Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 12 Юли 2020 01:21

Отговори на тема  [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
vanderel написа:
Статистически с 210 проблемите тепърва започват. Лошото е че техниците винаги бързат и може да сменят здрав 210 с 200 :evil: Което ще е жалко за абоната. Гледам поне нащи абонати/от форума/ да не допускат грешка, преди да са сигурни ! А колко 210 са отишли на боклука заради адаптери ... - зависи от техника - ако няма друг адаптер, ако бърза, ако не мисли, ... хора разни ! Тук във форума сме на друг принцип - борим се да спасим всеки тунер. Ако пък е в чужбина, тогава направо сме длъжни да го правим !

Да споделя и моя опит. На дъщеря ми приемника е 210-ка. Спря да приема HD каналите на Булсатком и те си гледаха само SD. Взех приемника във В. Търново /тя си живее в Сф/ и направих възможните за мене проверки. Адаптер - изправен; антена, конвертор-без проблеми. Странното беше, че HD каналите на астрата си работеха нормално. Пробвах да го сменя в офис на Булсатком - смехяха ми го три пъти, и всичките нови приемници имаха същия проблем. Накрая извадих собствения си спрян ZHD200 и го пробвах на моите антени /имаше си още 71 часа живот/. Работи като пушка. Естествено понеже картата му не е активна, HD каналите ги проверих само като сигнал и качество-всичко цъфти и върже. Направих врътката с активното съдействие на печена кака от Булсатя - върнах 210-та, моя ZHD 200 г върнах официално, нищо, че съм го купувал, и дъщеря ми като подмяна получи моя приемник.
Само като допълнение - моя приемник ZHD200 работи без проблеми, понеже вътре съм мушнал едно вентилаторче на някакво компютърно захранване, закачено не на 12, а на 5V, с отделно захранване. Препоръчвам го на всеки - приемникът ми, преди да се откажа от Булсатком, така работи по вече от 2 години без проблеми.

19 Юни 2020 12:10
Профил

Отговори с цитат
Берое, ти понеже си в чужбина, си по прекаран. Трябва да направиш всичко възможно за да тръгне тунерчето. Не съм ти казал още последния опит, но не съм забравил. Дай обаче да проверим първо едно друго нещо - вържи тунера към ТВ с чинчове. Трябва да имаш картина и звук, друг е въпросът че картината няма да е HD. Според този резултат ще дадем окончателната диагноза, за вида повреда. И ще остане последния шанс .

Ванди, вързах го с чинчове и пак същата. Гледам и ъпдейт е минал с днешна дата - 2-та ХД канала.

19 Юни 2020 14:18
Профил

Отговори с цитат
И сега какво излиза, като не е от зарядното приемника е за смяна или нещо за запояване ли вътре :)

24 Юни 2020 03:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
или от времето :wink:

24 Юни 2020 14:48
Профил WWW

Отговори с цитат
zdravkos написа:

Доста време вече е така и постоянно при хубаво време също :) Или искаш да кажеш, че е остарял и е за боклука :)

30 Юни 2020 02:19
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Това няма как да се разбере преди да го е видял техник.

30 Юни 2020 08:48
Профил WWW

Отговори с цитат
Alons0 написа:
zdravkos написа:

Доста време вече е така и постоянно при хубаво време също :) Или искаш да кажеш, че е остарял и е за боклука :)

Алонс0, Има ли някакви новини относно проблема?

02 Юли 2020 13:04
Профил

Отговори с цитат
Здравейте. Има ли някакво развитие с този проблем с ХД трансп., че с тоя Ковид 19 няма да се пътува до Бг.

11 Юли 2020 10:28
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20