Ще предвидя нещо, което още никой от политолозите в медиите не го е предвиждал, или поне аз не съм чувал. След отхвърляне на първото посочено правителство/на ГЕРБ/, втора партия ще върне мандата веднага под предлог, че нямат подкрепа, въпреки че реално ще бъдат подкрепени от много повече от колкото депутати им трябват. Т.е. електоралната подкрепа няма да е причина, но те ще се оправдаят с нея. Господинът Тошко, някакси ще го смотолеви.
След това е по-интересното - президентът ако даде мандат на БСП или ДПС, това означава да се захваща да прави служебен кабинет. Той обаче за да демонстрира привързаността си към площада ще трябва да даде мандата на една от двете останали партии. Тогава партията на Слави, ще подкрепи този кабинет. И на практика Трифонов ще има кабинет, без обаче той лично да носи някаква отговорност. И тогава предсрочните избори ще продължават да стоят на дневен ред... за да не се окаже Слави лъжец. Като че ли през юли ще е нещо по-различно. Освен, че тогава няма да я има Мая, не е сигурно колко хора ще дадат втори шанс на "Няма такъв народ".
Дано не позная и след една седмица Слави да ни изненади със знаещи и можещи министри ... и премиер !


20 Апр 2021 13:49
Профил

Регистриран на: 03 Фев 2014 19:45
Мнения: 24
Отговори с цитат
Тук нещата обаче са твърде лични за всеки българин и не може да се говори анблок.

Тук си абсолютно прав. Това за Турция аз не знаех ( намаляване на изборните секции) но точно това ме дразни. Всеки каквото му изнася. Точно това мислех, когато писах, че ако се очакваше да избират 80% българи в чижбуна ДПС нямаше да реват толкова ИТН. Аз имам поглед, който българин в българия никога няма да види. Тук след 89 ни мазаха мед че след 10 години ше живеем като в Германия. Няма как да стане, никога. Защо? Защото чехите не са немци, точка. За българите да не говорим. Искат от магаре арабски кон да стане (без обида), само като сменят водещия, няма да стане. Виждам го при мен, чешко образование, жената чехкиня, цял живот съм тук, но съм си българска тиква. Не може да ме променят, няма такъв филм. Така че, живейте си спокойно, гледайте си децата и политиците не ги мислети, никой няма да ви оправи, ако сами не искате.
Трябва непременно да се срещнем, когато идвам в българия на есен. Майка ми е работила в Габрово около 53 година.


20 Апр 2021 21:04
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
[quote="Meendoo"]Тук нещата обаче са твърде лични за всеки българин и не може да се говори анблок.

( Това за Турция аз не знаех ( намаляване на изборните секции) но точно това ме дразни. Всеки каквото му изнася. Точно това мислех, когато писах, че ако се очакваше да избират 80% българи в чижбуна ДПС нямаше да реват толкова ИТН. )
ВАЖИ за всички ИЗВЪН ЕС !!! Ан. САЩ , Турция и.т.н. са до 35 секции . 8) 8) 8)


20 Апр 2021 21:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®