Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 05:21



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Платих 120 лв. за гледане на телевизия за един следобед. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 04 Юли 2012 15:15
Мнения: 1
Отговори с цитат
Платих 120 лв. за гледане на телевизия за един следобед.

Мошенниците от булсатком искат да им се плаща месечен наем за оборудване, след което става Ваше. Е да, ама не. След като си го изплатите и приключите с тях Ви обясняват, че трябва да им го върнете. Не че е ново, оборудването е старо, но си го купувате и след това трябва да им го върнете. И така до следващия клиент.

Първоначално бях със сателитен приемник при тях, но след това ми предложиха IP приемник и аз се съгласих. Първият път техниците не дойдоха в уречения ден и решиха, че аз съм свободен всеки ден така че се обадиха един друг ден и ми съобщиха, че тогава могат да дойдат. Е да, ама аз не бях свободен. След втора заявка дойдоха и ми съобщиха вестта, че трябва да им върна сателитния приемник, който си бях купил. Измамници и мошенници нямат място в моя живот, така че на следващия ден им върнах техния IP приемник, както и таксата за включвачне и още една месечна такса с мисълта, че ще приключа с тях. Да, ама не. Измамниците видяха, че съм си купил нов телевизор и решиха да спечелят още пари от мен. За тази цел дори не ми съставиха предавателен протокол. Става въпрос за офиса в квартал Вароша, в Търговище.

След няколко дни ми се обажда колежката от офиса с покана "ела да си вземеш приемника и да си гледаш телевизорчето, чакам те". Те от намек, че с мошенници и престъпници не искам да имам нищо общо, колкото и угоднически да звучат, не разбраха. След това са ми начислили 98 лв. неустойка, 7.80 лв такса за включване и 12.80 лв. за първия месец. Общо 120 лв. за един следобед изкараха от мен и още твърдят, че им дължа сателитното оборудване, което съм си платил.


08 Апр 2021 15:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Договорите първо се четат, после се подписват! Кой на кого какво казал, на кого се обадил, кой върнал и кой взел става с документи. 99% от подписването на договор от страна на клиента става без четене, а само с подпис - това го поставя в позиция като твоята.


08 Апр 2021 17:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Пепииии, ти чете ли бре?
Он човеко страда ам лошото е че за в бъдеще ще има още страдащи.
Последния път като бях в офис ми обясниха, че закупуване и собственост на приемник се отнасяло само за основен.
Въпреки че показах всички документи не ми ги прие момата(руса беше).
Рече и отрече - това били общите условия.


08 Апр 2021 22:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Общи условия са едно, а сключен договор съвсем друго. Обикновено има различни условия по договори, но общите условия са еднакви. Обаче те не са договор. Ако в договора ми пише, че след изтичането са мои - ке ме фачо за маркучо. :D Нито ще ходя да им се обяснявам, нито ще им ги връщам, ще решим спора в съда ако трябва. Като са големи, не значи че имат право! Това ми прилича като една управителка на един оператор, на сестра ми и изтекъл договора и тя иска да си смени оператора поради неизгодни за нея условия. Управителката и казала , че не може да си пренася номера, трябвало да подпише при тах :lol: :lol: :lol: . Преместването вече е факт. Та да си знаем правата и задълженията.


09 Апр 2021 18:58
Профил

Регистриран на: 04 Яну 2008 20:31
Мнения: 5
Отговори с цитат
Алчността няма граници тъпи копелета .За едните пари са готови на всичко кой ще лапне комисионната кой ще гушне паричките от нов клиент.Ей да ви приседнат дано да си ги мъкните на майната .Разбрахте ли клиента не Ви е виновен за това че сте некъдърни .Че сте прости и алчни


29 Апр 2021 17:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®