Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20 Апр 2024 02:54



Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Coronavirus - Коронавирус 2019-20 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Линка дето си дал е заразен с вируса :wink:

лекарства влошават COVID-19
Благодаря,нещо се е объркало....


16 Мар 2020 15:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Моля, за нищо...

Как се справяте със ситуацията там?
Имам познати в Кампания и казват, че всичко е запечатано! :shock:


16 Мар 2020 15:43
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
Милано си функционира...което означава още по-големи неприятности! И сега малко в стил голямата конспирация:
http://dianadeleva.com/%D0%BD%D0%B5%D1% ... 020/03/15/

Изпратено от моят POCO F1 с помощта на Tapatalk


16 Мар 2020 16:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Читател на Nbox.bg се свърза с редакцията, за да алармира за безхаберието на лекарка в София, която го карала да наруши карантината, под която е семейството му, за да си купи прахче АЦЦ срещу коронавирус!

Немислимата история се разиграва вчера, 15 март, докато Огнян У. се опитва да разбере дали синът му, който се е върнал от Испания, е носител на вируса.

Ето цялата драма от първо лице:

Синът ми учи в Испания. Понеже ситуацията там с коронавируса придоби катастрофални измерения, той се прибра в петък в 3 часа посред нощ. В събота ми звъняха от полицията да кажат, че пасажер от неговия полет е дал положителна проба за коронавирус. „Трябва да ви предупредим, че синът ви трябва за период от 14 дни да бъде поставен под карантина”, казаха полицаите. Взеха имената на всички членове на семейството, предоставих каквато информация поискаха и размахаха пръст, че нося наказателна отговорност при неспазване на карантината. Но с целия този разпит полицаите ме изплашиха, бях спокоен, че карантината е просто превенция.

Попитах как да разберем дали все пак синът ми е носител на вируса, посъветваха ме да звънна на личния ни лекар. Тя обаче ме препрати към Кризисния щаб. Звъннах и на тях. Те пък ме пренасочиха към Регионалната здравна инспекция. И тук ядец – „Ние не можем да дойдем, защото нямаме защитно облекло, не сме и упълномощени. Затова отидете в лаборатория „Рамус”, където срещу 120 лева ще ви направят проба. Обясних им, че полицията изрично ме е предупредила, че не можем да напускаме дома си, защото сме под карантина.

„Ооо, извинявайте, да. В такъв случай звъннете на спешния номер 112”, казаха от РЗИ и за тях случаят приключи.


Обадих се на 112 и обясних в каква ситуация сме. Диспечерката ме прехвърли на лекарка, на която за пореден път разказах цялата история и уточних какво е актуалното състояние на сина ми – кашлицата му се увеличава, има хрема и т.н. Тя отвърна, че трябвало да дойде екип на място да вземе проба, за да сме наясно какъв е здравният статус на сина ми.

Всичко това се разиграва в 15,50 ч. в неделя. В 19 ч. позвъних да попитам защо го няма екипът. Отвърнаха, че били много ангажирани, да чакаме. В 21 ч. все пак ми позвъни госпожа от Спешна помощ, която се поинтересува какво е състоянието на сина ми. За стотен път разказвам цялата история - полета от Испания, карантината, всичко от игла до конец. Накрая тя ме изуми – „Отидете до аптеката и купете прахче АЦЦ, действа отхрачващо!” Търпеливо й казвам, че нося наказателна отговорност, ако напусна дома си, все пак цялата фамилия сме под карантина. А лекарката продължи да ме удивява: „Няма значение, кой ще ви види? Отивайте до аптеката”. Тогава се изнервих и рекох: Несериозно звучи – чакаме екип да вземе проба за коронавирус, вие ме пращате за АЦЦ с цената на нарушение на закона, с него да лекувам вируса”. В този миг лекарката ми затвори телефона и повече не се обади”, завърши историята си Огнян У.


16 Мар 2020 21:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Явно Кашличко и корончето са едно и също и АЦЦ-то ги мори и двете :lol: Не знам но ако е така или паниката е голяма или Ви мисли за малоумни или просто да си скъса дипломата!! Но и това ще мине/лошо когато ти е на главата, щото отстрани е лесно :( /


17 Мар 2020 12:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
https://esribulgaria.maps.arcgis.com/ap ... 295dce390f


17 Мар 2020 17:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
https://trafficnews.bg/obshtestvo/balga ... e2-172192/

Изпратено от моят POCO F1 с помощта на Tapatalk


17 Мар 2020 17:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Тоя вирус може и файда да има от него, я вижте как почнаха да ползват технологиите и не хвърчат наляво надясно из Европа и света! Таман нема да мислим че вместо икономиката вземе че се счупи аероплана на власта :lol:


18 Мар 2020 16:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
И още нещо-дали пък земята няма да стане поне за малко едно по чисто място. Съдя по това че колите ги паркирахме а и фърчипланите се приземиха, политиците не щъкат насамами натамами изобщо идилия :lol:


19 Мар 2020 14:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Но все още си е пренаселена в някои райони.


19 Мар 2020 16:21
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Нулевата гадинка, може и да е от тук или от подобни други тържища.
Що за пазар само :(

https://www.youtube.com/watch?v=ptA9KgQ ... a-B4kDlASM


19 Мар 2020 22:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Само Марешки ще оцелее. Мале смех! Обаче другата му приказка за цената на горивата е много вярна ама сега не е на мода и оня с каскета има друга работа :( А Боко милия кога ли за последно е ходил в магазин/дето отваря в 5ч сутринта/ :lol:Иначе идеята е отлична


20 Мар 2020 16:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
За радост некой Му подсказа След 8.30.Иначе хептен щяхме да сме раннобудни :lol:


20 Мар 2020 20:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Това за 5:30 беше върха на простотията! Не че сега не е. Тия възрастни хора, деца и внуци нямат ли? Не че няма изключения, но за какво пък иначе вземат заплати социалните работници? Аз например не бих разрешил на възрастните да излизат въобще!


20 Мар 2020 21:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
И още един гаден аспект! Короната истри стотина лева и от без това не големите наличности в доп. пенсионни фондове на горките бъдещи пенсионери родени след 59!И това стана за една-две седмици. Честито :oops:


24 Мар 2020 08:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®