solo5 написа:
Според мен Спас никога не би купил компания като Булсат с негови пари. Моето мнение е че е поръчка, за да не бие на очи. Кой знае още колко хора от институциите участват в безпрепятственото преминаване на компанията от едни ръце в други. Можем само да гадаем
За мен Спас е своеобразно "муле", използвано при покупко-продажба на крупни фирми. До 2 години той ще продаде Булсатком. На кого - знаят само той и неговите кукловоди. Ето и част от биографията му, публикувана в trud.bg от 14-24.11.2015г.
" Роден е на 4 юни 1954 година. Завършил е ВИФ и първата му работа е като възпитател на децата в интерната на радомирското село Гълъбник. Последователно става организационен работник в комсомола и в централния бригадирски щаб. 10 ноември го заварва на работа като шофьор на един от най-младите членове на Политбюро на БКП тогава - Стоян Марков.
Промяната след 1989 г. се оказва благодатно поле да се развихрят истинските възможности на 35-годишния Спас Русев. Комсомолско-партийната му биография не пречи на Русев да направи истински скок в кариерата си - за кратко време става шеф на дирекция “Музика”, а през 1992 г. по предложение на Петко Симеонов е назначен за негов заместник в Агенцията за чуждестранни помощи. Името му за първи път се появява в публичното пространство, когато гръмва скандал с препродажбата на помощи. Подозира се, че това е било първоначалното натрупване на капитал от Русев, но следствието не довежда до нищо и срещу него не е повдигнато обвинение. През 1993 г. заминава за Лондон по покана на тогавашния ни посланик там Иван Станчов. Оттогава Спас Русев и жена му Диляна живеят постоянно в британската столица, но много рядко попадат под прожекторите на медиите.
Голяма част от бизнес делата на Русев продължават да са свързани с България по един или друг начин. Става близък на семейството на Симеон Сакскобургготски дотолкова, че именно Спас Русев преди 2001 г. го запознава с младежите, които ще станат основата на икономическия екип на НДСВ: Николай Василев, Милен Велчев, Любка Качакова, Мирослав Севлиевски.
През 2002 г. гръмва скандалът със снимката, намерена във взривената кола на контрабандиста Иван Тодоров-Доктора - снимка от яхта, на която в обкръжението на Тодоров са Милен Велчев (тогава царски министър на финансите), Пламен Петров (министър на транспорта) и Мирослав Севлиевски. Години наред Русев отричаше да се е познавал с убития контрабандист. Едва през 2010 г. призна това с половин уста. И с уточнението, че не би причисли Тодоров към кръга на приятелите си."