Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:50



Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Bulsatcom Voice 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Юни 2012 23:47
Мнения: 47
Отговори с цитат
Ruje написа:
Ако от Булсатком разработят обикновена телефония на прилична цена, веднага бих си прехвърлил номера към тях. Но в случая с този софтуерен клиент, услугата ми се вижда ненадеждна.

Услугата е точно толкова надеждна колкото 35kbps интернет на телефона ти. Колкото Вайбър, скайп, месинджър или.... колкото обикновен разговор по телефона.

И като се замисли човек, в ерата на смартфоните, вайбър, месинджър, иптв, воип....и купчина други които ползват ип протокол, какво очаква стандартните gsm разговори ? Дали бъдещето не е това което сполетя аналоговите централи, фиксираните телефони, аналоговата телевизия, адсл и интернета през dial-up модемите.
Колкото и да не им се иска, мобилните оператори няма как да спрат гората да се разлиства!


26 Юли 2017 21:19
Профил

Регистриран на: 10 Мар 2013 10:41
Мнения: 5
Отговори с цитат
mln написа:
И аз си взех безплатен акаунт за Булсатком Войс
Mога да звъня от приложението, но не мога да получавам разговори.
Телефона ми е HTC One M8 с андроид 7.1. В менюто connectivity всичко е отметнато.
Като пробвам на Xiaomi Redmi 3 с андроид 5.1.1, работи нормално.

В телефона ли е проблема или в андроида или в настройките?
Ако някой има идея как да го оправя - да сподели.
Благодаря.


Вече мога да получавам входящи обаждания.
Изглежда проблемът е бил при тях. Пробвах на два различни телефона с андроид 7.1 на които преди имах проблеми. Сега работи и на двата без да съм променял нищо.


28 Юли 2017 18:18
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
mln написа:
Вече мога да получавам входящи обаждания.
Изглежда проблемът е бил при тях. Пробвах на два различни телефона с андроид 7.1 на които преди имах проблеми. Сега работи и на двата без да съм променял нищо.
Колега, сподели с мен твоят Bulsatcom Voice работи ли ти еднакво добре и при двата случая на свързване към интернет ("Мобилни данни" и Wi-Fi)? При мен когато телефона ми е свързан чрез Wi-Fi, всичко си е наред, но когато звъня през "Мобилни данни" (чрез СИМ-картата в телефона) звъни им, но не ме чуват.


28 Юли 2017 21:22
Профил

Регистриран на: 08 Сеп 2013 13:22
Мнения: 36
Отговори с цитат
monk007 написа:
Ruje написа:
Ако от Булсатком разработят обикновена телефония на прилична цена, веднага бих си прехвърлил номера към тях. Но в случая с този софтуерен клиент, услугата ми се вижда ненадеждна.

И аз съм на това мнение .Взех да го тествам но няма да продължа след теста.


Днес като си плащах сметката, момичето от офиса ми каза, че след края на тестовия период телефонията ще бъде със сим карти.


29 Юли 2017 00:12
Профил

Регистриран на: 09 Юни 2015 13:40
Мнения: 70
Отговори с цитат
Ruje написа:
monk007 написа:
Ruje написа:
Ако от Булсатком разработят обикновена телефония на прилична цена, веднага бих си прехвърлил номера към тях. Но в случая с този софтуерен клиент, услугата ми се вижда ненадеждна.

И аз съм на това мнение .Взех да го тествам но няма да продължа след теста.


Днес като си плащах сметката, момичето от офиса ми каза, че след края на тестовия период телефонията ще бъде със сим карти.

Да, със СИМ карти, но те ще бъдат за мобилен интернет през мрежата на Булсатком.


29 Юли 2017 09:23
Профил

Регистриран на: 08 Май 2008 19:08
Мнения: 27
Отговори с цитат
Някой от Вас получавал ли е СМС ? Аз мога да изпращам но не получавам!


30 Юли 2017 22:33
Профил ICQ

Регистриран на: 10 Мар 2013 10:41
Мнения: 5
Отговори с цитат
Петър написа:
Колега, сподели с мен твоят Bulsatcom Voice работи ли ти еднакво добре и при двата случая на свързване към интернет ("Мобилни данни" и Wi-Fi)? При мен когато телефона ми е свързан чрез Wi-Fi, всичко си е наред, но когато звъня през "Мобилни данни" (чрез СИМ-картата в телефона) звъни им, но не ме чуват.


Да, еднакво добре робати през мобилния и през Wi-Fi.

Vesko_SZ написа:
Някой от Вас получавал ли е СМС ? Аз мога да изпращам но не получавам!

И при мен е така. Мога да изпращам, но не мога да получавам.


01 Авг 2017 08:02
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
mln написа:
Да, еднакво добре робати през мобилния и през Wi-Fi.
Благодаря, mln, поздрави.


01 Авг 2017 14:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Не е тайна за никого, че Булсат мразят да изпипват нещата. Те са като патка която може да плува, да лети и ходи, но в крайна сметка не са съвършенни в нищо. Тe никога не предлагат завършена услуга която западняците наричат finishing. При тях всичко е започнато и незавършено, важното е да са в играта :D
Това което те предлагат за "мобилен" телефон се предлага от много други български фирми повече от 7 години, но другите фирми предлагат услугата в много варианти за мобилен телефон, таблет, компютър, VOIP адаптор. Ти сам избираш на какво устройство да я инсталираш, те ти дават възможност един телефонен номер да бъде инсталиран на няколко устройства едновренно - примерно входящото повикване влиза в домашният VOIP адаптер и след 2 позвъняване се прехвърля на мобилен телефон, таблет, персонален компютър ...
Не очаквайте много от тази услуга, тя не може да се използва за основен телефон, а само като допълнителен.
Не мога да отрека факта, че тази услуга е перфектна за АЛО ИЗМАМНИЦИТЕ които могат да са в Охрид и да манипулират възрастните хора в Долно Нанагорнище като дори спестяват от роуминг, достатъчен е интернета от долнопробната мотелска стая.


01 Авг 2017 14:37
Профил

Регистриран на: 22 Юли 2010 21:29
Мнения: 100
Отговори с цитат
Защо на служебното Wi Fi звъня на някой той ми вдига но нито той ме чува нито аз съобщенията ги праща и ги получават но разговор не може . иначе у нас на булсатския нет работи.


01 Авг 2017 16:22
Профил

Регистриран на: 10 Мар 2013 10:41
Мнения: 5
Отговори с цитат
taraponty написа:
Това което те предлагат за "мобилен" телефон се предлага от много други български фирми повече от 7 години.

Няма друга фирма която да предлагата мобилен интернет + voip за три месеца за 0лв. Дори за 9лв пак няма. Нито преди 7 години, нито сега.

Edit: Освен Voicer-a на Макс Телеком, но тях вече ги няма.


02 Авг 2017 11:01
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2011 19:31
Мнения: 4
Отговори с цитат
Искам да попитам някой има ли адреса на сървъра, който поддържа услугата bulsatcom voice
Идеята ми е да ползвам IP телефонията, не през приложението на Булсатком, а през приложението Zoipper. Подтекста е, че Zoipper върви и на WP телефони. Никъде в сайта или в поддръжката, не можах да намеря този адрес.
Предварително благодаря.


29 Авг 2017 19:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Другите компании който предлагат същата услуга ще ти предоставят нужната ти информация на готово с активиране на номера, за Булсат не съм срещал никъде това за което питаш.


29 Авг 2017 19:25
Профил

Регистриран на: 05 Окт 2015 00:23
Мнения: 5
Отговори с цитат
ilian_ik написа:
Искам да попитам някой има ли адреса на сървъра, който поддържа услугата bulsatcom voice
Идеята ми е да ползвам IP телефонията, не през приложението на Булсатком, а през приложението Zoipper. Подтекста е, че Zoipper върви и на WP телефони. Никъде в сайта или в поддръжката, не можах да намеря този адрес.
Предварително благодаря.


Инсталирай си приложението на  rooted телефон, след това ползвай root explorer и иди на /data/data/com.bulsatcomvoice.android.app/databases и отвори файла zoiper. Вътре ще намериш всичко което ти трябва.


10 Сеп 2017 15:38
Профил

Регистриран на: 05 Окт 2015 00:23
Мнения: 5
Отговори с цитат
Някой има ли идея какво става след като изтече 3-месечния безплатен период? Номера остава ли активен за входящи повиквания? Питам защото имам достатъчно други варианти за обаждане на много по-евтини цени, но ми трябва входящ номер.


10 Сеп 2017 15:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®