Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:45



Отговори на тема  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Булсатком скоро с нов собственик? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
То случая се размърдя, и а1 протестират като Йетел. Май картела се разцепи :lol:


10 Мар 2023 06:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Според Г-н Ризов в едно негово изказване, било нормална световна практика, една фирма да взема заем за инвестиция или погасяване на стари задължения. Та да го питам, дали му изглежда нормално напр. "Пепси БГ" да ваеме заем от "Кока Кола". Щом ги приказва такива, явно и той е в играта. :(


10 Мар 2023 17:59
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
Според мен Спас никога не би купил компания като Булсат с негови пари. Моето мнение е че е поръчка, за да не бие на очи. Кой знае още колко хора от институциите участват в безпрепятственото преминаване на компанията от едни ръце в други. Можем само да гадаем


15 Мар 2023 17:13
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
solo5 написа:
Според мен Спас никога не би купил компания като Булсат с негови пари. Моето мнение е че е поръчка, за да не бие на очи. Кой знае още колко хора от институциите участват в безпрепятственото преминаване на компанията от едни ръце в други. Можем само да гадаем

За мен Спас е своеобразно "муле", използвано при покупко-продажба на крупни фирми. До 2 години той ще продаде Булсатком. На кого - знаят само той и неговите кукловоди. Ето и част от биографията му, публикувана в trud.bg от 14-24.11.2015г.
" Роден е на 4 юни 1954 година. Завършил е ВИФ и първата му работа е като възпитател на децата в интерната на радомирското село Гълъбник. Последователно става организационен работник в комсомола и в централния бригадирски щаб. 10 ноември го заварва на работа като шофьор на един от най-младите членове на Политбюро на БКП тогава - Стоян Марков.

Промяната след 1989 г. се оказва благодатно поле да се развихрят истинските възможности на 35-годишния Спас Русев. Комсомолско-партийната му биография не пречи на Русев да направи истински скок в кариерата си - за кратко време става шеф на дирекция “Музика”, а през 1992 г. по предложение на Петко Симеонов е назначен за негов заместник в Агенцията за чуждестранни помощи. Името му за първи път се появява в публичното пространство, когато гръмва скандал с препродажбата на помощи. Подозира се, че това е било първоначалното натрупване на капитал от Русев, но следствието не довежда до нищо и срещу него не е повдигнато обвинение. През 1993 г. заминава за Лондон по покана на тогавашния ни посланик там Иван Станчов. Оттогава Спас Русев и жена му Диляна живеят постоянно в британската столица, но много рядко попадат под прожекторите на медиите.

Голяма част от бизнес делата на Русев продължават да са свързани с България по един или друг начин. Става близък на семейството на Симеон Сакскобургготски дотолкова, че именно Спас Русев преди 2001 г. го запознава с младежите, които ще станат основата на икономическия екип на НДСВ: Николай Василев, Милен Велчев, Любка Качакова, Мирослав Севлиевски.

През 2002 г. гръмва скандалът със снимката, намерена във взривената кола на контрабандиста Иван Тодоров-Доктора - снимка от яхта, на която в обкръжението на Тодоров са Милен Велчев (тогава царски министър на финансите), Пламен Петров (министър на транспорта) и Мирослав Севлиевски. Години наред Русев отричаше да се е познавал с убития контрабандист. Едва през 2010 г. призна това с половин уста. И с уточнението, че не би причисли Тодоров към кръга на приятелите си."


15 Мар 2023 17:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
https://mobilebulgaria.com/news/bulsatk ... lni-uslugi


17 Мар 2023 18:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Предполагам, че сценарият ще е следния: за оправдание пред КЗК, към Иетел и А1 ще бъдат отправени оферти за виртуален интернет от страна на БСК през техните мрежи. Пак казвам, че предполагам, че офертите ще са такива, че двата телекома на фона на досегашните събития няма как да приемат. Те като не искат, тогава третият може да иска :)


18 Мар 2023 10:09
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
pepy1 написа:
https://mobilebulgaria.com/news/bulsatkom-iska-da-predlaga-i-mobilni-uslugi

...https://www.capital.bg/biznes/telekomi/ ... tor_tursi/


18 Мар 2023 17:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ризов ми изглежда доста по-свестен от Станислав - разбира и обещава да развива сателитната телевизия, както и факта, че предимството на БСК пред телекомите, що се отнася до клиентите е не претискането им с договори. Оня го интересуваха само тв през нет и договори... Лошото обаче е, че на това ниво няма сантименти. Или си пионка и управляваш парите на шефа, или си аут от този бизнес. А неговият шеф е не случаен тарикат. Все си мисля, че техническото развитие на фирмата, ще остане на заден план, спрямо чисто икономическите апетити и действията свързани с тях.

Само ще добавя за тези от ръководството, които четат форума - навремето тук изписахме 100 тона мастило, че на Була не му трябва спътник на тази орбитална позиция/първия източен градус, за БГ около 30 градуса на запад/, заради техническото не съвършенство на този факт, но никой не ни обърна внимание. Фирмата нямаше да влезе в спирала от дългове и сега нямаше да стои въпроса кой ще я асимилира, а тя щеше да купува.


Последна промяна vanderel на 19 Мар 2023 10:28, променена общо 2 пъти



19 Мар 2023 00:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Надявам се втория опит за оператор да е успешен, и без това картела се разпада, поне да имаме поносими цени. В интерес на истината, в държавата Израел договори за моблни услуги няма, поне така съм информиран. Хубаво е това да се запази и при була. В кв. Обеля има един достовчик на интернет и тв - и при него няма никакви договори, всичко е месец за месец, и никой не е недоволен от услугата.


19 Мар 2023 10:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И аз се надявам, но не му вярвам на Спас :(


19 Мар 2023 10:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
И аз за това съм съгласен да плащам дори и повече-никакви договори! Ако си доволен плащаш и ползваш ако не ЧАО :D


19 Мар 2023 19:25
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Преди малко по БТВ новините ППФ и А1 официално са подали жалба с/у Виваком за придобиването на Булсат ...... ....и стават със 60% дял в сат. пазар и 40 % в интернета . Още ли си мислите ,че Булсат са Булсат ....ХА ХА ХА :lol: :lol: :lol:


03 Юли 2023 19:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Камене, ти не разбра ли че българина си е простак и такъв ще си остане до закриването на свето. Това се изразява в това, че не тачи родното и българското. Ако се върнем в историята на сат. телевизията и си спомним ITV Partner как загинаха и после с изцяло български екип се върнаха със Satellite BG и предложиха добър пакет програми с много добро качество на картината дори и на SD програмите(тези се равняваха на качеството на HD при булсатя). Та какво стана? Няма ги, защото са българки оператор.
А какво стана с РОДНИЯ БЪЛГАРСКИ оператор - отдавна това с големите букви ни съм го чел ни съм го чул. Той отдавна не български.
Все пак остана един, който се заглоби в заеми и дори качи горе БЪЛГАРСКИ спътник и сега никой не го бръсне за слива.
Защо?
Ами защото е БЪЛГАРИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз казах.


03 Юли 2023 20:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Двете български телевизии BTV и NOVA оти се пишат така а??? Е те и това отговаря на много въпроси :(


04 Юли 2023 05:50
Профил

Регистриран на: 08 Авг 2015 17:33
Мнения: 63
Отговори с цитат
https://mobilebulgaria.com/news/united- ... -bulsatkom


Sent from my iPhone using Tapatalk


09 Ное 2023 14:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®