Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 11 Дек 2018 22:08

Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
От сателитна телевизия към Fusion 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Здравейте! Обмислям да подменя 2 от общо 4-те си сателитни приемници (всички HD) с Fusion. Това, което ме интересува на първо място, е дали услугата е качествена, разбирайте стабилна/постоянна. Отделно, рутерите с които разполагам са един на A1 (черен Huawei) и един стар TP-Link на около десет години, та ще ми вършат ли работа за целта? На едното място Интернетът е на A1, предполагам на около 50 мегабита, а на другото - Булсатком, 50 мегабита. Достатъчна ли ще е тази скорост при положение, че рядко download-вам, като винаги мога да наложа съответните ограничения в uTorrent, за да може Fusion да функционира нормално? Планирам 2-та Fusion-а да са на различни места, т.е. ще се ползва по 1 приемник на Интернет. И друго - каналите от сайта за Премиум пакет отговарят ли на това, което действително получаваш? Интересуват ме конкретно HD-тата. Отделно, плаща ли се нещо при подмяната и каква ще е месечната такса, ако тези приемници ми се водят като допълнителни? Това е. Предварително благодаря за отговорите! ;)

12 Авг 2018 13:01
Профил ICQ
Аватар

Отговори с цитат
Аз го мъкна моя фюжън почти навсякъде с мен, в момента го ползвам с нет на А1, до скоро беше 50, сега май е 75 мб, няма проблем нито с wi-fi нито на кабел, е на wi-fi като е през две стаи накъсва от време на време ама рутерът е tp-link-740 на 7-8 години ако не и повече. В София с нет на булсат (100мб оптика) с рутер tp-link-941 пак на 6-7 години, няма проблем нито на кабел нито на wi-fi. Ако си платиш фюжън пакета (аз моя го предплащам 24 лв/година), голяма част от каналите от премиум пакета на сателита даже са в хд формат, има ги на сайта на булсат, също така месечните такси за допълнителните фюжъни са по-ниски от тези за сателитните приемници, всички цени и пакети ги има на сайта им, хвърли им един поглед. Даже мой съвет е да си направиш устата за предплащане на фюжън пакета за една година на стойност 24лв, дори и да не е в промоция в момента, често в офиса могат да го продадат на тази цена, така пък на сателитните приемници ще ти се появят канали които ги има само във фюжън пакета (поне спорт+ си спомням че се появи при мен).

12 Авг 2018 14:07
Профил
Аватар

Отговори с цитат
А подмяната плаща ли се или не знаеш?

12 Авг 2018 14:30
Профил ICQ
Аватар

Отговори с цитат
за основния приемник не съм доплащал, само си доплатих още едно дистанционно, за допълнителните нямам спомен, скоро сменях единия от допълнителните, сателитен хд, май момчето в офиса на булстат ми предложи замяна за фюжън без доплащане, ама да си призная не обърнах внимание, защото си исках само замяна за работещ сателитен приемник.

12 Авг 2018 14:41
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Не се доплаща, освен 6-те лева за монтаж. Но по правило техниците трябва да си приберат четворния конвертор и да ти сложат двоен !

12 Авг 2018 18:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ами аз като съм ги разделил приемниците 2 на 2 и на двете места съм с двойни конвертори? :D

12 Авг 2018 19:24
Профил ICQ
Аватар

Отговори с цитат
Аз знам че си направил така и затова ти го казвам, да имаш някаква готовност за тази ситуация.
И по-скоро за да те стресна малко :D Така би трябвало да е, ако повикаш техниците у вас :wink: От тук нататък зависи от региона/какви правила изповядват/ и от самите техници/на кой господ се молят/ :? Ако обаче сграбиш тунерите и ги занесеш в офис, там ще ти ги сменят безплатно и без да ги интересува конвертора. Тук трябва да внимаваш :D кои тунери ще върнеш - да не върнеш 210-ките, а да си оставиш 100 и 200 за теб :lol:
Продължавам да обяснявам :arrow: при двата начина на замяна има една тънкост - ако дойдат техниците, те ще ти направят лан кабелите от рутера до боксовете и може би ще се яви проблемът с конвертора. Ако направиш смяната в офис, ти сам трябва да си окабеляваш Фюжъните. Затова най-добре е да сътвориш междинен вариант. Поинтересувай се ако дойдат техниците дали ще си искат четворката и действай според това!
Това е :wink: :D

Последна промяна vanderel на 12 Авг 2018 21:32, променена общо 1 път

12 Авг 2018 21:11
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Естествено, че ще си занеса сам приемниците и това няма да са 210-ките :D Иначе 1-метрови кабели с клеми на двата края имам няколко, които ми вършат идеална работа, тъй като и двата рутера са близо до предвидените за смяна приемници ;) А, btw с Wi-Fi няма ли, че говориш за окабеляване? :D Иначе мерси за инфото и на двама ви!

12 Авг 2018 21:28
Профил ICQ
Аватар

Отговори с цитат
Преди да вземеш боксовете гледай серийните им номера да започват с 35 те с wi-fi и кабел, тези дето започват с 37 са само с кабел.

12 Авг 2018 21:37
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Rambo написа:
А, btw с Wi-Fi няма ли, че говориш за окабеляване? :D
Сигурно е че няма да намериш нов Фюжън с ВиФи. Остава някой да е върнал такъв и ти да си този на който ще го дадат - втора употреба ! Колегата ти каза какво да гледаш :wink:

Сега като отидеш в офиса, вече ще си теоретически подготвен :wink: :D за всичко !

12 Авг 2018 21:38
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Както винаги ;)

12 Авг 2018 22:13
Профил ICQ

Отговори с цитат
Е, какъв Рамбо си ако не се оправиш? :wink:

13 Авг 2018 11:39
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Няма Fusion-и, момчета, или поне в родния ми град, където повечето пъти успявам да си свърша работа. В София предполагам е безсмислено да търся? Преди известно време в 3 от софийските офиси нямаше нито HD приемници, нито двойни конвертори, та затова съм с такива очаквания. :D

14 Авг 2018 19:34
Профил ICQ
Аватар

Отговори с цитат
Rambo написа:
Няма Fusion-и, момчета, или поне в родния ми град, където повечето пъти успявам да си свърша работа. В София предполагам е безсмислено да търся? Преди известно време в 3 от софийските офиси нямаше нито HD приемници, нито двойни конвертори, та затова съм с такива очаквания. :D

Хващаш телефона и почваш да звънниш на всеки офис, който можеш да посетиш. Така ще стане най-лесно! Евентуално питай и дали можеш да резервираш приемник ако наличието е минимално!

14 Авг 2018 21:31
Профил WWW

Отговори с цитат
Ееех, това ме връща в годините на социализма. Тогава беше така - като ти трябва нещо и тръгваш от магазин на магазин из цяла Бълария. А най-добре ставаше с връзки, или с натурална размяна - една дефицитна стока за друга :lol:

14 Авг 2018 22:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща