Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 07:57



Отговори на тема  [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Следваща
b-box 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06 Апр 2008 18:52
Мнения: 131
Отговори с цитат
На мен ми писаха на имейл, че имат забавяне на заявките и че ще се обадят допълнително. Не се отчайвай, :D може да са те избрали!


26 Апр 2021 11:41
Профил

Регистриран на: 23 Юли 2011 12:16
Мнения: 8
Отговори с цитат
vboxk написа:
Samosval написа:
Само да кажа че в петък след обяд звънях и аз да си поръчам едно от новите устройства и ми казаха по телефона, че все още не са стигнали бройката от 1000 и имат още устройства за тестване и раздаване. Аз лично бях много приятно изненадан от вежливото и коректно отношение. Човека на телефона си ми обясни всякакви подробности за услугата, как ще се плаща и след тестовия период и всичко останало. Много съм доволен. Каза че до средата на следващата седмица трябва да пристигне устройството при мен. Да видим нямам търпение да го поразцъкам малко. :D

Колега из го заявих още в петък през сайта но още не са ми позванили явно няма да ми звънят сигурно не са ме одобрили жалко исках да го тествам и после можеше да се абонирам. :(


Да ти кажа честно направо се обади на телефона. Май това с заявката за сайта незнам доколко е активно. Обади се и обясно че имаш заявка и според мен ще ти пратят едно моделче за тест. А и нищо не губи човек. Така както разбрах ако имаш договор сега след 3 те месеца просто този ти става основния приемник и продължаваш с него вместо стария. Та драма няма. Има и опция за плащане на 29 лв и още 3 месеца гледаш всичко на макс. И остават едни 12 месеца договор по стандартни цени. Аз лично нямам търпение да дойде да го видя.


26 Апр 2021 13:10
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2008 18:52
Мнения: 131
Отговори с цитат
Дано да имат желанието да пуснат спортните канали на приложението за смартфон и таблет, както впрочем беше едно време. Тогава смятам, че IPTV услугата ще е завършена.
Заради липсата на тази екстра спрях 4 приемника. Остана само на село.
При конкурентите ги има, дори с архив 7 дни назад.


26 Апр 2021 15:18
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Аз днес получих моя. Впечатленията ми са странни за начало, все пак си трябва свикване. По късно ше се опитам да напиша отзиви


26 Апр 2021 17:04
Профил

Регистриран на: 18 Окт 2011 18:22
Мнения: 95
Отговори с цитат
И аз поръчах един така за проба, да видим дали ще ме огрее. Иначе мен не ми пречи, че няма спортни за телефон а по-ме притеснява, че HD каналите им са само 720p вместо 1080p както е при други оператори.


26 Апр 2021 17:09
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Предимства на b box:
- епг на почти всички канали, дори и на телевизии, като тв шумен, бхтв, тв99 и т. Н
- възможност за моментна пауза , и превъртане на текущо и минало предаване. Работи бързо превъртането, но има някои бъгове в графиката все още
- гугъл плей работи, свалят се програми като iptv smartets, и други подобни
- превъртане до предишни предавания с един бутон, което е много добра функция.

Недодтатъци на b box:
- трудно е простото гледане на телевизия, защото логата на телевизиите и цифрите са твърде малки, а има картинки ( скрииншотове) от всяка тв, но те не вършат работа да се разбере на кой канал си всъщност докато на фюжъна са само логата и са доста по ясни. Тези картинки са ненужни според мен, а и заради тях има лаг и не е бързо като на фюжъна. Пак казвам картинките не дават представа на кой канал сме всъщност, което е голям минус засега.
- засега няма опция за просто инфо на канала и това какво следва, а за да се появи трябва да се превключи канала за да се появи информацията и се скрива. На фюжъна инфото си има бутон и доста по лесно и удобно.
- общо взето е хубаво новото да е добро поне колкото старото, но тук не е така и е малко мъка за "простото гледане на тв"
- часовника не може да се настрои да седи постоянно на екрана (ако се зададе - крашва)

Препоръка:
В менюто най отгоре b box, нека си има картинките на телевизиите коото са изброени по списъка отдолу, но след като се влезе за да се гледат каналите са ненужни тея картинки. По добре е само с логота и номера на канала.

Това е според мен, който друг е тествал може да обсъждаме.
П. С. Ако на b box могат HD каналите да са си в 1080 би било добре. Засега и на фюжън са макс до 720 за което не знам причината.
В началото на фюжъните преди 5-6 години, също можеше да се паузира всеки канал, незнам причината да се махне.


Последна промяна m.panayotov.82 на 27 Апр 2021 00:52, променена общо 1 път



26 Апр 2021 19:59
Профил

Регистриран на: 18 Юли 2009 17:05
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Колега как си го свързал бокса със wifi или с кабел и ползваш ли функцията HDMI CEC и USB-то му работи ли ако можеш да пуснеш клип като превключваш програмите.


26 Апр 2021 22:21
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
С кабел е вързано. Утре сутрин ще направя клип. От hdmi cec, май няма смисъл засега (но работи), понеже имам вързани още 2 устрийства а те се бъркат. Иначе ако беше само b boxa с двете копчета ,ако се обучат, си пускам и телевизора и устройството


26 Апр 2021 22:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2008 23:29
Мнения: 80
Отговори с цитат
След 3-4 часа работа с приемника и моите отзиви (някои се препокриват с вече изброените)

Първо предимствата пред фюжъна:
+ Интерактивните функции (спиране на пауза, превъртане) са много добре направени. За момента тук нямам забележки :)
+ EPG-то зарежда доста бързо, както и преминаването назад в дните няма никакво забавяне
+ При изгасяне на ТВ-то приемника минава веднага в стендбай режим и после много бързо стартира.

Недостатъците при гледане на телевизия:
- Липсва възможност да си избираш листа с любими канали (за мен това е изключително ценно, като възможност)
- При превключване на следващ канал, първоначално тръгва в 360p и след до 5 сек. качеството се оправя (доста дразнещо и при положение, че съм със 100 мегабитов оптичен интернет)
- Невъзможно е да си изкараш часовника (това предполагам ще се оправи скоро)
- Докато гледаш наживо дадена програма неможеш да си пуснеш инфо за нея, нито да видиш програмата напред и назад за дадения канал. Това е възможно когато гледаш предаване на запис или си върнал леко назад текущото, тогава с ОК бутона се пуска инфото за гледаното предаване, както и имаш достъп до отминалите предавания и предстоящите, които може да им зададеш напомняне. Можеби тук е добре да се направи и при гледане наживо ОК бутона да върши тази функция, а само с бутона TV да се пуска списъка с канали. Така бутоните ще работат по еднакъв начин в режим наживо и на запис.
- Отваряне на списъка с канали зарежда бавно, можеби е заради скриншотите, които се зареждат за всеки канал.
- В списъка с канали името на канала, логото му и номера са изключително малки, скриншотите които се показват за мен са безмислени не дават никакво инфо, става много шарено и ти се отвлича вниманието и не може да се ориентираш добре. За мен тук най добре е да се показва само логото на канала в голям размер.
- Отново в списъка с каналите, когато си избереш даден канал и натиснеш ОК, се маркира инфото на текущия канал и е нужно да се натисне още веднъж ОК бутона. Напълно безмислено.
- Когато отвориш списъка с каналите инфото на текущия канал е празно, ако се даде нагоре/надолу и се върнеш на същия канал тогава инфото се показва. (това е някакъв дефект, който предполагам ще се оправи)
- Когато гледаш на запис и в инфото разглеждаш предишни и предстоящи предавания по никакъв начин не се маркира кое предаване е селектирано в момента (ориентираш се кое предаване е в средата на екрана)
- Когато гледаш някакво предаване на запис много е сложно да се върнеш наживо ако си сравнително назад във времето.
- При превключване нагоре/надолу се зарежда предишен/следващ канал, но ако натиснеш два (три, четири, ...) пъти не прескача 2 канала, а трябва да се зареди следващия и чак тогава може да се избере отново следващ, както и канала тръгва и след секунда-две се показва за много кратко инфото на канала. Според мен е много по добре при натискане веднага да се покаже инфото, както и да е възможно ако го натиснеш бързо два/три пъти да прескочи два/три канала.
- Когато дадено предаване от програмата приключи и започне новото, за секунда картината замръзва и се показва инфото на канала. За мен е доста дразнещо това замръзване на картината и при положение, че програмата никога не се спазва точно, инфото не е актуално и е безмислено.
- Липсва възможност за гледане на "картина в картината"

Недостатъците в Home менютата:
- Докато си в Home менютата няма никаква възможност да се върнеш бързо да гледаш телевизия. За мен най-добре е ако си в Home менютата при натискане на TV бутона да те връща в последно гледания канал. (в момента този бутон не прави нищо)
- В менюто за търсене, по никакъв начин не се отбелязва селектираното предаване (отново търсиш това в центъра на екрана или броиш колко пъти си цъкнал)
- В менюто за архивите, не показва всички архивни предавания които си гледал последно, а си ги избира на слючаен принцип и най-важното е не запомня до къде си го гледал, а винаги ти ги пуска отначалото
- В главното меню при избор на канал от списъка с каналите не винаги тръгва текущото предаване, на моменти стартира предишно предаване.
- Няма възможност за подреждане на инсталираните приложения в избран от мен ред
- EPG-то ще е добре да може да се избират и тук категории канали (както и само любими ако се появят) за по лесно търсене на канал, а не да цъкаш като ненормален надолу. Тук има и един проблем - с бутона за превъртане напред сменяш дните назад, а с бутона за назат дните се сменят напред.

За момента толкова :)

Малко инфо за приемника:
- MECOOL ANDROID TV BOX M8S
- ARM Cortex-A53, Quad Core - 1.5GHz
- GPU Mali-450 MP
- 2GB RAM
- 8GB Flash
- Android 6.0.1

Софтуера като гледам се разработва от - https://mediahub.eu.com/
По-точно се преработва съществуващатата им платформа за булсат, защото elemental.tv вече го използват и то точно със същия приемник. МСАТ, ТЕЛНЕТ и ТЕЛЕКАБЕЛ и те използват същия приемник и услуга.


Последна промяна vencoi на 27 Апр 2021 23:32, променена общо 5 пъти



27 Апр 2021 00:06
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Екстра колега, браво! Аз нямах време да опиша толкова подробно, но наистина си описал и нещата, които мен ме мързеше.

Ето едно видео:
https://www.youtube.com/watch?v=F_QHdRc ... vPanayotov


27 Апр 2021 00:43
Профил

Регистриран на: 08 Май 2015 15:53
Мнения: 130
Отговори с цитат
Това която ми онясниха по телефона когато го заявих току що е че, договора ми си остава на същата такса, просто минава (ако се съглася след 3м) от безсрочен на срочен за 18м и тъй като попадам в тия 1000 устройството е безплатно? Това така ли е някой да потвърди?


27 Апр 2021 10:39
Профил

Регистриран на: 18 Юли 2009 17:05
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Колега мерси за клипа колко даде за приемника след като го пристигна.


27 Апр 2021 10:42
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
vboxk написа:
Колега мерси за клипа колко даде за приемника след като го пристигна.
Да ти отговоря аз :D ?
След като пристигна таксата е безплатна, ако продължиш след 3 месеца май плащаш.


27 Апр 2021 12:02
Профил

Регистриран на: 18 Юли 2009 17:05
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
borisov910 написа:
vboxk написа:
Колега мерси за клипа колко даде за приемника след като го пристигна.
Да ти отговоря аз :D ?
След като пристигна таксата е безплатна, ако продължиш след 3 месеца май плащаш.

Благодаря за отговора ако го получа някога ще пиша понеже никой не ми се е обаждал сигурно защото го заявих от сайта. :(


27 Апр 2021 12:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2008 23:29
Мнения: 80
Отговори с цитат
Аз още първия ден си пуснах регистрация в сайта, но след кано не ми се обадиха след 5 дена им се обадих по телефона и веднаха се задвижиха нещата. Телефона е безплатен, не ядат хора от какво се плашите да звъните?


27 Апр 2021 12:11
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 512 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®