Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:53



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Как и какво можем да гледаме с Фюжън бокса в чужбина 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Бях написал нещо за сателитните тунери. Сори !


Последна промяна vanderel на 03 Мар 2019 19:00, променена общо 1 път



03 Мар 2019 13:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
На фюжън бокс каналите ги компресират в H264 - MPEG-4. Няма разлика в приемането им.

Малко по-различно стоят нещата с Андроид бокс(Fusion TV App-Android TV) - там някои канали като Макс Спорт 1-2-3 ХД, Диемите, БНТ1, бТВ ХД и някой други са HEVC - h265 компресия.


03 Мар 2019 15:07
Профил WWW

Регистриран на: 11 Окт 2010 16:43
Мнения: 11
Отговори с цитат
днес получих отговор на въпроса как бих могъл да разреша проблемът си, отново от съпорта на булсатком, ето го и него:
Здравейте,

Работата при Fusion приемник е същата, понеже на практика той е Андроид базиран, сведен единствено до нашия интерфейс и функции. Има същите мрежови изисквания за да работи коректно. Услугата официално е предвидена да се ползва на територията на България и машините от които взимате сигнала физически са разположени само и единствено в страната. Няма как да повлияем на свързаността, която ползвате понеже не е в нашите юрисдикции.. Съветвам ви да тествате услугата през интернет доставчик, който ползва различен доставчик на високо ниво (tier 1, 2). Съветвам ви също така да не се разделяте със сателитния приемник на този етап.


Разбирам че те не могат да направят нищо по въпроса, но след като плащам за даден продукт с определено качество, и не го получавам просто губят един клиент от 2007г, нито съм първият нито последният, знам, но не съм някакъв болен фен на Булсатком и да им плащам за тази мацаница която е на сателитния приемник.


03 Мар 2019 18:25
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2018 12:44
Мнения: 2
Отговори с цитат
Ако все още не си се отказал от услугата и пак говориш с техническата поддръжка, опитай да наблегнеш на това, че всички останали HEVC или H264 стриймове работят и през прайм тайм, а спортните - секат.

Ако се хостват на една и съща инфраструктура, това означава, че проблемът е вътрешен, при булсатком, защото те имат капацитет да сервират един канал, но не друг? Защо?

Международното рутиране и латентността биха били фактор, ако всичките им ХД канали сечяха, но както го описваш, това не е така.

Поздрави и успех!


01 Апр 2019 11:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Съпортът те отсвива като при среща с началника за повишение на заплатата :lol:


01 Апр 2019 16:55
Профил WWW

Регистриран на: 11 Окт 2010 16:43
Мнения: 11
Отговори с цитат
nkichukov написа:
Ако все още не си се отказал от услугата и пак говориш с техническата поддръжка, опитай да наблегнеш на това, че всички останали HEVC или H264 стриймове работят и през прайм тайм, а спортните - секат.

Ако се хостват на една и съща инфраструктура, това означава, че проблемът е вътрешен, при булсатком, защото те имат капацитет да сервират един канал, но не друг? Защо?

Международното рутиране и латентността биха били фактор, ако всичките им ХД канали сечяха, но както го описваш, това не е така.

Поздрави и успех!


Ами и моята логика е такава, но според съпортът на Була проблема е в моя интернет... след като при тяхна мрежова свързаност не се наблюдавало подобно нещо, и за тях въпросът е приключен. Бих имал по-голям успех да споря с някое дърво мисля аз


09 Апр 2019 21:37
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2018 12:44
Мнения: 2
Отговори с цитат
Жалко! Аз нямам такъв пакет и не мога да доложа. Но предполагам, че същите проблеми трбява да се наблюдават и в БГ и изобщо навсякъде.

Поздрави!


09 Апр 2019 21:57
Профил

Регистриран на: 28 Дек 2015 13:29
Мнения: 13
Отговори с цитат
Здравейте, изчетох темата и оставам с впечатление, че с това което имам като интернет скорост няма да се случат нещата с фюжъна.


Прикачени файлове:
speed.PNG
speed.PNG [ 11.58 KiB | Прегледано 15404 пъти ]
08 Дек 2019 15:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Няма такова нещо, единствено 4K каналите може да са ти на ръба, които обаче към момента почти не си заслужават, така че действай смело. ;)


08 Дек 2019 16:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Boyanski написа:
днес получих отговор на въпроса как бих могъл да разреша проблемът си, отново от съпорта на булсатком, ето го и него:
Здравейте,

Работата при Fusion приемник е същата, понеже на практика той е Андроид базиран, сведен единствено до нашия интерфейс и функции. Има същите мрежови изисквания за да работи коректно. Услугата официално е предвидена да се ползва на територията на България и машините от които взимате сигнала физически са разположени само и единствено в страната. Няма как да повлияем на свързаността, която ползвате понеже не е в нашите юрисдикции.. Съветвам ви да тествате услугата през интернет доставчик, който ползва различен доставчик на високо ниво (tier 1, 2). Съветвам ви също така да не се разделяте със сателитния приемник на този етап.


Разбирам че те не могат да направят нищо по въпроса, но след като плащам за даден продукт с определено качество, и не го получавам просто губят един клиент от 2007г, нито съм първият нито последният, знам, но не съм някакъв болен фен на Булсатком и да им плащам за тази мацаница която е на сателитния приемник.


Добре де, вземи си един Fusion STB и виж. Смятам, че ако имаш читав НЕТ няма да имаш проблем. Това което са ти написали от съпорта не е баш така. Приемниците на булсатком и стария и новия е със custom firmware и повечето канали, които изброяваш са 720p 50fps HEVC, възможно е тези, които ти си купил да не издържат на този кодек с тези параметри. Давам ти пример, брат ми живее в Калифорния и гледа FUSION без проблем!


08 Дек 2019 22:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Я ако обичате чужбинците да споделите в момента как е приемането на интернет телевизията с Фюжън бокса на БСК. Скоро не сте давали инфо. Покрай празниците много българи са в България и се канят да се заимат с това устройство.
Просто кажете в коя държава сте и всичко наред ли е с приемането на сигнала. Вкл. има ли още места в които не се гледат Нова ТВ и бТВ. Имате ли проблем Диема Спорт и т.н.


24 Дек 2019 00:09
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
Здравейте,

Към апела на Вандерел.

Живея в Англия. От лятото на 2019 съм с новия Фюжън приемник - КРЪГЛИЯТ. Мога да ви уверя, че приемника работи БЕЗУПРЕЧНО! Приемат се всички канали / вече не е необходим VPN /, няма никакво накъсване, никакво насичане. наскоро смених адреса си и се оказа, че на новото място интернета - download е около 35Мб/с. Въпреки това НИКАКВИ проблеми за новия Фюжън приемник. Единствено когато превключваш каналите - някои, не всички, а само няколко са така - стартират със секунда, до две закъснение, но след това няма проблем. Работят дори 4к каналите нормално. Най - накрая направиха читав приемник! Дори съм си гледал филми от видеотеката без никакъв проблем. Пак повтарям става дума за кръглият приемник! Старите бяха голяма мъка.

Весели празници!


26 Дек 2019 19:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
mizzo както винаги изчерпателен и полезен :wink:
Thanks :!:


26 Дек 2019 23:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ето и малко инфо от Германия :D
VPN вече не е необходим за Нова, бТВ и другите техни канали - благодарение на - РЕГЛАМЕНТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА за трансграничната преносимост на услугите за онлайн съдържание в рамките на вътрешния пазар

Има интернет доставчици, при които има проблеми с гледане на IPTV - например кабелен интернет от Unitymedia(вече Vodafone), Telekom някои други ...всичко е строго регионално!
Аз с VDSL от Vodafone или 1&1 НЕ съм имал никакви проблеми. От една година и нещо ползвам 38/серия на фюжъна и също нямам забележки относно свързаността. Допреди няколко месеца 4К каналите накусваха, но вече няма проблеми :)
За нормално гледане на телевизия се нуждаете от минимум 20 Mbit/s download. Ето и какъв е "downloadа", т.е. колко им трябва на каналите да работят без проблеми:

    1. SD Канал - Nick Jr. BG

    Изображение
    около 3-4 Mbit/s download

    2. HD Канал - ДиемаСпорт2HD

    Изображение
    около 7-8 Mbit/s download

    3. UHD Канал - Chillayo 4K

    Изображение
    около 15-18 Mbit/s download

Записи на предавания, гледане на отминали предавания - няма никакви проблеми. Това дали няма проблеми зависи от вашия локален доставчик на интернет.

Весели празници на всички колеги


27 Дек 2019 17:57
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ясно ! Благодаря ти и на теб приятелю :!:

Точно в Обединеното кралство и Германия бяха най-големите проблеми, но сега явно вече всичко е наред !

Весело посрещане на 2020 :D :!:


27 Дек 2019 23:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®