Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 14 Авг 2018 22:53

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Лош сигнал 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
От около седмица каналите прекъсват(за ХД приеминици става дума)При вас има ли го тоя проблем,че е досадно да гледаш нещо и да пише няма сигнал през 5 секунди(антената и кабелите са добре).За гр.Монтана говоря

02 Май 2018 15:40
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ако е мод. 200, след две седмици каналите ще спрат завинаги. Не чакай този момент, а го смени. Това което казваш тук, ще е достатъчно като го кажеш и в офиса, за да ти го сменят. Стига обаче да имат приемници. Затова не чакай да спре напълно !!!
Ако е мод. 210 трябва да му се смени само адаптера !!!

02 Май 2018 20:01
Профил
Аватар

Отговори с цитат
210 е.

02 Май 2018 20:30
Профил
Аватар

Отговори с цитат
И при мен е така от около 2-3 седмици, но съм със сд тунер. Може би трябва да проверя отново всичко! Но когато цъкна синия бутон и съм на бнт вс е наред с дб. Нямам все още буйна растителност около чиниятаи затова ми е странно.

02 Май 2018 22:11
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Адаптера на приемника ли или LNB на чинията ?

Виках техник и той ми каза,че се губел сигнала 101% заради разлистено дърво топола :!:

11 Май 2018 17:40
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Извинявам се ! Не съм видял, „е говориш за повече от един приемник. Логично е тогава два или повече приемника да не се повредят едновременно. Значи причината е в нещо общо за двата - а общото е само антената. Ако сигналът преминава през клони на дърво, то той ще е 8-9 дБ. В момента в който се отсече въпросния един клон само, сигналът ти ще стане 12,38 дБ.
Заставаш така че да си долу-горе на едно нива с антената и пред нея. Обръщаш и гръб и гледаш в посоката, към която сочи конвертора. Вдигаш ръка, за хитлеристки поздрав и там където сочи ръката ти, клон не трябва да има. Ако не можеш да си на едно ниво с чинията, а си на напр. на 3 м. под нея, съответно трябва да проектираш мислено посоката с три метра нагоре по дървото.
Това е !

12 Май 2018 00:53
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]