Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:06



Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Тестова апликация "Fusion TV" за смарт телевизори Panasonic 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Изчетох цялата тема и останах с впечатлението, че приложението за Panasonic все още работи. Мои приятели обаче си купиха модел TX-49GS352B, но не го намират в Market-а (както под името Bulsat, така и под Bulsatcom и Fusion). Зададената в менюто държава е България, както е препоръчано в темата. Някакви идеи?


19 Авг 2019 09:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
Моите "хубавци" и двата са на по почти 5 години вече, до преди половин-една година, ако си спомням добре, нямаха регион България за маркетите им, приложението ми излизаше в регион "други", предвид колко е дърто приложението, няма да се учудя ако го няма в този нов български маркет, а също така има голяма вероятност и да не работи с последните версии на "firmware"-те на новите серии Панасоник.

Една "тънка врътка" по отношение на регионите, маркетите и приложенията, поне при мен работеше преди няколко години, вече може и да не става, но си струва да се опита.
1. Проверявате в кой/кои регион/и има приложението/нията което/които ви трябва/ат и си го/ги набелязвате.
2. Правите си акаунт с потребителско име и парола. (тук преди две години също стана дума за нещо подобно)
3. Сваляте си приложението на тв-то, то се линква към профила ви.
4. Сменяте региона, логвате се и и си сваляте и други приложения, като вече линкнатите от друг регион също ви се появят във вашия профил.

PS. в софта на моите има език български за менюто, но няма регион България за апп-маркета, нека да проверят дали и при тях е така, че честно казано малко ми е странно да са пуснали БГ-маркет в последната година...., а и на 49 инча приложението на Булсат изглежда толкова зле, че е само в, ама наистина само в "краен случай", че хората ще си намразят ТВ-то.


19 Авг 2019 18:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
MacIlian написа:
...., а и на 49 инча приложението на Булсат изглежда толкова зле, че е само в, ама наистина само в "краен случай", че хората ще си намразят ТВ-то.

Сигурно се разпознава не като Андроид ТВ и резолюцията е 360?! Само предположение....


19 Авг 2019 20:39
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
MacIlian, става дума за момичета (т.е. врътката автоматично отпада), които са в Англия, и няма как да им помогна на място. Нямам и телевизор Panasonic под ръка, от който да погледна. Може ли стъпка по стъпка какво трябва да се направи, за да излезе евентуално приложението в Market-а? Предварително благодаря!

P.S. Иначе не ми се вярва качеството от приложението да е по-лошо от това през сайта, пък дори и на 49 инча. Отделно и каналите са повече.


20 Авг 2019 11:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
Предполагам, че първоначално избират език български и след това, тъй като няма регион България, избират вероятно Англия, и затова не им излиза приложението.

При мен софтуерът и на двата ми Панасоника не позволява да се сменя региона след като вече е настроен телевизора, може да се избира само при първоначалното пускане или връщане на фабрични настройки, езикът подлежи на промяна в последствие, така че ако не са направили някакви съществени настройки по менюто на тв-то ще трябва да тръгнат от начало, би трябвало и при тях да е приблизително същата последователност като при мен:

1. Връщане във фабрични настройки: (меню/настройки/системно меню/начални настройки)
2. Избор език или регион, което дойде първо, може да е различно за различните модели, след като изберат регион "други", нека да не правят никакви други настройки, освен да свържат ТВ-то с интернет (по-добре е да е с кабел, че по-бързо взима настройките)
3. Свързване към интернет. (меню/мрежа/мрежово свързване/автоматично)
4. След като вече са свързани към интернет, отварят от дистанционното с бутона apps, приложенията и отиват в App-Market/Видео, за да проверят дали го има приложението на булсат и дали може да го инсталират (при мен все още го има и може да бъде инсталирано), ако го няма може да се поровят в другите региони на апп-маркета, докато попаднат на приложението и да си го свалят на ТВ-то, за жалост обаче ще трябва всеки път да минават през връщане на начални настройки, за да могат да изберат друг регион.

5. Тук https://csapl.pcpf.panasonic.com може да си направят профил (Panasonic ID), който след това може да си въведат в Тв-то,
(меню/настройки/потребителски настройки/създай нов потребител/вписване (настр. акаунт my Home Cloud)/ Panasonic ID и Парола)

след като вече са логнати на тв-то ще се покажат всички приложение които са линкнати към профила им като съответно, всяко ново приложение което бъде свалено при логнат акаунт, ще им се линкне към профила, и в последствие след връщане към първоначални настройки (ако им се наложи) е достатъчно само да се логнат с вече създаденото Panasonic ID, и всички линкнати приложения ще им се появят на ТВ-то.

ps. сега намерих "OPERATING INSTRUCTIONS" за техния модел ТВ, ще трябва само да прегледат и да следват инструкциите спрямо тяхното меню, няма съществени разлики. https://www.richersounds.com/media/pdf/PANA-TXGSB_TX43GS352.pdf

ps2. точка 5, за техния модел май е неприложима, поне доколкото успях да видя прехвърляйки по диагонал пдф-а с инструкциите за експлоатация.


20 Авг 2019 15:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мерси много! Ще им копирам 2-та ти поста и ще споделя резултата. ;)


20 Авг 2019 15:53
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®