Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 14:09



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Бисери от форума 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
dbddimov написа:
Като тръгне новия сателит да излъчва възможно ли е да се подобри качеството на картината и при IPTV ? Да се вдигне малко Битрейт и 1080 P а защо не и някой 4 К канал на IPTV ако технически е възможно ?


13 Юли 2017 20:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Даскале и за тебе не се сдържах.

vanderel написа:
vanderel написа:
В момента БългарияСат1 се намира над Р.Нигерия, и все още е в свободна орбита. Предполагам че до 3-4 седмици ще го закарат над екватора. За да не му се променя положението спрямо земята, то той трябва да бъде позициониран точно на място с нула градуса географска ширина. В нашия случай, това вероятно ще е някъде над Гвигейския залив. Т.е. ще виси на близо 37 хил.км. над Атлантическия океан. За сравнение - ХеласСат се намира на около 38 хил. километра, но той е над сушата - над Р.Конго.
Така че в момента спътникът се предвижва със собствена енергия до достигане на 1,9 Е над екватора. Две са наземните станции, които ще го управляват след позиционирането му - едната е в Полки Тръмбеш другата в София.

:D :D Аз съм ви обещал да монтирам една антена насочена към тази орбитална позиция, още преди спътникът да я е достигнал - да видим дали той ще ме уцели. После ще има много пъти аз да го целя. Сега е единствения шанс, поне веднъж той до го направи :D :D

Това горе съм го писал миналия месец в друга тема и съм взел че съм познал - спътникът е закован с големи пирони, точно там където си мислех :wink: :D - посредата над Гвинейския залив, симетрично на бреговете на Габон и Бенин .

За последното обаче все нямам време и както върви спътникът ще ме изпревари :lol:


За първото червено - беше писал Лясковец, а от камара време се знае че булсат са в Полски Тръмбеш. И снимки на станцията има в нет-а. Затова ти казах да гледаш и малко настрани от този форум.
За второто червено - трудно е да се мисли, но пък е лесно да се види.
Изображение


13 Юли 2017 20:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Да не ти спамя темата, този пост, ще го изтрия след малко време :wink:
:idea: В този форум, станцията в Тръмбеш сме я коментирали още през 2015 год. Вкл. със снимки директно от мястото. Темата със снимката е изтрита. Това е останало :arrow:
vanderel написа:
AlkatrazBG написа:
Още станцията в Полски Тръмбеш е на тухли и арматура и ми е много интересно как ще го командват тоя сателит :)
Ами ако спътникът падне в Атлантика, пепел ми на езика и се окаже че сме направили станцията бадева ... :?

... между другото няма да си трия поста, защото това в цитата и то е за тук - спътникът все пак не падна :wink:

:idea: А иначе понякога наистина се опитвам да мисля - в случая - щом 39-я градус се пада над Р.Конго, 2-я - на запад по екватора, ще се падне над океана - и то точно в този известен залив ! По география съм много силен :D


13 Юли 2017 21:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Мда. Темата със снимките също беше посветена на идеята, че няма да има никакъв спътник. Строяла се някаква барака, колкото да се лъжат хората. И ние си колекционираме бисери.


13 Юли 2017 22:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Тогава да взема да ви питам защо не я обърнахте наобратно тази тема със снимки по време на развитието И.
Може би щеше да се запази от обрата или сега намерихте място да ми спамите темичката :lol:


13 Юли 2017 23:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
снимки на станцията има в нет-а. Затова ти казах да гледаш и малко настрани от този форум.
Аа не брат, снимките в нета са на готовата станция, барабар с антената, а в нашия форум сме я гледали и коментирали, още докато беше на тухли. При това снимката беше направена от човек от форума, лично ! Разбираш ли - директно от телефона на съфорумеца ни. Не прекопирана от нейде си. Няма проблеми, може да не си влизал тогава тук и да не знаеш, но това не ти дава право да омаловажаваш нашия форум. Сори, за това спамим. Иначе и лошата реклама си е реклама! За което ти благодаря !!!
А ако купонът сега се пренесе тук, аз не отговарям :D


13 Юли 2017 23:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като ги прочетеш, ще си изтрия постовете, така че да останат само бисерите :D Те са си мои и аз си ги уважавам :wink:


Последна промяна vanderel на 15 Юли 2017 00:04, променена общо 1 път



14 Юли 2017 19:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
DevNull написа:
Тогава да взема да ви питам защо не я обърнахте наобратно тази тема със снимки по време на развитието И.
Може би щеше да се запази от обрата или сега намерихте място да ми спамите темичката :lol:


Наистина ли мислиш, че можеше да обърна темата? Аз вече по съвсем друг начин комуникирам с форума и защитавам тезата, че горе няма никакъв спътник. Видяхме поредната американска фалшификация.


14 Юли 2017 20:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Малиии помислил си че кълвем на чадър. Знаеш че един път само дели две с......
А и защо не си баниран за такива мижитурски постчета още :lol:


14 Юли 2017 21:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Страх ги е да не започна после да се хваля колко съм репресиран.


16 Юли 2017 12:04
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Мерси за темичката, понякога и аз влизам да чета бисери :lol:


18 Юли 2017 09:10
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Защо, доскуча ли ти в другата стая? :lol:


18 Юли 2017 11:00
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Аз и там веднъж на година влизам :)


18 Юли 2017 11:18
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Хубаво е че, все пак се събираме от време на време, лошото е - сега ще дойде Гената и ще ни се скара за уср.....та тема! :)
Той и без това нещо ни е сърдит... :)


18 Юли 2017 11:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Последен Потребител написа:
И аз днеска забелязах леко, едва доловимо насичане при нат гео хд, отделно от това ми се струва, че захарницата е започнала да мисли по-дълго, вече към 3-4 секунди като пускам него или хистори хд или евроспорт хд. А също така един от боклучавите сд канали изписваше LNB няма сигнал, тръгваше за малко "на парцали" и пак спираше. Не вали дъжд и облаците почти се разнесоха. Възможно ли е спътникът вече да е с много малко гориво и да има проблеми с корекцията на позицията?


От онзи ден му светна лампата за резерва.


18 Юли 2017 11:48
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®