Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 18:14



Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
БУЛСАТКОМ с НОВИ пакети 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Rambo написа:
P. S. Цената на монтажа на Була е просто смешна и е просто абсурдно, че се хващаш за нея...

Цитирай ме ако може къде съм се хванал за цена на монтаж при булсат. Аз дори не знам, че има такава. До този момент монтажник или техник на булсат не е влизал в дома ми като изключвам само случая за свързването на интернета ми.
И все пак да те питам - има ли цена за монтаж при булсат?


13 Сеп 2020 20:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Е нали цитираш "Има ли такса монтаж?" на Заяка? Какво се опитваш да ми кажеш с това? Иначе има няколко такси монтаж - на нов абонат т.е. основен приемник, има и за допълнителен приемник. Втората последно беше 3 лв., а първата гаранция е под 10 лв. Това много ли ти се вижда особено за областните градове? Дето се казва бензина не могат да си покрият с тия пари. Пак казвам, че при Була всичко без приемника/приемниците си остава за абоната, завинаги. С промоциите 5 за 6 месеца и Премиум+ + Диемите и Спорт+ за 20 лв. всякаква конкуренция на Заяка се изпарява. Не забравяй и че се активираха нови 2 транспондера, което доведе до добавянето на нови HD канали и оптизимация в качеството на отдавна наличните. Никой няма нужда от 20 HD порняка, а и като цяло нормален човек не се заглежда в повече от 10, макс 15 канала, та за какво е целият този рев не мога да си обясня... Приятна вечер от мен и гледай малко по-обективно на нещата, най-вече в тяхната перспектива.

P. S. Оранжевите са най-добрият играч на пазара откъм предлагане (особено IPTV), но са и по-скъпи, некоректни също ако тръгнеш да се отказваш.


13 Сеп 2020 21:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Рамбо, сега имам време да ти отговоря.
От онзи твой пост, където те опонирах за таксата се разбира, че неосат искат такса за монтаж или поне аз така го разбрах. За това сложих и онези цитати, а накрая се оказа, че таксата била при булсат. А пък аз дори не знаех, че имат такава. Та толкова по таксата - мисля се разбрахме.
Сега за двата нови транспондера. Кога ги пуснаха булсат и защо толкова време си подложиха пациентите на мъчение? Нима не можеха да ги пуснат преди зайко-байко да активира спътника. Можеха разбира се и преди и сега финансовото състояние на булсат е едно и също. Обаче сега няма къде да ходят - в ъгъла са и залъгаха пак пациентите с някакви трохички от трапезата.
Кажи моля те не ти ли липсват примерно Fox-вете и Виасатите в HD вариант? Спрях се на тези да не изброявам всичко.
Как може да сравниш 12 транспондера dvb-s2(някои от които hevc) срещу 7 като от тях само два dvb-s2.
Ще те помоля да не излезеш насреща с фюжъна, защото 2/3 от пациентите на булсат не могат да го имат.
В заключение ще ти кажа и едно мое разсъждение, което си е само мое и не обвързвам никого с него. То е че докато булсат тъпчеха на едно място във финансова криза без никакво развитие онзи зайко-байко успя да си активира спътника и да пусне пакет програми, който поне за мен няма никаква конкуренция от нито един БГ оператор, който излъчва от сателит. Това ме навежда на мисълта, че за спънките на булсат надали е виновен най-много зайко-байко. По-скоро причината е във фирмата булсат, а не българиясат.
Та Рамби, всичко това написах на напълно трезвен мозък след като се прибрах от работа и преди да си сипя ракията и да си направя салатата без да имам и най-малкото намерение да обиждам теб или някой друг.


14 Сеп 2020 19:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Само това че Заяка е чист за настоящото финансово положение на Булсата подлагам на съмнение (все пак сателитът отиде именно при него, така че е много вероятно идеята за него да е била основно негова), за останалото се съгласявам с теб. Начинанието със сателита беше наистина повод за национална гордост и определено ходеше на марката Булсатком (все пак към онзи момент компанията беше от 13 години на пазара и утвърден лидер в сателитната телевизия), но явно болните амбиции (мегаломанията) на някой са взели превес над здравия разум и спазването на балансирана финансова политика/дисциплина. Не може да залагаш хляба на 2000 човека без нищо да налага това - свободен капацитет на Hellas Sat винаги е имало, а и позицията е по-добра от тази на BulgariaSat, както и покритието. Да не говорим че Була тръгнаха на Hellas Sat 2, а вече в орбита е 4-ката т.е. Була ползват услугите на абсолютни професионалисти, което пак повдига въпроса за какво аджеба им беше този сателит...?! Дали под наем или на собствен сателит за N на брой години сметката едва ли се различава особено, докато рискът както всички се убедихме е огромен при втория вариант! Както и да е. В заключение отново ще повторя казаното от мен, че проектът на Заяка ще последва съдбата на ITV Partner, Total TV и Satellite BG, защото и той като тях, а и проектът за сателита, не почиват на никаква икономическа логика. Между другото това ме подсеща, че въпросният господин има да плаща освен месечни права за каналите, заплати, осигуровки, гориво, така и месечна вноска по кредита за сателита, което допълнително подкрепя думите ми от предходното изречение. Хубав ден от мен!


15 Сеп 2020 11:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Рамбо, ти да не преписваш от мен :D :D Абсолютно си прав и Гената ще се съгласи с теб.

За момента Нео нямат офиси, а за монтажите ползват услугите на външни фирми, занимаващи се с изграждане на интернет мрежи и пр. монтажи.


15 Сеп 2020 11:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Не, просто съм информиран и ползвам мозъка си по предназначение :D


15 Сеп 2020 11:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
По бира и за двамата ... "спорещи"


Прикачени файлове:
2 бири.jpg
2 бири.jpg [ 6.19 KiB | Прегледано 7118 пъти ]
15 Сеп 2020 12:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
За момента Нео нямат офиси, а за монтажите ползват услугите на външни фирми, занимаващи се с изграждане на интернет мрежи и пр. монтажи.

В началото булсат как бяха?
А и ти какъв беше?
Малко ребром въпроси, но нали знаеш - нищо лично.


15 Сеп 2020 18:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:D Затова някъде в темата за НеоСат казах че няма да ги кастрим, защото като прохождащи ще имат оправдание за всичко :wink:


16 Сеп 2020 12:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ванди, двата ми въпроса са конкретни, но не виждам конкретен отговор. Това, което си написал е отговор на политик.
Срам ли те е да отговориш конкретно?


16 Сеп 2020 19:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 13:39
Мнения: 229
Местоположение: Rudozem
Отговори с цитат
Как да отговори като булсата почнаха нямаха даже бтв и това беше бая време.

Каналите бяха колкото селската кабеларка,пък офиси да не говорим.


16 Сеп 2020 19:48
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Едно е да стартираш 2004г и съвсем друго 2020г. Сравненията са нелепи.


16 Сеп 2020 20:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Мноо си прав. Много по-лесно е да стартираш с три транспондера DVB-S(SD), което се виждаше перфектно на CRT телевизор с качество на DVD - нали така го наричахме тогава.
Друго е да стартираш с 12 транспондера наведнъж DVB-S2.
Ама мноо мноо си прав дори сам не знаеш колко.


16 Сеп 2020 21:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
HD-1 написа:
Едно е да стартираш 2004г и съвсем друго 2020г. Сравненията са нелепи.
Разбира се, че времената са различни и сравненията са нелепи - самият факт, че се повдига на въпрос такова сравнение говори красноречиво за целта му.

Ако трябва да сме обективни в интерес на истината тази конкурентна фирма на Була още не е стартирала официално!!!(Ако са стартирали офиациално - да се посочи къде и кога се е случило това), а са в тестов период и имат пълното право да си тестват, разменят, сменят и т.н. трансподери, канали и прочие! Все още не са качани всички канали от пакетите им, нямат и ценоразпис.

Защо продължават да се задават въпроси за Нео в тази тема? - Прилича много на тролене от някой!


16 Сеп 2020 22:37
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Много са разликите от тогава. Най-важното - ентусиазмът беше голям. А конкуренцията на практика - нулева. Тези два фактора поддържаха достатъчно високи цени за включване/близо една заплата/ и комфортно стартиране за фирмата. Дистрибуторите сме тези, които създадохме БСК. В последствие след изграждането на собствени офиси, отстъпките за дистрибуторите започнаха да намаляват, докато в един момент, те станаха напълно излишни и логично се изпоотказаха. Сега всичко е различно. Едно мога да ви кажа обаче със сигурност - и при прохождането си и после в апогея си, шефовете на Була, от които единият е сегашния шеф на НЕО, правеха грешки след грешки. Те разбира се яхнаха жаждата на българина за повече и по-качествени канали, но не можаха да овладеят ситуацията на 100 %. До утре мога да ви изреждам грешките им и пропуснатите ползи. Въпреки неадекватното управление обаче, Пл. Генчев/другият собственик/ и майка му, влязоха в класацията за 100-те най-богати българи.
Повечето от вас сте свидетели на тези неща, затова не искам да ви отегчавам и спирам до тук :D, а Здравко е в правото си да ни се кара, че пишем в неправилната тема. За НЕО в другата тема, моля :arrow: viewtopic.php?f=15&t=20860&start=60


16 Сеп 2020 23:21
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®