Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 26 Мар 2019 20:08

Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
БНТ1 SD насича 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
От известно време БНТ1 на SD приемника насича, но не както когато сигналът е на ръба и "застива", а като, че ли се вижда през кадър, т.е. движенията са насечени. Преди година, две така беше на БТВ известно време... Най-забележимо е когато "тече" текст от дясно на ляво, отдолу на екрана. Тогава върви на малки скокове...
Сигналът на HD е 100%, 11-12dB и е ОК, а на SD е 68% и пак 11-12dB.
Известен ли е този ефект или при мен има нещо?

14 Яну 2019 17:50
Профил YIM

Отговори с цитат
И на мен ми се беше случвало и съм го оправял с рестарт на приемника. Поне временно.

15 Яну 2019 09:10
Профил

Отговори с цитат
В момента е такъв хаос в пакета на БСК, че едва ли някога е бил по зле.
ХД транспондера е омазан тотално, вече месец и половина, но на никой не му пука.

15 Яну 2019 10:06
Профил

Отговори с цитат
Смених три приемника и пак все тая... Преди ми басичаше бТВ и Дискавъри, сега и аз забелязвам, че БНТ започва да насича 20-30сек. след като съм цъкнал на канала. Всичко това се случва със старите сиви SD приемници, имам и един от по-новите, по-компактен той не насича. Преди две години, когато се бях впрегнал ми казаха "колегите знаят за проблема и работят по въпроса" така, че в въпрос на търпение докато не си вдигнел чукалата... :)

15 Яну 2019 17:22
Профил

Отговори с цитат
VladimirS написа:
Смених три приемника и пак все тая... Преди ми басичаше бТВ и Дискавъри, сега и аз забелязвам, че БНТ започва да насича 20-30сек. след като съм цъкнал на канала. Всичко това се случва със старите сиви SD приемници, имам и един от по-новите, по-компактен той не насича. Преди две години, когато се бях впрегнал ми казаха "колегите знаят за проблема и работят по въпроса" така, че в въпрос на търпение докато не си вдигнел чукалата... :)

Да, приемникът ми е стар, сребрист. Аз забелязах на БНТ1, но мой и на други го има, но не запомних кои...
В чужбина съм, но и да го донеса, нямам основание за смяна...няма да мога да го демонстрирам, защото не е винаги май...

Офтопик:
Чак сега видях отговорите, защото не получих имейл уведомление за нови отговори.
Отдолу съм сложил тикче на "Изпрати ми email щом в темата се появи отговор"
В Контрол Панел/Настройки/Общи/Абонаменти ги има темите за които съм абониран, но не получавам уведомяване.
Имейла ми е валиден в Профил/регистрация.
Ако никой не може да отговори, нека модераторите да ме посъветват моля.

17 Яну 2019 00:51
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ]