Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 21 Май 2019 13:12

Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
технически проблем - няма сигнал 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Няма проблеми да го върнеш после - Гаранции и връщане на стоки в ЕС, което от своя страна е малко некоректно, но ако ще го ползваш веднъж на няколко години?
Моят сатфиндер го купих 2007 и все още ми върши отлична работа. Често съм го преотстъпвал срещу някоя бира на приятели :D

17 Мар 2019 14:18
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
thanealex написа:
vanderel написа:
По е удобно да се настройва през индикатора, защото там излиза и фека. Затова thanealex, изключи от контакта и като включиш отново и се разблокира дистанционното иди веднага на сигнал-индикатор - 12271 Н . Той няма да изчезне, на 907. Ще имаш възможност да търсиш сигнала по тази честота. Намериш ли сигнал с фек 7/8 оставяш на Канал1 за няколко часа ! Това е !

Не става. Блокирал е приемника, разбира се, по съвета на vanderel търся на 907, 12271Н, но нулите стоят. Обаче не мога да приема, че вече съм го настройвал неведнъж само с помощта на dishpointer, а сега не дава. Ще трябва май да купувам сат файндър.
С HD приемника, който имаш и аз ще се затрудня, особено ако не виждам пряко индикатора. Сто пъти съм казвал в този форум, че с този приемник сигналът се хваща само на късмет или с много въртене и здрави нерви.
Вчера може да си настроил една антена, днес може да се затрудниш с друга.
Проблемът ти е в наклона. Него като не си уцелил, може да въртиш покрай посоката на Дишпойнтера без резултат. Надявам се че поне конвертора не си разместил.

Предната ти тема, още не е изтрита. Виж си наклона на снимките. viewtopic.php?f=17&t=19453&p=213539#p213539

17 Мар 2019 19:47
Профил

Отговори с цитат
Ъпдейт: окото (LNB) беше заминало...След смяна с ново сигналът дойде. В момента изчаквам отблокирането на приемника.
Благодаря на всички, които се включиха.

26 Мар 2019 12:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
И ние благодарим за Feedback-a :D

Лек и успешен ден...

26 Мар 2019 12:34
Профил WWW

Отговори с цитат
След смяната на LNB-то има сякаш нещо дребно, но гнило. Какво според вас не е наред в тия честоти:

12271/3000 FEC 7/8 Хоризонтална Сигнал 47%, 10.48 db
12482/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 47% 9.52 db
12213/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 48% 9.52 db
12463/3000 FEC 2/3 Хоризонтална Сигнал 47% 11.25 db
12524/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 47% 12.38 db
12688/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 45% 11.43 db
12647/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 46% 12.38 db
12175/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 48% 9.52 db
12406/3000 FEC 7/8 Вертикална Сигнал 47% 8.57 db
12194/3000 FEC 7/8 Хоризонтална Сигнал 48% 8.57 db
12328/3000 FEC 3/4 Вертикална Сигнал 48% 11.11 db
12224/13381 FEC 3/4 Хоризонтална Сигнал 45% 4.44db
1244099/23670 FEC2/3 Вертикална Сигнал 47% 8.75 db

Последните две са ми леко съмнителни. Забиват следните канали:

Filmbox
Comedy Plus
Cinema Plus
H2
Evrokom
RIKSat
ERT World
Action Plus HD и останалите HD-та

Всичко останало е пушка.

04 Апр 2019 19:38
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Може още малко да изцедиш антената. Лнб-то си го "завъртял" на 17ч.?

04 Апр 2019 20:01
Профил WWW

Отговори с цитат
zdravkos написа:
Може още малко да изцедиш антената. Лнб-то си го "завъртял" на 17ч.?

Сякаш е повече на 18ч. Само то ми дойде на акъла, че може да е от него, ама реших първо да питам, преди да го въртя. Ще го пробвам утре, че мръкна.

04 Апр 2019 20:10
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Окото си е око. , то трябва да е завъртяно в посоката като на снимката. А колко точно - колкото да дава най-високи дБ-ли. Но ти колега в момента при това положение/според таблицата/, имаш проблем с кабела или със снадките по него. Като си на последния етаж, кабелът не е толкова дълъг - послушай ме и го смени целия :!: Може причината да е в снадката, не знам как си я направил, но със сигурност нещо по кабела не е добре.

Не знам защо, но имам чувството, че ни нямаш доверие. Това че не сме ти казали че конверторът ти е изгорял, не означава че нямаше да стигнем и до него. Една авария се отстранява, като се започва от по-лекото и лесно за проверка. Както и да е ! Без да пипаш нищо, само да смениш кабела и таблицата тѝ ще придобие друг вид :!:

Има още нещо - може да си в начален стадий на умиране на приемника, но това няма как да го кажем, докато не смениш този кабел.

Да ти го кажа и по научному :D Токът с който работи твоя приемник в момента е по-малък от необходимия - това идва от повишеното съпротивление на кабела или от пониженото напрежение на тунера. Първо проверяваме по-лесното !

Прикачени файлове:
Конвертор.jpg
Конвертор.jpg [ 18 KiB | Прегледано 1006 пъти ]
04 Апр 2019 21:03
Профил

Отговори с цитат
Ъпдейт: докато се наканя да купя нов кабел, проблемът се реши сам. Ей така, без да пипам нищо. Каналите се оправиха, престанаха да насичат, всички HD-та си работят. И така три дни. Днес, обаче, пак почнаха да насичат. И вече насичат и други канали като Евроспорт, АМС. Все пак, мисля, че можем да приемем, че кабелът си е наред. И ако някой тук няма други идеи, заключавам, че на приемника му идва време за смяна.

12 Апр 2019 19:02
Профил

Отговори с цитат
thanealex написа:
И ако някой тук няма други идеи, заключавам, че на приемника му идва време за смяна.
Първо смени адаптора с такъв на 2.5 Ампера. Тогава проблема може и да се оправи.

12 Апр 2019 19:54
Профил
Аватар

Отговори с цитат
От таблицата която си ни постнал по-горе, ясно се вижда че имаш проблеми с кабела. Аз не гадая !
Като казвам кабела, може да е в снадката, която си направил или в буксите в двата му края.
Някъде цялостта на веригата е нарушена и там се получава пад на напрежение, поради увеличеното съпротивление. Кабелът/или в буксите/ не се е прекъснал напълно и от време на време може да даде добра връзка, както е и станало.
Извинявай, да не те обидя, но ти сигурен ли си че знаеш как се монтират конекторите. Питам те, защото съм виждал всякакви случаи. Имам в предвид, че оплетката не трябва да се изрязва, а да се загърне назад по външната изолация и тогава конеторът се навива върху оплетката !

Разбери колега, че не можем да обвиняваме приемника преди да сме сигурни в кабела. А и приемникът или ще работи, или няма да работи. Ако случаайно падът не е в кабела, отиваме към конвертора - там също може да е нарушена веригата. Ти обаче казваш, че си го сменил, надявам се с нов. Затова конверторът го подминаваме засега. Предвид че си в чужбина, приемникът е на трето място! Ако беше тук, щеше да започнем от него, като го сменим с друг и чрез таблицата видим цялостта на веригата. Но в твоя случай трябва да ме слушаш. Няма как да ти кажа - прати приемника в България, и да се окаже че не е той. Затова проверяваме първо най-лесното.

12 Апр 2019 22:41
Профил
Аватар

Отговори с цитат
thanealex написа:
... И ако някой тук няма други идеи, заключавам, че на приемника му идва време за смяна.

Явно е от времето!
Напоследък се случват странни неща - на британците им дадоха отсрочка за Брексит-а, Агуеро изпусна дузпа, а в някои населени места полицаи те глобяват ако паркираш на автобусна спирка!!! Представяш ли си?
След като при теб кабелът е наред значи или е от приемника, или е от времето?

12 Апр 2019 23:49
Профил WWW

Отговори с цитат
vanderel написа:
От таблицата която си ни постнал по-горе, ясно се вижда че имаш проблеми с кабела. Аз не гадая !
Като казвам кабела, може да е в снадката, която си направил или в буксите в двата му края.
Някъде цялостта на веригата е нарушена и там се получава пад на напрежение, поради увеличеното съпротивление. Кабелът/или в буксите/ не се е прекъснал напълно и от време на време може да даде добра връзка, както е и станало.
Извинявай, да не те обидя, но ти сигурен ли си че знаеш как се монтират конекторите. Питам те, защото съм виждал всякакви случаи. Имам в предвид, че оплетката не трябва да се изрязва, а да се загърне назад по външната изолация и тогава конеторът се навива върху оплетката !

Разбери колега, че не можем да обвиняваме приемника преди да сме сигурни в кабела. А и приемникът или ще работи, или няма да работи. Ако случаайно падът не е в кабела, отиваме към конвертора - там също може да е нарушена веригата. Ти обаче казваш, че си го сменил, надявам се с нов. Затова конверторът го подминаваме засега. Предвид че си в чужбина, приемникът е на трето място! Ако беше тук, щеше да започнем от него, като го сменим с друг и чрез таблицата видим цялостта на веригата. Но в твоя случай трябва да ме слушаш. Няма как да ти кажа - прати приемника в България, и да се окаже че не е той. Затова проверяваме първо най-лесното.

OK, ясно. КОгато проблемът се пояи, първо бях проверил буксите и конекторите, направих всички връзки отново, точно както го описваш - оплетката назад и около кабела, а отгоре конекторът. По указания - първо чета какво пише във форума, гледам снимки, после действам. Няма място за сръдни, напротив, аз не съм специалист и както виждате - първо питам вас тук, после изпълнявам. Конекторът е сменен с чисто нов, с две години гаранция. Ще пробвам да взема малко нов кабел тия дни и така. Не ми се очертава скоро идване към БГ, та да занеса приемника да го проверят в някой офис.

А колкото да сменям адаптора с такъв на 2.5 Ампера, както предлага Петър - не съм чак толкоз сръчен; няма да пипам, да не прецакам съвсем работата.

Времето тук през последните 10-тина дни е константа, затова го извадих от уравнението.

Като сменя кабела ще пиша дали има промяна. Благодаря на всички.

13 Апр 2019 15:52
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ОК, а за адаптер ти нямаш такъв на твоя - тунер ZHD 100. Пешо се е заблудил с друга тема.
Всичко вече ти е ясно. Действай !

13 Апр 2019 17:19
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
ОК, а за адаптер ти нямаш такъв на твоя - тунер ZHD 100. Пешо се е заблудил с друга тема.
Всичко вече ти е ясно. Действай !
Да мислех, че става въпрос за ZHD 210.

14 Апр 2019 20:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща