Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 21 Апр 2019 17:06

Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Няколко последни въпроса... :) 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
1. Някой може ли даде точен отговор, кога ще се оправи картинката и звука на HD каналите?
2. Появяват се нови български телевизии и само Булсатком не реагира, ще имаме ли БСТВ и Българе в програмата? Не си падам по БСП, просто чувам от колеги, че там излъчват много стари български филми.
3. Въпросите свършиха :) Моля не ме пращайте към Fusion, харесва ми идеята за сателитна телевизия. Ако реша да се кабелизирам ще сменя оператора, защото има много по-приемливи предложения различни от булсатските. Вече има достатъчно алтернативи за сателитна телевизия с много повече HD канали и най-вече с добро качество, а не със свит битрейт. Задавам си тук въпросите, защото едва ли някоя служителка в офис ще знае отговорите, а са последни, защото мисля това да ми е последния месец, в който давам пари на Булсатком :) Абонат съм им от около 12 години, но вече търпението ми се поизчерпа. И това не е първоаприлска шега :)

01 Апр 2019 19:29
Профил
Аватар

Отговори с цитат
VladimirS написа:
1. Някой може ли даде точен отговор, кога ще се оправи картинката и звука на HD каналите?

Изображение
VladimirS написа:
2. Появяват се нови български телевизии и само Булсатком не реагира, ще имаме ли БСТВ и Българе в програмата? Не си падам по БСП, просто чувам от колеги, че там излъчват много стари български филми.

Очаквайте скоро!
VladimirS написа:
3. Въпросите свършиха :) Вече има достатъчно алтернативи за сателитна телевизия с много повече HD канали и най-вече с добро качество, а не със свит битрейт.

Покажи битрейт от червните или оранжевите на сателит!!!

На сателит и останалите БГ оператори са смачкани до неузнаваемост!

01 Апр 2019 20:47
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
zdravkos написа:
Покажи битрейт от червните или оранжевите на сателит!!!

Ти сега ще му правиш окото и ушите дигитални ли? :lol:
На опера приемник няма как да ти го покаже. Той го гледа визуално и "слухално" и най-вероятно няма възможност да сравнява, така че е в правото си да изисква. Нали е пациент.

01 Апр 2019 20:56
Профил
Аватар

Отговори с цитат
За такъв битрейт ли пишеш?

Изображение
bild hochladen ohne anmeldung

01 Апр 2019 21:00
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
DevNull написа:
Нали е пациент.

То лошо няма, на тази планета всички сме пациенти.... но някой си избират сами докторО дето ги лекува :mrgreen:

01 Апр 2019 21:05
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
Не си спомням вече пък си прочетох и два пъти поста и таз дума не съм я опоменавал - битрейд.
Питащия и той не е споменавал думата. Говорим за чисто визуално възприятие, което наскоро видях от HD приемник ZHD 200 на телевизор не 42", 26.
Зле и зле се едно хората от кадрите получават пареза от време на време.

01 Апр 2019 21:09
Профил
Аватар

Отговори с цитат
@DevNull
Въпросът ми е насочен към VladimirS! Да каже какво очаква от бг сателитен оператор!
Иначе тук е споменал за битрейт:
VladimirS написа:
Вече има достатъчно алтернативи за сателитна телевизия с много повече HD канали и най-вече с добро качество, а не със свит битрейт.

01 Апр 2019 21:15
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
При бибите без да имам наблюдение ще е повече от това на булсат. Ако можеш го покажи защото аз не мога. Отдавна за БГ програми си гледам само ефир.

01 Апр 2019 21:21
Профил
Аватар

Отговори с цитат
И аз като теб не гледам бг програми от сателит, качеството им е потрсаващо сравнявайки ги с други чуждестранни канали.

01 Апр 2019 22:01
Профил WWW

Отговори с цитат
На IPTV,ефир и сателит картината на нова тв е отвратитерелна на 49 инча.

02 Апр 2019 08:40
Профил

Отговори с цитат
Първо благодаря за подигравките!
Ако се кефите на качеството на Булсатком, развитието им в годините, предлаганите HD канали и най-вече отношението към клиентите честно казано не аз съм за диагноза... ;)
Без да навлизам в подробности ще ви кажа, че работата ми е свързана с изображение и виждам мизерийките дори на 32 инчов екран, а звука... трябва да си глух за да не усетиш разликата, когато декември прецаха HD каналите.
Сполай ви! :)

02 Апр 2019 19:41
Профил
Аватар

Отговори с цитат
В правото си да задаваш въпроси свързани с качеството на сателитната услуга предлагана от Булсат. Несериозното отношение в случая идва от естеството на зададените въпроси. След като от 12г. си клиент на фирмата би трябвало много добре да знаеш, че е по вероятно да получиш от умрял писмо, отколкото адекватен и професионален отговор от официален представител на Булсат!
Тук във форума може да ти се помогне с съвет за настройка на антена, на приемника, да ти се предостави гледна точка различна от тази на колегата, да научиш за скрита функция в приемника, да замениш дефектирила част...

Технически въпрос свързан с компресия на канал, аудио поток може само да се потвърди, но не и промени! Няма как външен човек да застави оператора да ти пусне канал с 15 000 битрейт, 6 аудиопотока, DolbDigital AC 3, възможност за избор на субтитри и тн.

Явно имаш по-големи очаквания от оператора, но за съжаление действителността е такава! При оранжевите и червените сателитна телевизия също е като нагнетена с вазелин в тесни "leggings"

Ако търсиш качествена бг телевизия трябва да се ориентираш към кабелни оператори или иптв. Нова тв например навсякъде е мазноч, може би сега Домуса да направи нещо по въпроса...като нов собственик.

За хубав звук трябва каналът да предоставя аудиоито в AC 3 или АС3+ ето пример:

Изображение

В Бг голяма част от абонатите гледат все още чрез скарт или чинчове, или на моно телевизори. Преди малко в друга тема колегата е писал за подобно чудо

02 Апр 2019 21:14
Профил WWW

Отговори с цитат
zdravkos написа:
В правото си да задаваш въпроси свързани с качеството на сателитната услуга предлагана от Булсат. Несериозното отношение в случая идва от естеството на зададените въпроси. След като от 12г. си клиент на фирмата би трябвало много добре да знаеш, че е по вероятно да получиш от умрял писмо, отколкото [b]адекватен и професионален отговор от официален представител на Булсат!...

Благодаря за разясненията!
Една от причините да държа на сателитен оператор е, че може да се гледа навсякъде. До скоро лятото носех един приемник на вилата, но честно казано осъзнах, че колкото по-малко телевизия гледам (особено там) толкова по-добре :) С антена ловя ефирното излъчване от Копитото така, че просто ще си купя още един приемник за ефирна Тв. Другата причина заради, която ми допадаше сателитната Тв. е независимостта. Често в квартала някой копваше за нещо си и къса кабели, а после с дни я нямаше интернет, я Тв... Напоследък мисля, че по-рядко се случва. Е.. явно ще се налага да се окабелявам и без това апартамента ще се ремонтира и ще си пусна кабелите читаво.
А отностно качествен звук не ставаше въпрос за нещо мега яко, а бТВ например да не ми звучи, като през телефонна слушалка, както е в момента.

03 Апр 2019 11:30
Профил
Аватар

Отговори с цитат
VladimirS написа:
С антена ловя ефирното излъчване от Копитото така, че просто ще си купя още един приемник за ефирна Тв. Другата причина заради, която ми допадаше сателитната Тв. е независимостта. Често в квартала някой копваше за нещо си и къса кабели, а после с дни я нямаше интернет, я Тв... Напоследък мисля, че по-рядко се случва.
Е.. явно ще се налага да се окабелявам и без това апартамента ще се ремонтира и ще си пусна кабелите читаво.

След като ще ремонтираш апартамента може да си подготвиш нещата за да си "up to date".
Закупуването на нов приемник може да ти спести много мъки. Ако си вземеш "Combo" приемник ще може да гледаш сателитна, кабелна и ефирна телевизия само с един приемник! Трябва ти приемник с 2 слота за кам модули, 1x DVB-S2X FBC Dual Multistream Tuner и 1x TRIPLE 2X DVB-S2X / 1X DVB-C/T2 TUNER.

Сателитната чиния си я оставяш и ако един ден решиш да смениш оператора си взимаш само кам модул с карта от него. Сега червените и оранжевите предлагат тази услуга, за едните даже не е нужно да нищо да въртиш :wink:, но не се подвеждай, че качеството е много по-добро - Диема Спорт е с около 5 000 битрейт, а Евроспорт 1 е в сд качество, бТВ обаче що се отбася до звука е по-добре.
Другия свободен слот на приембника може да го ползваш за кам модул и карта на кабелен оператор, а ефирните от копитото са безплатни така или иначе. Можеш да комбинираш и само ефирна и сателитна, сателитна и кабелна, а може и трите едновременно.... Имаш избор.
DVB-S2X FBC тунера ти предоставя много възможности - можеш да гледаш един канал, да записваш друг и да стреамваш няколко други едновременно.

При сателитната на вилата (39°)не е нужно да плащаш за основните бг канали ако си с мултистреам приемник.

ИПТВ телевизиятя също не е за пренебрагване - възможността за гледане на минали предавания, връщане, прескачане на реклами не е за подценяване! Сам казваш, че "...колкото по-малко телевизия гледам (особено там) толкова по-добре :)..."

Линейната телевизия привлича все по-малко нови клиенти за сметка на онлайн услуги, иптв и др., гиганти като DAZN, Eurosport, Netflix & Amazon бавно, но сигурно променят статуткото на пазара!

04 Апр 2019 12:13
Профил WWW

Отговори с цитат
Благодаря за разясненията zdravkos!
Този приемник, който описваш вероятно струва една торба с пари :) Технологиите се развиват доста бързо и не мисля да влагам пари в нещо подобно, защото не е ясно, колко време ще ми служи-все ще променят някой кодек, някой формат и функционалността му няма да е същата. Ще си купя един ефирен приемник за вилата, а у дома явно ще се окабелявам с IPTV + интернет и ще използвам приемниците на оператора.

06 Апр 2019 21:08
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ]