Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18 Юни 2019 19:01

Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем със алармен кит и връзката му с интернет... 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Здравейте, закупих си алармени китове на D-link (D-Link Home Security Starter Kit - DCH-107KT), като в комплекта има хъб, който трябва да се свърже към интернет и да се добави към андроидско приложение (myDlink Home). Проблема ми е ,че когато го свържа към интернет и се опитам да го добавя към приложението, като ново устройство, хъба не се добавя (и на двете места 46.47.96.155 / 212.43.45.10, където искам да си сложа тази аларма (хъбове) използвам интернет от Булсатком) Все едно интернета е филтриран (или минава през прокси сървър не знам...) и той не може да се добави към списъка на mydlink.com с устройствата ми и в самото андр. приложение. Тествах въпросния хъб към фирмения ни интернет (който също е на Булсатком 178.169.169.10) и се свърза от първия път. Пробвах го и на друг интернет доставчик и там нямах проблем. Свързах се и със D-link България и след много тестове и разговори стигнахме до извода, че най вероятно проблема е в интернета. Звънях и на вашите телефонни номера за съдействие, но колежката ви ми обясни, че най-вероятно е от рутера ми :) а съм сигурен че той не е проблема, защото вече 4 рутера сменям и проблема си остава същият. На хъба светва зелена лампа, че уж е онлайн, но не е... понякога успявам да го добавя като онлайн устройство в приложението, но след известно време (часове) ми показва че е офлайн. Дефакто имам закупена скъпа аларма и не мога да я използвам заради интернет доставчика ми (не ме разбирайте погрешно, интернета ви е страхотен и бърз, но в случая неизползваем). Вече втора година събира прах в къщи, а не искам да сменям интернет провайдъра си.
Моля, за вашата помощ в разрешаване на проблема.

13 Юни 2019 15:00
Профил

Отговори с цитат
Дано някой от форума да ви помогне, но случая не е за техници на Булсатком. Нямате ли в Стара Загора фирми за видеонаблюдение да се обърнете към тях. Това е в тяхната област. 99% от интернет техниците не са виждали подобна аларма, а и не са длъжни. Те отговарят за интернет свързаноста. И вие сте доволен. Интернета бил постоянен и бърз.

14 Юни 2019 12:47
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ]