Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:50



Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Aкция срещу пиратството: 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А бре аз не ви казвам да спирате да дискутирате по темата :D За проблема с пиратството говорих и аз в началото на предния си пост, а в края на поста ми цитиран от вас, ви съветвам да не си създавате лични проблеми, защото така ми изглеждаше. Явно не съм ви разбрал, щом и двамата реагирате еднакво :D :D ОК, махам синята каска :wink: :D


15 Юни 2019 00:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2012 00:27
Мнения: 150
Отговори с цитат
Мен ме напуши на смях как един от собствениците снимаше с телефона си опустошеният офис и говори как не било нормално, имало други начини и се действало незаконно. :lol: Същият този вероятно с години е пускал нелегални канали и услуги, ама сега иска закона да е на негова страна. :mrgreen:

https://gospodari.com/-video171603.html


15 Юни 2019 01:09
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Проверените и временно спрените, защото е ясно, че отново ще заработят наистина са се олели.
Да скатаваш от нашите медии, като БТВ медия груп и Нова броудкастинг груп е малоумщина.
Да излъчва на мобилни приложения без разрещително също.
Това са и основните нарушение + укриване на доходи.

Абсолютно съм сигурен, че дори големите доставчици на IPTV услуги нямат договор за всеки един излъчван канал.

Един от основните инициатори на въпросната проверка е А1. Нищо, че и те бъркат в мътната вода, защото от няколко дни доста канали на IPTV-то им са с надпис "Coming soon", и в същото време регионалните менажери на пожар са издали телефонна заповед на менажерите по места да преровят каналите на местните доставчици на телевизия и да видят дали има канали с "черен" екран или такива, на които пише едно, а се излъчва друго.

Трябва да се работи законно, но курвенските номера в един момента се връщат, като бумеранг.


15 Юни 2019 19:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
То затова в малките населени места "големите" не вървят. Пиратството е на почит, с това и малката цена. Нека ги затварят, аз съм за. Защото не става дума за частен потребител, а за огромна печалба от нелегално разпространение на хбо и др. Сигурен съм, че това дето господарите са го снимали, е защото не им е осигурен достъп до това място!


15 Юни 2019 20:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Само от тази частична проверка е установено, че 700 хил. абонати в БГ са гледали над 60 нелегални програми. А в Сандански при 13 хил. абонати са обявени цели 10 пъти по-малко - 1300 !


15 Юни 2019 21:51
Профил

Регистриран на: 15 Апр 2019 09:53
Мнения: 23
Отговори с цитат
pepy1 написа:
То затова в малките населени места "големите" не вървят. Пиратството е на почит, с това и малката цена. Нека ги затварят, аз съм за. Защото не става дума за частен потребител, а за огромна печалба от нелегално разпространение на хбо и др. Сигурен съм, че това дето господарите са го снимали, е защото не им е осигурен достъп до това място!

Не е снимано от Господарите, качено е във Facebook страницата "ТВ Запад"


15 Юни 2019 22:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
В много държави от така наречения "трети свят" пиратството е силно разпространено :!:

Стандартът на тези държави е силно занижен, страните от Третия свят не са толкова индустриализирани и технологично развити! Пример Сомалия и много други ...!!!
pepy1 написа:
То затова в малките населени места "големите" не вървят. Пиратството е на почит, с това и малката цена.

1+


16 Юни 2019 17:58
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 13:39
Мнения: 229
Местоположение: Rudozem
Отговори с цитат
Всичко хубаво ,ама защо никой не пита как са решили да проверят точно тези кабелни оператори,защо примерно не проверят най големия варненски кабелен оператор и защо провериха конкурента на Валерката в Бургас ?


16 Юни 2019 19:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако няма национална кампания, се проверяват само сигналите. Друг е въпросът, че сигнали от обикновени граждани по разбираеми причини, рядко се подават. В случая сигналите са от бТВ и НоваТВ.

В малките населени места, пиратството е начин на оцеляване на бизнеса. Но все пак трябва да се прави с мярка.


16 Юни 2019 19:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Току що по новините казаха, че асоциацията на кабелните оператори подкрепя проверките! А относно конкуренцията на "Валерката" може само да се гадае. Може би точно те правят кражби и препродажба на интелектуална собственост - кой знае! Скоро ще разберем. Аз от видеото в тубата видях карти за хбо, бтв каналите, както и оборудване за разпространението им. Може би има и нередни неща, понякога покрай сухото гори и мокрото. Има съд за неправомерните неща.


16 Юни 2019 19:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Яну 2013 10:35
Мнения: 41
Отговори с цитат
Съгласен съм, че кабелното пиратство трябва да се преследва. Патосът, който идва от Нова ТВ по темата, остава впечатление, че са сред подбудители на проверката. Аз се питам, има ли връзка с новите собственици и веднага си припомням как преди години един от тях, леко подпинал, се отнасяше с министъра на финансите като с подчинен от фирмите си. Как са изчислили от ГДБОП загубите за Нова и БТВ? Сигурно ли е, че ако пиратите спрат излъчването на Bein Sports 1, 2 и 3(напр.) ще платиш на Диема(напр.)? От много години ходя в Банско в хотел, където горепосочените канали се излъчват, а и други подобни, та се питам, старите собственици на Нова не са ли губили пари от пиратите? Но не дочакаха проверка.
Пак повтарям, не подкрепям пиратството, съгласен съм, че всеки трябва да си плаща за това, което гледа, а държавата е длъжна да извършва контрол. Дали обаче тя не гали с перце някого, а друг "млати" с голЕмата бухалка? Последните дни журналисти се оплакаха от "безпрецедентна цензура" в медиите Нова БГ и я напуснаха. Знаем, че сме на 110 място по свобода на словото в света и се питам, няма ли нищо да направи същата тази държава, която има в ръце голЕмата бухалка? Друго, една от ощетените фирми два пъти ми фактурира оборудването за получаване на нет, което съм им върнал още преди края на договора ми, с протокол, който те ми издадоха, но трябва все да им нося копие. Аз на кой да се оплача, че ми губят времето? От години тези компании правят на маймуна потребителя, законодателството е изцяло лобистко в тяхна полза, стоят си удобно под държавния чадър и воплите сега ми се струват фалшиви.


16 Юни 2019 20:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
За какво да питаме, като всички знаем как стават нещата? И кои кръгове се обслужват?

А често пиратството обслужва и държавата! То и затова държавата, като такава е на тоя хал!


16 Юни 2019 20:41
Профил WWW

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Напълно съм съгласен с Лимонадения Джо. Няма какво да подскачат като ужилени. След като мога да гледам НОВА и БТВ ефирно и абсолютно безплатно, няма какво да ме принуждават да им плащам чрез абонаментните такси към операторите (а като почнат с рекламите, направо се оливат).


16 Юни 2019 20:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Нали трябва да генерират отнякъде приходи за да може да се гледат безплатно ефирно, интернет, сателит - мутлистреам?
Нали трябва да могат да си защитат интелектуалния ресурс?
Нали трябва да си модернизират техниката, студиата, да са "Up To Date" - за да може да се гледат с добра картина на 4К телевизорите?
Нали трябва да може да съобщават актуалните новини от мястото на събитието своевременно?
Нали трябва да могат да пращат коментатори директно на стадиона, в залата, на манежа?
Нали трябва да могат да предоставят компетентни анализи и коментари от специалисти?
Нали трябва да може да си позволят качествена собствена продукукция?
Нали трябва да може да купуват качествено съдържание? Съответно и програмата им да е качествена, а не само реклами и стар пълнеж?

Сега всички реват с какви смешни студиа разполагат, как звука не се чува, какви смотани коментатори и анализатори имат, колко размазана била картината, etc...
С трици няма как да стане!

А пиртството нанася вреда на всички, с изклщючение на самия пират! И това не бизнес, а кражба както и да го погледнем!!!

П.С. Някой може ли да каже колко е актуалния данък радио и телевизия на година?


Последна промяна zdravkos на 16 Юни 2019 21:50, променена общо 1 път



16 Юни 2019 21:09
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако имат начин бТВ и НоваТВ няма да дадат аванта за ефирно излъчване, но няма как. Там са прекарани. При първата изникнала възможност обаче, веднага си прибраха Лейдито, Фемилито, Ринга и НоваСп.


16 Юни 2019 21:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®