Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:10



Отговори на тема  [ 478 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Следваща
РАЗНИ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
tst_65 написа:
Като нема HD приемници ФЮЖАНЧЕТО не ставали за гледане в чужбина :?: Февруари ще ходя на гости в Англия и ще пробвам там на 100 Mbps дали ще работи,а и нали някои евро държави неможе да си слагаш сателитката кадето тие удобно :roll:

Много от българите в чужбина са сезонни работници. Те живеят в евтини квартири и обикновено ползват най-тънкия интернет, колкото да се чуят с домашните по Скайп. Много ползват и фрий нет, чиято скорост е символична. Фюжъна определено не е алтернатива на HD приемника.


27 Ное 2015 18:29
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2012 06:01
Мнения: 17
Отговори с цитат
vanderel написа:
tst_65 написа:
Като нема HD приемници ФЮЖАНЧЕТО не ставали за гледане в чужбина :?:
Става :!: Изпробвано е :wink: Проблемът обаче е, че има офиси, в които само са чували за Фюжънчето. Т.е., България далеч не е залята с тези боксчета :(

Да разбирам ли,че с интернет на друг доставчик(в моя град няма на Булсат),може да се гледа фюжън?Ако да,каква мин. скорост на нета е необходима?Чел съм описанието на страницата на Булсатком.


04 Дек 2015 18:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Наистина се учудвам на огромния интерс към IPTV. Аз, като върл противник на този вид разпространение, не мога да разбера как може да се ограничавате? Не ме разбирайте погрешно, но сателита си истава номер едно за мен, въпреки че сателитната телевизия отива в историята, що касае локалния потребител. Има ли IPTV, която осигурява 10 000 канала? Какъв битрейт се поддържа максимално и каква интернет връзка се изисква за целта?


04 Дек 2015 23:39
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Ако IPTV-то е на оптично магистрално трасе и до клиента е FTTH няма никакви ограничения за броя на каналите и битрейта им. На 10 гигабита магистрална оптика могат без проблем да се пуснат 3000 канала стига да има сървъри които да поемат броя . Технологията е много добра но в България е направено по най малоумния начин. За това гледаме и тоя мазньоч на местните доставчици. За да пуснеш нещо качествено си трябва инфраструктура да има а то я няма.


11 Дек 2015 19:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ми то тази инфраструктура иска пари, а клиента иска много канали за малко пари. При това условие няма как да се получат нещата, пък и клиентите на иптв услугата са малко на този етап, за да изплатят инвестицията/ако се направи такава за качиствено оборудване/, както и клиентите с повече изисквания за качество не са много. Друго си е да инвестираш за техника в един Берлин или Лондон :D


13 Дек 2015 21:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За да поддържам този форум жив, аз лично през годините съм правил какви ли не неща. Едно от нещата за които не съжалявам е - Излъчването на "Юзър на годината" :!: Подобно на - мъж, жена, спортист и т.н.

Ето ги досегашните призьори :arrow:
"Юзър 2008" - netman
2009 - pgi
2010 - valchop
2011 - Devnul
2012 - DJPlamen
2013 - Wanderer
2014 - Atom Heart

Сега обаче имам проблем :( И ще ви помоля както при излъчването на първите двама, да ми помогнете като ми изпратите вашият фаворит на ЛС. Което означава, че друг няма да го научи.
Много е неприятно да посочиш само един човек, но за съжаление мястото е само едно. Подгласниците през годините обаче винаги са били много. Умишлено не съм ги изреждал, за да не пропусна някой.

РР: За тези които не знаят правилата на вота :!: Не може да ме посочвате мен, тъй като аз съм организаторът на играта и в края на краищата, моя е последната дума. Мисля че досега не съм сбъркал. И шестимата победители в класацията са дали много на този форум. Да не изпадам повече в подробности и да изреждам качества им ...

"Юзър 2015" по традиция ще бъде обявен на 31.12.2015 г. в около 20,00 часа , тук в тази тема :D
HELP :(


30 Дек 2015 02:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Няма какво да се лъжем. Ако някой е достоен за тази титла, това си именно ти. Аз гласувам официално и явно за теб.


30 Дек 2015 14:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Всъщност класацията всяка година е за класиралия се на второ място. На първо е винаги Vanderel. Това е излишно да се гласува :)


30 Дек 2015 14:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
+1


30 Дек 2015 14:32
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Всъщност класацията всяка година е за класиралия се на второ място. На първо е винаги Vanderel. Това е излишно да се гласува :)


+1


30 Дек 2015 14:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2009 09:14
Мнения: 31
Отговори с цитат
+1 :D


30 Дек 2015 21:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Първо да кажа - не им обръщайте внимание на тези четиримата по-горе :D и продължавайте да ми пращате ЛС-и.


Тези класации са относителни. Нали се сещате, че ако Роналдо е взел Златната топка, това далеч не означава, че в целия свят хората го обичат.


:!: Ще Ви кажа няколко неща, и всъщност няма да кажа нищо ново, защото всички ги знаете, но понякога някои хора ги забравят.
:idea: Първото и основно - интернет пространството не е мястото,където можете "да си ги мерите" :!: В мрежата и най-голямата мижатурка, и най-големият малоумник, скрит някъде в дупчицата си, може да нарече когото си иска - както си иска. Така че не е никакво геройство, да наречеш някого - глу.пак :!: Подобни определения говорят зле, повече за този който ги използва, а не за този към когото са отправени.
:idea: Запомнете, че всеки, който е седнал и е написал 10 реда по проблем, който го е вълнувал има правото да се изкаже свободно. Тези 10 реда са неговото мнение - така е чул, така го мисли. Не е задължително, ако не сте съгласни с него, непременно да го линчувате. Защото най-малкото не се знае Вашето мнение как пък ще бъде прието от следващия в дискусията и дали Вие няма да се окажете на мястото на първия :!:
:idea: Избягвайте диалозите !!! Ако кажете - Едно, този срещу Вас спокойно може да ви каже Две. Вие - Три ! Той - Четири ! Няма смисъл просто :(
:idea: Тези които задават въпроси, не са длъжни да знаят и говорят на езика на техниката !!! Не приемайте зле зададени въпроси с насмешка :!:
:idea: В този форум има регистрирани до този момент 29500 потребители. 587 потребители пък, е рекорда за едновременна посещаемост. Всеки от Вас е помогнал пряко на някого от тези близо 30 хил. души. Не забраняйте обаче онези стотици хиляди, които само четат форума, без да се регистрират. Именно към тях трябва да бъдат насочени Вашите мнения. Отговаряйте и пишете с чувството, че това което сте написали, ще се прочете от тези хора. Колкото по-малко хора се регистрират в един форум,
толкова по-високо е качеството на този форум. Нуждаещият се е отворил форума, намерил е решението на проблема си и си е заминал поживо, поздраво :D
Моето лично мнение обаче е, да влизат колкото се може повече хора и да се коментират повече теми. Затова навремето създадохме този раздел - "Разни" Посещавайте го по-често и обсъждайте всичко, което Ви вълнува в живота :!:
:idea: Към Фирмата няма да се обръщам, защото явно ние за нея сме само едни натрапници. Написаното тук може да бъде изтрито за няколко минути, дори - секунди. Само ще им кажа, ако случайно не знаят - "Чрез този форум в продължение на години стотици хора са работили и работят за Вас, напълно безкористно. Това че не го оценявате, си е точно Ваш проблем.
Искрено Ви пожелавам от името на всички потребители - живот и здраве !!! Ако не сме искрени, ние просто няма да сме тук " :!:
:idea: Колеги, спирам, за да не Ви отегчавам.
Последно :D - Влизайте тук за да се забавлявате !!! Никой няма нужда от отрицателни емоции !!! Оставете правилата на форума и спазвайте общочовешките правила. Всеки има право, всеки има достойнство. Всеки иска да бъде обичан. Не го забравяйте :!: :!: :!:


Последна промяна vanderel на 31 Дек 2015 14:10, променена общо 4 пъти



30 Дек 2015 22:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Класацията си тече с пълна сила :!:
Вече има фаворит ...


30 Дек 2015 22:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Дек 2011 10:15
Мнения: 6
Местоположение: Испания
Отговори с цитат
Весело посрещане на новата година момчета :D Да сте живи , здрави и през новата година да продължавате да помагате на хората :D Благодарение на вашата помощ , много хора гледат българска телевизия в чужбина и аз съм една от тях , никога няма да забравя за вашата помощ :D Не пиша във форума защото аз със техниката много не съм на ясно и ме е срам да пиша сред такива светила като вас :D Бъдете здрави ! :D :oops:


31 Дек 2015 16:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2010 15:54
Мнения: 67
Отговори с цитат
vanderel написа:
Класацията си тече с пълна сила :!:
Вече има фаворит ...


Предлгам да направим и една анти-анкета, за най- досадния форумец. Винаги съм си мислел какво ли щеше да е ако не избирахме с положителен вот, а с отрицателен.


31 Дек 2015 16:55
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 478 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®