Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Май 2019 13:19

Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
технически проблем - няма сигнал 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Докато ти пиша и ти си писал. Имаме вече един сряз. На срязаното усучи оплетката около жилото. Слез при ТВи го изключи от контакта. При включването, трябва да изписва "ЛНБ Късо съединение" Ако не го пише значи аварията е надолу. Трябва да прочетеш още веднъж горния пост и да продължиш по него :!:
И ако още веднъж попиташ за простотиите на оня човек, ще ме ядосаш :D И се радвай че кабелът е скъсан и не се подават пълните 18 волта, иначе 18 волта с език щеше да ги почувстваш доста неприятно. С език може да се пробва на 3-4 волта. Менюто е скрито в главата му на оня ! Пиши му на лични да ти го извади от там :D

Последна промяна vanderel на 09 Мар 2019 20:17, променена общо 1 път

09 Мар 2019 20:07
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
thanealex, слушай ме сега - огледай още веднъж кабела за видими повреди. Вземи няколко снадки, като на снимката и отрежи кабела там където се съмняваш. :!: Като го отрежеш, го забели малко от към парчето идващо от тунера и направи късо съединение м/у средното жило и оплетката. Ако на екрана излезе надпис "Късо ...", значи си уцелил повредата. Сложи конектори и монтирай снадката. Ако обаче не излиза надпис Късо, значи си отрязал на здраво място. Аварията е някъде от отрязаното място към тунера.
Разбирам че кабелът минава през няколко етажа и там не можеш да го огледаш - така ли е. Ако е така слез долу и отрежи кабела на възможно най-далечното място от тунера - там където тръгва към етажа над тебе. Правиш пак опита с късото. Ако излезе надписа Късо, значи парчето от долното отрязване до тунера е здраво и кабелът е скъсан някъде по етажите. Ако пак няма надпис, значи аварията е в това късо парче от долния сряз до тунера !
След монтажа на една или две снадки, в крайна степен горе на буксата която си снимал, трябва да даде късо. Ако изпълниш всичко, което съм ти казал и горе не дава късо, аварията е м/у етажите и трябва да се смени целия кабел.
Искам преди да правиш каквото и да било да разбереш много добре смисълът на това което съм ти написал тук. ако не разбираш нещо - питай и после режи смело на моя отговорност !!!

Кабелът влиза от покрива направо в моя апартамент (аз съм на последен етаж), т.е. имам физическа възможност да го прегледам целия. Отрязах вече съмнителното място и съединих всичко наново. Отново НЕ дава "LNB късо съединение", когато опитвам да изходящ от приемника кабел, както ми казахте и както снимах по-рано днес, но и кабелът си е съвсем здрав. Това, че приемникът сам си превключва на канал 907 след няколко минути работа и след това блокира до ново изключване от контакта дали не означава,че е бъгясал?

09 Мар 2019 20:17
Профил

Отговори с цитат
Ей тука виждам някой е имал подобен симптом с прескачане на канал 907.

viewtopic.php?f=2&t=18687&start=120

И тъй като си работеше до преди няколко дни, вероятно е за смяна, както казва vanderel в тая тема, дето я цитирам.

09 Мар 2019 20:26
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Отиването на 907 е нормално. За него после. Като не знаех че си на последния етаж ти написах ненужни неща. За буксата която влиза в тунера, не съм те питал. Надявам се че си я проверил.
Ако си сигурен в нея, отрежи кабела още веднъж, там където влиза в апартамента. И пробвай пак с късото ! След като съединиш жичките изключвай тунера от контакта и го включвай отново за да го активираш и видиш надписа Късо. Макар че то ще излезе веднага !
За 907 не питай сега !!! Прави каквото ти казвам !

09 Мар 2019 20:27
Профил

Отговори с цитат
Нещо такова ли трябва да се получи? Оплетката около средната жица (доколкото може)?
Буксата към тунера я правих наново днес, трябва да е ОК.

Прикачени файлове:
53423766_322336418445881_5862557228631851008_n.jpg
53423766_322336418445881_5862557228631851008_n.jpg [ 3.8 KiB | Прегледано 868 пъти ]
09 Мар 2019 20:39
Профил

Отговори с цитат
излезе надписът "ЛНБ късо съединение" и лекичко писукаше. Кабел - здрав. Какво следва?

09 Мар 2019 20:43
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Първо ни обясни къде беше аварията. Ако имаш снадки, монтирай ги.

09 Мар 2019 20:54
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
Първо ни обясни къде беше аварията. Ако имаш снадки, монтирай ги.

Ами като изрязах натиснатото място почна да дава "ЛНБ късо съединение". Нищо друго не съм правил. Даже мисля, че и приемникът си работи. Остава самото ЛНБ или нещо друго, за което не се сещам.

09 Мар 2019 21:15
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Изрежи по 5 см от двата срязани кабела и ги свържи със снадка. След това направи пак късото горе преди конвертора, за да си сигурен, че кабелът е здрав.
Следва настройка, ако си разместил антената. Като ти излез 907, на екрана излиза индикатор. Трябва да извадиш сигнал на този индикатор. След като се появи сигнал, трябва да изчакаш няколко часа да се разблокира приемника.

09 Мар 2019 21:44
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
Изрежи по 5 см от двата срязани кабела и ги свържи със снадка. След това направи пак късото горе преди конвертора, за да си сигурен, че кабелът е здрав.
Следва настройка, ако си разместил антената. Като ти излез 907, на екрана излиза индикатор. Трябва да извадиш сигнал на този индикатор. След като се появи сигнал, трябва да изчакаш няколко часа да се разблокира приемника.

ОК, ясно. Ама не знам кога ще е, че освен силния вятър почна и да вали, а горе е всичко само ламарина и бая опасно. Мисля, че може да заключим, че приемникът е здрав. Надявам се и LNB-то да е здраво. Има ли някакъв чалъм да проверя и него отделно? Иначе, нов ъпдейт ще пиша като се оправи времето и се кача горе да повъртя.

09 Мар 2019 23:51
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Само не прави опита с езика. Предния път кабелът е бил прекъснат и ти си усетил само една утечка. Сега обаче ще ти стане доста неприятно :D Припомни си с Дишпойнтера точната посока/ако си забравил как - питай/. Дано си запомнил на колко е бил наклона, преди да го разместиш и действай. Успех !!!

Снадката я увий с изолирбанд и ако може да е на сухо. А ако кабелът не е много дълъг и смяташ да живееш повече време на този адрес, може да купиш направо нов кабел.

10 Мар 2019 09:45
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ако не сменяш кабела, изолирай с термошлаух, не знам точно къде си в Прага, но в Хорнбаха ги продават на метър и са някякви дребни коруни. Аз лично посещавах Хорнбаха в Прага Репи, до Лидл, ОМВ. Даже в близос има и Оби. То и кабела може да си вземеш от там, ако решиш да го смениш.

10 Мар 2019 10:18
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ЗА ВСИЧКИ :!:

Когато имате подобен проблем - предполагате, че вятърът ви е разместил антената, преди да започнете каквото и да било по новата настройка, вземете един флумастер и маркирайте положението на антената - така както я е завъртял вятъра. Имайте в предвид, че скобата на самата антена нормално стегната, държи доста здраво. Обикновено се завърта цялата тръбата, на която сте я закрепили. Ако пък и знаете от къде е духал вятъра него ден, лесно бихте си направили извода, на къде трябва да се върне антената. Имайте в предвид, че разместването в повечето случаи е не повече от 1 см.
През времето докато нямате сигнал, не дръжте приемника включен в контакта, защото след 72 часа той ще блокира и така проблемите се увеличават с още един !!!

10 Мар 2019 10:25
Профил
Аватар

Отговори с цитат
По е удобно да се настройва през индикатора, защото там излиза и фека. Затова thanealex, изключи от контакта и като включиш отново и се разблокира дистанционното иди веднага на сигнал-индикатор - 12271 Н . Той няма да изчезне, на 907. Ще имаш възможност да търсиш сигнала по тази честота. Намериш ли сигнал с фек 7/8 оставяш на Канал1 за няколко часа ! Това е !

11 Мар 2019 23:49
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
По е удобно да се настройва през индикатора, защото там излиза и фека. Затова thanealex, изключи от контакта и като включиш отново и се разблокира дистанционното иди веднага на сигнал-индикатор - 12271 Н . Той няма да изчезне, на 907. Ще имаш възможност да търсиш сигнала по тази честота. Намериш ли сигнал с фек 7/8 оставяш на Канал1 за няколко часа ! Това е !

Не става. Блокирал е приемника, разбира се, по съвета на vanderel търся на 907, 12271Н, но нулите стоят. Обаче не мога да приема, че вече съм го настройвал неведнъж само с помощта на dishpointer, а сега не дава. Ще трябва май да купувам сат файндър.

17 Мар 2019 13:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща