Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 18:20



Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Следваща
b-box 
Автор Съобщение

Регистриран на: 11 Май 2015 16:10
Мнения: 15
Отговори с цитат
на мен никой не е звънял. Явно не влязох в бройката.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk


22 Апр 2021 09:18
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
walkingcurs3 написа:
на мен никой не е звънял. Явно не влязох в бройката.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Възможно е :roll:


А на мен още не са ми се обадили :!:


22 Апр 2021 11:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2014 12:30
Мнения: 82
Местоположение: Благоевград
Отговори с цитат
Здравейте,
Днес получих устройството. Довечера ще започна тестовете. В комплекта има:
1. Устройство;
2. Дистанционно управление (вкл. за телевизор);
3. HDMI кабел;
4. LAN кабел;
5. Адаптер за захранване;
6. Ръководство за употреба.

На първо четене плюсове са:
1. Изключително леко устройство;
2. Два USB входа, които ако работят в stand by ще бъде прекрасно.

Повече информация ще дам довечера.

Изображение


22 Апр 2021 12:27
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
a.petkov написа:
Здравейте, (...)2. Дистанционно управление (вкл. за телевизор); (...)

Тоест вътре има дистанционно за boxа и за телевизор? :shock:


22 Апр 2021 12:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2014 12:30
Мнения: 82
Местоположение: Благоевград
Отговори с цитат
borisov910 написа:
a.petkov написа:
Здравейте, (...)2. Дистанционно управление (вкл. за телевизор); (...)

Тоест вътре има дистанционно за boxа и за телевизор? :shock:


С едно дистанционно се командва приемника и телевизора. Имаш 5 бутона (Power, Volume Up/Down, SET, TV In).


22 Апр 2021 12:46
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Би трябвало да има 4-5 бутона горе за обучение, с които да се пуска/спира и намаля/усилва звука на телевизора. Не е отделно дистанционно


22 Апр 2021 12:47
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
a.petkov написа:
borisov910 написа:
a.petkov написа:
Здравейте, (...)2. Дистанционно управление (вкл. за телевизор); (...)

Тоест вътре има дистанционно за boxа и за телевизор? :shock:


С едно дистанционно се командва приемника и телевизора. Имаш 5 бутона (Power, Volume Up/Down, SET, TV In).

m.panayotov.82 написа:
Би трябвало да има 4-5 бутона горе за обучение, с които да се пуска/спира и намаля/усилва звука на телевизора. Не е отделно дистанционно

Да! Сетих се че има нещо такова :wink:


22 Апр 2021 12:48
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Моя bbox и днес не пристигна. :|


22 Апр 2021 18:45
Профил

Регистриран на: 18 Юли 2009 17:05
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
borisov910 написа:
Моя bbox и днес не пристигна. :|

Колега преди няколко часа пуснах заявка за бокса от сайта но никой още не ми се е обадил има ли вариант изобщо да не ми се обадят защото по назад един Колега е писал че не му се обадили изобщо. :(


23 Апр 2021 11:25
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
vboxk написа:
borisov910 написа:
Моя bbox и днес не пристигна. :|

Колега преди няколко часа пуснах заявка за бокса от сайта но никой още не ми се е обадил има ли вариант изобщо да не ми се обадят защото по назад един Колега е писал че не му се обадили изобщо. :(
Не знам... Може би ще ти се обадят другата седмица, освен ако вече са минали 1000.


23 Апр 2021 12:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2014 12:30
Мнения: 82
Местоположение: Благоевград
Отговори с цитат
Давам малко обратна връзка след една вечер използване:

Плюсове:
1. Интуитивен и красив интерфейс;
2. Бърза работа;
3. Добро качество на излъчване;
4. Относително стабилна връзка през WiFi;
5. Адекватна работа на приложенията от GooglePlay;
6. Бързо търсене на предавания;
7. HDR опция;
8. Два броя usb входа;
9. Изключително лек бокс;
10. Спиране на пауза;
11. Бързо превъртане напред и назад.

Минуси (тук държа да отбележа, че тези би трябвало да се изчистят по време на тестовия период).
1. При листване на предаванията след търсене липсва индикатор, който да показва кое е избраното от листа;
2. В режим телевизия при натискане на клавиш TV и след това някоя стрелка и ОК боксът се рестартира;
3. При гледане на предаване на запис и натискане на OK и/или стрелка боксът се рестартира;
4. Понякога графичната среда b.box крашва;
5. Дразнещ звук при команда, който няма опция за сменяване/изключване;
6. Липса на видеотека (очаквайте скоро);
7. Ъпдейт на софтуера се случи след 5-6 опита.

Като цяло има огромна промяна в посока нагоре след Fusion. След изчистване на гореспоменатите бъгове приемникът ще е в топ 3 на пазара със сигурност. Дал съм обратна връзка, някои от забележките ми и консултантът ги е забелязал. Ще видим колко бързо ще изчистят грешките. Аз лично съм оптимист.


23 Апр 2021 15:54
Профил

Регистриран на: 18 Мар 2013 20:46
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте,

Днес и аз получих устройството. Доставиха го по Еконт на 3тия ден след като се записах по телефона. Оператора каза че доставките са до 7 дни.
Първите ми впечатления като цяло са добри. Наистина е доста иновативно устройство. Андроид ТВ функциите му се препокриват с тези на смарт телевизорите. Не лагва и навигацията в системните настройки е достатъчно бърза. Пробвах да пусна филми през приложението Plex и работи стабилно дори и с FHD филми.
Забелязах че промяната на настройки в b-box приложението не се отразяват. Например смених настройка да се показва часовника не само в меню, а навсякъде но не се отрази и след рестарт си е на първоначалната настройка.
Относно телевизонните функции, които са и основни - Навигацията поне за мен е изключително объркана и ми трябваше 2 часа докато започна да свиквам. Надявам се да го оправят през тестовия период. Това което не ми допада например е че като се влезне в менюто с категории при натискане на средния бутон (както при старите приемници) след като се избере канала и се натисне средния бутон за избор, първоначално се зарежда информация за предаването и е нужно повторно натискане за да превключи канала - излишно забавяне според мен.
Също така има едно автоматично преоразмеряване на preview картинката което не ми допада. При всяко подменяне на канала се получава оголемяване на картинката.
Не откривам info бутон и начин да се покаже информацията за канала. Единствения до сега вариант който работи е да се натисна пауза, при което се показва информация за предаването, час и дата.
Няма възможност за добавяне на "Любими" канали. Функцията която е доста полезна и се надявам да я добавят.
Няма как да се превключва към предишно избрания канал - на предишните устройства това ставаше с бутон Назад.
Връщане на запис - тук се забелязва огромно подобрение. Може да се връща в реално време със стрелките, а има и бутони които превъртат с +/- 1 час. Това е страшно удобно и изравнява нивото с това на другите IP ТВ оператори.
Неприятно впечатление прави и пикселизирането при превключване на каналите в първите секунди. Предполагам е някаква настройка за адаптивно качество, но се наблюдава като дефект при всяко първоначално включване на устройството и понякога при преминаване от различни менюта. Веровятно има значение от интернет връзката, но при старите устройства нямаше пикселизиране, а просто се появяваше loading картинка, ако връзката е слаба или липсва. Тази същата я има и при b-box, ако му спра интернета например.
При изключване на устройството, не заспива, а минава в стендбай за около 1 сек. и се пуска отново. Разгледах настройките на power бутона и опциите са или "suspend and resume", или "shutdown". Втората опция го гаси, но изисква повече време за зареждане. Достъпна е и чрез задържане на power бутона от дистанционното.
В началото на седмицата мисля че имаше някъде споменато за функция картина в картина. Очаквах да има възможност да се гледат два канала едновременно, но сега не откривам подобна функция. Възможно е и да се бъркам, но картина в картина поне за момента няма.
Не откривам как да се изпозлват гласовите команди, които са обявени на сайта към момента.
Дразнещия звук при навигиране успях да го изключа от системните настройки.
Като заключение бих добавил че устройстовото иска доста време за свикване и не мисля че възрастни хора биха се оправили с него. Особено с основните функции - гледане телевизия.


23 Апр 2021 16:23
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2007 23:03
Мнения: 8
Отговори с цитат
[quote="gld"]Здравейте,

Няма как да се превключва към предишно избрания канал - на предишните устройства това ставаше с бутон Назад.

Опитай с бутона "лупа" на най-долния ред. Поне при мен връща на последно гледания канал.


23 Апр 2021 17:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
a.petkov написа:
5. Дразнещ звук при команда, който няма опция за сменяване/изключване;


Това се спира през системното меню, имаш системни звуци, мисля, че бяха.


23 Апр 2021 17:27
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
За сега съм доволен, но не откривам функцията Картина в картина, а пишеше че ще я има.

XaMaB написа:
a.petkov написа:
5. Дразнещ звук при команда, който няма опция за сменяване/изключване;


Това се спира през системното меню, имаш системни звуци, мисля, че бяха.

А от къде го отваряш :D (менюто)


23 Апр 2021 17:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®