Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:40



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Закриване на абонамент 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И те знаят, че като не го плащаш, няма да работи и няма да ти върши никаква работа. Затова много не ги интересува, кога и как си го взел, че пък и да вникват в договора - дали е твой или техен. Просто ако го изземат от теб, те ще получат една добра премия към заплатата. Това е !
Ако не им го дадеш, оставаш абонат на изчакване. И като такъв може да бъдеш притесняван от време на време по телефона, да върнеш приемника щом не го ползваш. А и такива абонати обикновено биват ухажвани с примамливи промоции - примерно да платиш 24 лв и да гледаш 5 месеца ...


25 Юли 2018 20:59
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
На мен ми е интересно в Булсатком офисите дали имат таргети за брой договори на месец както е при мобилните оператори. Бонуси за закриване на абонаменти никой не дава защото това не е приход за фирмата.Се едно да се дава бонус към заплатата на персонал в ресторант дето е празен . Тънкия замисъл тука е да се броят тия приемници като реални абонати и така да се извиват ръцете на праводържателите на каналите ,че видиш ли ние сме с много абонати за нас трябват отстъпки в цената :) Тая схема се опитаха да я пробутат на HBO България и като резултат и до ден днешен каналите им не се излъчват от Булсатком. За сметка на това пък всички други значими оператор предлагат тези канали и във HD и във SD качество. Булсатком си мислеха ,че ще придърпат и Мтел и Виваком с атрактивни наеми за новия си сателит ама не стана номера и сега имат празен варел в космоса с 5 заети транспондера за 10 000 сръбски абоната дето имат. Дори никоя от арабските държави не им ще капацитета към този момент. Излъгаха си Българските клиенти ,че ще им предложат качество след 6 месеца и не купиха нито един спортен пакет от който да имат някаква печалба. Създадоха посредствена IPTV платформа и се опитват и нея сега да я пробутват на хората. Аз лично не виждам как смятат да я карат дълго по този начин но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.


26 Юли 2018 00:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Твоето мнение на 100% е и мое. Кефиш ме Алки, като правиш такива обобщения ! От години се мъча да установя някаква логика в бизнес стратегията на Була - факт е че тя е анти икономическа, но е факт и че все още съществуват. Явно са дръпнал много преди 7-8 години и сега имат аванс за стопяване. Факт е обаче, и че отвсякъде искат да ги цакат. Най-големият удар им дойде от брокерите им и от банката, която им отпусна кредит за неразчетен бизнес. Заради този спътник, на практика те сега са в калта.

По темата: премията я дават не за закриване на абонамента, той и без това като не се плаща се е самозакрил, а за да дадат върнатото оборудване на друг. До такава степен са ограничили производството, че да разчитат на втора и не знам коя си употреба !

:idea: Един от моите бисери във форума :arrow: Ако китайците разберат, че някъде по света има много хора, които искат да си купят аудио-визуална техника, и фирмата към която се обръщат, не може да им я достави, ще има да се блещят ... Ако пък разберат, че тази фирма е от национален мащаб и се намира В ЕВРОПА, абсолютно няма да повярват, че е възможно такова нещо.
Американците пък ако разберат, че на света има фирма, в която много хора искат ежемесечно да влагат пари, а тази фирма е неспособна да им ги вземе, и те като китайците ще гледат така - :shock:


26 Юли 2018 10:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Яну 2013 10:35
Мнения: 41
Отговори с цитат
Получих по-добро предложение от конкуренцията на БСК, което приех. Връщайки оборудването ме впечатли нулевия интерес към причините за решението ми, а съм техен абонат от много години. Шефовете на БСК казват, че имат лоялни клиенти в малките населени места, но се съмнявам те да ползват нет, Диема спорт, Макс спорт и фюжън, както бях аз. Всеки може да направи разликата в плащаните суми и приходите за БСК. Та ме учуди тази незаинтересованост. Не разбирам защо върнатото оборудване се бракува, а е отлично работещо и може да се използва при нужда. Не разбирам също, защо от лятото насам, не вървеше офертата Фюжън за една година- 24лв. По този пакет хем няма нищо за гледане( с изкл. на Sport+), хем е скъп. Сега има такива възможност, но е малко закъсняла. Успех на всички абонати, може след време пак да се върна. Като цяло съм доволен от БСК и не съм имал съществени проблеми.


24 Дек 2019 07:26
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
Смятам да минавам на друг интернет и ТВ, на безсрочен съм, трябва ли да закривам абонамента в офис или просто спирам да плащам (кой знае след 2г може пък и да се върна ако изкарат читави оферти)?


25 Сеп 2022 14:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако не закриеш договора и след известно неплащане, ще ти се обаждат с разни оферти да възстановиш плащанията. В противен случай ще поискат да им върнеш оборудването. Ако им кажеш, че след известно време може да подновиш гледането на ТВ от БСК, ще те оставят на мира, до след няколко месеца. И така нещата ще се повтарят, докато си сигурен че не искаш повече БСК да те безпокоят и им върнеш техниката, а с това и прекратяваш договора.


25 Сеп 2022 21:32
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
Ясно мерси, то имам само конвертора защото основния ми приемник го направих ббокс апп. Значи ще остана така за момента.


25 Сеп 2022 22:20
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
vebaev написа:
основния ми приемник го направих ббокс апп


Ако имаше такава опция навремето, нямаше да се налага да им давам 40лв, за да ми сменят основният приемник с bbox
Най-тъпото е че тези 40лв не можаха да ми обяснят за какво ги взимат. Нито ще ми ги върнат, ако отида при друг доставчик


26 Сеп 2022 21:26
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
Нищо не съм плащал нито преподписвал, само върнах фюжън бокса и лелката цъкна на компа и каза имаш ббокс аппа....


27 Сеп 2022 09:18
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
За аппа е ясно, но за физическо устройство събираха по 40лв при замяна на фюжън с bbox


27 Сеп 2022 15:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако това ще те успокои, сега искат 70 лв.


27 Сеп 2022 19:24
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
Поне да ги връщат след приключване, нещо като депозит да са
На мен и до момента не ми е ясно за какво ги събират
Нито инсталация правят, нито някакъв друг разход
Така или иначе bbox им го връщам накрая
Питах ги наем ли е, защото тогава имах 2 фюжъна и замених единият за bbox
Помислих си че ще е наем за единия... Обаче - нъцки :-)
За втория bbox трябваше да платя 120лв тогава и това ме отказа.
Накрая им върнах единият Фюжън и добре направих, че като гледам каква такса за втори приемник са въвели сега...
Другото което ме дразни е че каквато и промяна да направиш в плана и трябва да подписваш нов договор
Имах желание да мина от 100 на 200 Mbps Нет, обаче точно подписването на договор ме отказа
Трябва да проверя, но мисля че договорът ми вече трябва да е безсрочен
Има един оператор RN TV в Бургас и се чудя дали да не мина на тях
100 Mbps нет им е 8,80лв и срещу 5лв месечно също имат възможност да си свържеш ТВ през app
Разбира се трябва и месечен план, но като че ли картината им е по-добра от тази на Булсат
Имат повече HD канали и по-добро интерактивно филмово съдържание


28 Сеп 2022 09:32
Профил

Регистриран на: 26 Дек 2011 19:13
Мнения: 6
Отговори с цитат
След 16 години днес се разведох с Булсатком и се събрах с Йетел ТВ.
Проучвайки пазара А1 предлагат за 7.99 лв сателитна телевизия 100 канала, като махаш Булсаткома и слагаш директно техните приемници. Оказа се, че Хелас Сат има и А1 канали. Няма нужда от пренастройване на антени, конвектори и прочие.
Всъщност обаче исках да мина на интерактивна телевизия и при Йетел няма никакви такси за получаване за ползване на техните андроид устройства за времето на договора, както беше написано във форума Булсатком за това нещо искат 237 лева..... Допълнително първите 6 месеца таксата е само 1 лев. Допълнително се плаща по 3.99, а не 6.99 както е при Булсата. Но най-най-най дразнещото са Бейкън приемниците- нямат СЕС, сутрин обикновено са забили, и трябва да вадиш и слагаш кабелите за да се рестартират, тъкмо наредиш каналите, и сложат някой нов канал и цялата подредба се обърква. Съжалявам, ама както съм писал и през последните години, броях дните да се махна от Булсатком заради досадните им и нескопосани приемници. 18 месечния ми договор изтече преди повече от година, но бях предплатил за интернет от друга фирма, която предлага бавен интернет и не може да се ползва за 5 приемнита на Йетел ТВ.


01 Окт 2023 21:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Коректен пост. Браво, така се прави !!! Само че не съм сигурен, дали Ризов и околните му започнаха да четат форума.
Сигнализирали сме го да не чете само ФБ с кресливите правоимащи и дето за елементарен технически проблем има 10 различни отговора, с такова самочувствие написани, че човек ще каже, че и 10-те са верни.
... а да чете тук. И ако може да се вслушва и да си вади изводи.


02 Окт 2023 21:01
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®