Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 07:23



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Бисери от форума 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Bilyana написа:
Розов екран на нов ТВ LG без картина само със звук
Здравейте! Пиша от чужбина. Абонат съм от 2007г. приемника е от светлосивите Делти. Днес забелязах, че при включване на приемника имаше само звук на няколко от каналите от Стандартния пакет и екрана на ТВ беше светлорозов за няколко секунди. След изключване и ново включване на приемника, нещата се нормализираха. При гледане на националната цифрова ТВ-няма такъв проблем. Къде е проблемът според вас? Благодаря предварително!


Последен Потребител написа:
Хаха след розови телефони сега и розови телевизори, браво на самсунг :lol:


29 Юли 2017 19:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
FullHD написа:
Булсатком спря първите два транспондера,който излъчваше от сателит Хелас Сат 2 на позиция 39 East.
От днес 15 ноември транспондерите 12606H и 12647H са спрeни а каналите вече се излъчват само от Хелас Сат 3 на честоти 12463H и 12194H.
Промяна за абонатите няма тъй като е минал ъпдейт за да вървят каналите, единствено проблем ще имат абонатите с конвертори тип stacker, който е необходимо да ги заменят с обикновени с няколко изхода за всеки приемник.
Очаква се на 30 ноември да бъдат спряни и другите два трансподера от Хелас САТ 2 който вече се излъчват и от Хелас Сат 3.
Последните два трансопндера на Хелас Сат 2 вероятно ще бъдат прехвърлени на 1 декември.


vanderel написа:
В информацията от линка освен че е неразбираемо написана, има и грешки. Но по-важното е коментарът за стейкъра в двете информации.
С две думи - и със стария и с новия спътник, положението на тези абонати се запазва за сега същото ! Така че да не се притесняват от промени в инсталациите :wink: :D :!:


vanderel написа:
:idea: :idea: Тези от вас които имат в конфигурацията на сателитната си инсталация СПЛИТЕРИ, трябва да ги премахнат. До сега БСК използваха само хоризонтални честоти и за използването на сплитери нямаше проблем/с леки изключения/.Сега обаче две, че може да станат и три от основните честоти са вертикални. Както ви говорих по-горе за специалния конвертор Стейкър, различни честоти - Н и В - не могат да влизат в един сплитер :!: :!: :!:
Премахването на сплитерите става, като на антената се сложи конвертор с толкова изхода, колкото са тунерите.
В случая колегата tst_65 има 5 тунера /на два договора/ и техниците вместо да му монтират две антени - едната с четворен, другата с двоен конвертор, са му монтирали направо осморен/рядко срещани при Була, но ги имат/ конвертор :wink:


Сори Даскале ма не знаеш какво пишеш вече.


17 Ное 2017 20:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Пак се налага Даскалееее.

vanderel написа:
Единицата отдавна е на 12524. И сега продължава да си е там. Няма кой-знай какво значение. И двата трънспондера са DVB-S .


В цитата става дума за Diema Sport(единицата). Цитата е написан на 18.11.2017.


18 Ное 2017 17:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Петър написа:
Само не разбрах, защо му е втори IR-приемник, след като под плексигласа на лицевия панел си има вече един IR-приемник?


18 Дек 2017 20:00
Профил

Регистриран на: 14 Авг 2010 16:09
Мнения: 28
Отговори с цитат
Никъде не мога да намеря актуални отзиви за качествата на Мтелсат у нас и в Европа.
Цени не ме интересуват, не ме интересуват и каналите, нито колко HD-та имат,а само техническото качество на излъчваните програми било в SD или HD формат. Тук има много критики за Булсат, за оранжевите, а за червените нито дума. Или са супер или изобщо ги няма. Ако тук не може да се коментират, моля някой да ми прати линк към налична актуална информация.


20 Дек 2017 14:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Петър написа:
nikola85 написа:
От няколко дни са добавени каналите Kiss13-Русе, XYmix и XYmax :!:
XYmix и XYmax що за канали са, с каква тематика?


Петър написа:
juliusceaser написа:
Петър написа:
XYmix и XYmax що за канали са, с каква тематика?
Цял ден решават някакви сложни математически уравнения.
А аз защо ги нямам тези канали в моя FUSION? В кой раздел да ги търся - в "научни" или "политематични" канали?


Точно там. Може и да научиш нещо за живота като цяло.


21 Яну 2018 17:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Петър написа:
MGZ121 написа:
защо булсат спре за 15-20 минути :roll:
Защото прехвърлят сигнала на по-силни транспондери, правят го за наше добро, трябва да потраем малко.


12 Мар 2018 22:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Предупреждавам ви колеги - няма нужда да четете това надолу :!: Тук се излагам и пиша неща които са извън човешките ми разбирания :(

taraponty написа:
От телепортинг и уважаване на авторските права не разбираш :D , но си доста по-зле с маркетинговата материя :idea:
Много ми е интересно какво образование имаш, за да си въобразяваш, че си специалист по всичко? - FSR материят е доста в страни от класическата електротеника, но знае ли човек в България циганите без никакво образование се справят с обезкостяване на далекопроводи. Вероятно сме нация от "гении" и пенкелери.
Какъв бакгрунд имаш и какъв е размера на най-големият проект който си ръководил, евентуално реализирал във финансови измерения? Да се надяваме, че не е външна тоалетна :lol:
Защо плюеш по човека който те е хранил в продължение на години? - който не работи само той не греши, но като съсобственик и основател на фирма започнала от нищо той има право да експериментира и евентуално да загуби пари който е изкарал със собствената си креативност и находчивост. Как мислиш, дали е имал възможност еднолично да поръча сателита или сега е удобен за да могат всички да си избършат ръцете с него независимо, че заедно са взимали решения?
Тарапон/икономисвам окончанието "ти", защото то се използва когато се обръщаш към приятел/, ще ти прехвърлям постовете тук, защото те до един са за тази тема. Ако искаш да ругаеш, прави го или тук или на лични/естествено че ще ги трия без да ги чета/. Никой от потребителите не е длъжен да ти чете злобните изказвания и то по адрес на човек, които не ти е направил нищо, и който благородно те търпи. А по това че си мислиш, че външна тоалетна се прави лесно, е ясно колко ти е акълеце. Заяков 5 години произвежда боклуци. 5 години не можа да намери един специалист да преизчисли захранващата платка. От година и половина заводът му не работи. Дори и да не е виновен само той, аз съм Генчевист и ще защитавам Пламен Генчев до последно, защото единствено на него свалям шапка ! Така че мога да плюя по противниците му колкото си искам, дори и да не съм прав, пак ще ги плюя щом са му противници.
А ти с това разбиране което имаш спокойно ще можеш да плюеш както по мен, така и по премиера Борисов. Няма да те сбърка нищо. Ако искаш да си ги мерим можеш да направиш анкета. Има такъв раздел и ще видиш дали имаш един фен. Аз от днес имам един нов фен. Предните дни и години няма да ги четем, защото нямам нужда от повече, за да те бия, ако това ти е причината за злобата. Ето :arrow:
novdam написа:
Да, беше се бъгнал. Ще се наредят ли фабрично програмите или сам да си ги нареждам?

Благодаря ти,Vanderel!!!
Твоите съвет са безценни, особено за нас, живеещите в чужбина.По твоите упътвания настройваме антени и ти си единствения към когото можем да се обърнем. Отново...огромно благодаря!

P.S. Програмите сами се наредиха. Отново благодаря!


Този човек ме интересува мен, този и стотиците преди него, както и тези след него. Защото това е реалната помощ, а не чесане на езици. Знаеш ли какво и колко сме му спестили на този наш сънародник ? Аз и колегите ми в този форум сме тук заради тези хора. Многократно съм го казвал и всички тук добре го разбират, че един човек сам не може да направи нищо. Форумът/явно без теб/ сме един отбор и персонални обръщения като това горе дефакто се отнасят за всички. Голмайсторът е Роналдо, но какво е Роналдо без останалите! Злобното ти сърчице обаче едва ли разбира, какво е да помогнеш на непознат.
Да знаеш Тарапон, че ти не си нищо и си за още малко тук. Това че употребяваш няколко заучени от интернет термина, от ай ти сектора, не допринася с нищо за този форум. През годините е имало доста по-големи злобари от теб и форумът както виждаш продължава да съществува. Хората продължават да намират полезна информация и реална помощ. Или ти и това ще омаловажиш.
И сега след този мой пост, няма нужда да се напъваш, защото ние продължаваме без значение на мнението ти. Но пък забравих че си в тема в която можеш да ръсиш бисери :twisted: Аз лично няма да си губя времето повече с теб и ще оставя тази тема да ми свети в червено :lol:

Преди 30 год. в Гданск един електротехник направи чудеса, така че няма да споменаваш тази прекрасна професия със злобната си устичка, че чак тогава наистина ще ме ядосаш :evil:
А за натрупаната злоба в теб си има обяснения , но няма да ги споменавам тук, защо са твои лични неща и мога наистина да те обидя.


31 Авг 2018 01:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
domuschiev написа:
Минали години даваха суперкупата. А сега ?!


Име и въпрос.


05 Яну 2020 20:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
iuri2 написа:
щото се чуха възгласи,, на кой ни оставяш боже
Няма да ни остави, СПОКО :!: :D


06 Авг 2020 23:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
ooleg написа:
Здравейте!
По-рано днес изпратих няколко писма до Булсатком с предложение, което Моля да подкрепите и във форума!
А то е именно:

Като отпор срещу действията на Валери Симеонов срещу протестиращите граждани да се пусне излъчването на ТВ "СКАТ" черно-бяло на спътника и в ИНТЕРНЕТ и със силно намалена разделителна способност на картината!

Смятам, че това е в духа на буквата на закона и би било предупреждение към НФСБ да спре с тормоза над гражданите!

Изображение


08 Авг 2020 03:03
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
Всички сателитни приемници на света имат опция за сканиране за транспондери, тъй като това им е основната дейност.


22 Авг 2020 14:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
charmedsss написа:
A1 доставят 300Мбита интернет ама по коаксялен кабел тоест с чиния,


07 Апр 2022 21:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Прав е Гена,от кабело капе и право у чинията :lol:


08 Апр 2022 07:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
chavv написа:
Хора дайте линк за инструкцията как се пуска декодер от новите beacon/kaon
Помня че имаше такава, има страница, но интрукция НЯМА! Линка в момента връща 404 :/




Доживех и мен да си сложа :lol: :lol: :lol: :lol:


27 Юни 2023 19:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®