Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 14 Авг 2018 22:54

Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
На вниманието на техн. отдел и служителките в офиси ! 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Офис дамите и тези от кол центъра може да не четат продължението на този пост. Важното за Вас момичета, ще означаваме със знака - :idea: :!: :idea: :arrow: Ще ви наричаме - момичета, за по-кратко :D

Искам да излея гнева си, към техническия отдел на Була !
А те не трябва да ми се сърдят, а да се засрамят :evil:
Аз празни приказки не говоря. Вижте приемник с номер 11 912242 165 :!: На 05.07.2018 год. този приемник модел СД 202 е подаден за смяна. Предполагам, че трябва да има и запис на контакта ми с техника. Първо обясних на телефонистката, че приемникът не е работил отдавна и е със старите настройки. След това изрично и допълних, че 72 часовата блокировка е изтекла и приемникът е блокирал. Това последното нищо не и говореше и тя си знаеше нейното - да го оставя на Канал1. С неохота ме свърза с техническия отдел. Същото му беше обяснено и на техника. Поне в обясненията знаете, че съм добър. Нашият ме пита колко време е стоял на Канал1, след като съм му въвел и сканирал 12271. Не знам колко пъти му казах, че приемникът е с изтекло време и като такъв не може да стои на Канал1 повече от 2 мин. При това положение техникът заключи, че приемникът трябва да бъде сменен. Заявката за смяна е факт. Нарочно не съм я отменил и ще я оставя поне една седмица, да я видят всички.
Аз лично нямам нужда от наставленията на отдела, но реших да си спестя малко време, ако получа някаква информация наготово, а не да си играя сам да стигам до нея.
Стотици пъти съм казвал в този форум, че СД 200 НЕ СЕ ПОВРЕЖДА и сега изведнъж такъв приемник щеше да отиде в брака и то под носа ми :( Този приемник извади късмет и ще работи още дълго време. Но колко такива тунери има в България ? А колко има извън България :?:

:idea: Уважавам техническата гилдия и не ми се ще да говоря лошо за техническият отдел на Була. Затова съм много сдържан и изтъквам само фактите :arrow: Номерът на приемникът е в началото на поста ми. Срещу този номер стои заявка за смяна. Аз какво съм виновен господа, колеги ??? Не мога да си затварям очите и да си нарушавам принципите, да помагам на фирмата ! За разлика от вас, абсолютно безплатно и е безкористно :!: Можете да ме мразите колкото си искате, но преди това се осъзнайте какво правите :evil: Ще обясня как се спасява приемника, но в друга тема. Абонатите на Була не бива да четат това !

Съжалявам за този ми пост. Моля администраторът да го остава поне една седмица. И той може да провери заявката за смяна на здрав СД тунер :!:

Последна промяна vanderel на 15 Юли 2018 00:09, променена общо 2 пъти

06 Юли 2018 00:50
Профил
Аватар

Отговори с цитат
:idea: По-добре не си вдигайте телефоните ! Или ако ги вдигнете, пращайте хората да четат форума. И без това го правите, когато ви искат съвет за настройка на антена :wink:

:( Не ми се мисли колко здрави приемници пътуват в момента от чужбина за България ... и колко излишни проблеми сте създали на тези хора :(

А че по този начин ощетявате и фирмата, майната и на фирмата. Тя има много приемници ...

06 Юли 2018 01:22
Профил

Отговори с цитат
Праведен ти е гнева, приятелю vanderel, но какво да се прави, кадърните техници напуснаха фирмата поради безперспективност и мизерни заплати. "Не стреляйте по пианиста - той толкова си може" (надпис в каубойски бар някъде из Дивия Запад).

06 Юли 2018 10:38
Профил
Аватар

Отговори с цитат
:idea: :!: :idea: :arrow: viewtopic.php?f=2&t=20330&p=228694#p228694

:idea: :!: :idea: :arrow: Служителки от КОЛ центъра и офисите - не бива да инструктирате абонатите с ПРИЕМНИЦИ НЕ РАБОТИЛИ ПРЕЗ м. МАЙ 20018 год., както и преди този месец /това би трябвало да го виждате/, да стоят на Канал 1 :!:

Ако се вкара ръчно транспондера на Канал1 - 12271 Н 30000 и се сканира, то при оставяне на Канал 1, след 2 мин приемникът ще се премести на Радио канала/син екран/. Тогава ще видите, че на индикатора, който излиза заедно с радио канала, няма да има сигнал. Защото това всъщност е сигнала на стария 12688, който отдавна е изключен. А щом там няма сигнал, приемникът няма да се ъпне никога. Има някакъв шанс, ако приемникът след сканиране на 12271 се остави на меню - антена. Целта е да се излъже за да не се премества сам на радио канала. Не го правете това !

:idea: Вкарайте и сканирайте 12482 В 30000 7/8. Това е транспондера на който се намира този радио канал. След което трябва да идете на един канал от този 12482 - Диема Фемили или за по-сигурно и лесно запомнете - БНТ 2 ! Само така след преместването от БНТ 2 на положение Син екран, на индикатора ще има сигнал и до час приемникът ще си получи фабричните настройки.
Като казах Фабр. настр. , не използвайте тази опция при блокирали приемници.

Поздрави на всички и особено на трите сладурани от централен офис Плевен - Валя, Илиянка и Гери :D

Последна промяна vanderel на 15 Юли 2018 00:10, променена общо 2 пъти

07 Юли 2018 13:19
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Темата не е изтрита :D , което ме кара да съжалявам за тона в началото, но това са фактите.
Ясно е че хората са различни и всеки си живее живота според разбиранията си. Както и всеки си изпълнява трудовите задължения според ситуацията при която е поставен. Конкретно за БСК - на никой техник не му влиза в задълженията да обучава колежките си в офисите, и тези на телефонните линии. Така си мисля аз ! И ако тези служителки сами не проявят любопитство и находчивост, ако сами не попитат и не прочетат, ще са по не информирани, съответно по не полезни на абонатите, пък и на себе си.
На мен лично ми е твърде неудобно да влизам в ролята на ментор, особено за съпорта на фирма от национален мащаб. Но пък тези които четат форума, отдавна си черпят информация за това-онова. На тях искам да сме полезни, като систематизираме някои важни неща тук.

Последна промяна vanderel на 16 Юли 2018 19:58, променена общо 2 пъти

14 Юли 2018 23:16
Профил
Аватар

Отговори с цитат
:idea: :!: :idea: :arrow: По неизвестни технически причини паролата на Фюжъна периодично се сменя сама. Сменя се с някаква случайна и решението е да се върне фабричната. Вие това и правите - свързвате абоната с техническия отдел за рефреш с фабричната.
Аз ви предлагам/на момичетата и на техниците/ лично ми решение
:arrow: Ако абоната е гневен, че му се налага всеки месец да ви се обажда, му предложете следното - след като получи фабричната парола 1234, веднага да я смени с друга парола, измислена от него. Така когато неговата парола се смени сама, то тя ще се смени на фабричната :!: Използвайки фабричната, абоната трябва веднага пак да си вкара личната. Така ще се оправя сам, без да му се налага да се обажда на вас . Улеснявате абоната, улеснявате и себе си :D

15 Юли 2018 00:05
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: :!: :idea: :arrow: По неизвестни технически причини паролата на Фюжъна периодично се сменя сама. Сменя се с някаква случайна и решението е да се върне фабричната. Вие това и правите - свързвате абоната с техническия отдел за рефреш с фабричната.
Аз ви предлагам/на момичетата и на техниците/ лично ми решение
:arrow: Ако абоната е гневен, че му се налага всеки месец да ви се обажда, му предложете следното - след като получи фабричната парола 1234, веднага да я смени с друга парола, измислена от него. Така когато неговата парола се смени сама, то тя ще се смени на фабричната :!: Използвайки фабричната, абоната трябва веднага пак да си вкара личната. Така ще се оправя сам, без да му се налага да се обажда на вас . Улеснявате абоната, улеснявате и себе си :D

Леле тия Fusion устройства колко са зле ! :? :? :?

15 Юли 2018 12:11
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Проблемът е случая е в софтуера, а не в хардуера.

15 Юли 2018 15:09
Профил

Отговори с цитат
Че то при Фюжъна повечето проблеми са софтуерни.

16 Юли 2018 15:07
Профил

Отговори с цитат
zdravkos написа:
Проблемът е случая е в софтуера, а не в хардуера.
Проблемът в случая е в "задклавиатурното устройство" :D .

16 Юли 2018 19:30
Профил
Аватар

Отговори с цитат
:idea: :!: :idea: :arrow: Момичета, като продавате/заменяте/ тези дистанционни, ако искате и държите да сте коректни с клиентите, предупреждавайте ги че с тези дистанционни не може да се избира Фав листата на HD тунерите :? Много абонати ползват фабричната листа, но не са малко и тези дето разбират от менюто на приемника и ползват неговите опции, колкото и малко да са тези опции !

Прикачени файлове:
н.д..jpg
н.д..jpg [ 9.65 KiB | Прегледано 111 пъти ]
14 Авг 2018 11:26
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ]