Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:13



Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Неплащан абонамент 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
Здравейте,форумци,включвам се тук поради нещо което меко казано ме шокира.
Та,става дума за приятелско семейство от София,които имат къща (вила) в село до Ловеч.
Когато ги прекарвали обяснили на техниците,че Булсата ще се ползва само лятото до Септември и дали би било
това проблем.Отговорили им категорично не,единствено,че трябва когато решат да платят трябва и т.н такса включване заедно с плана и всичко ще е ок.Ситуацията се развива преди 2 години,хората идвайки си декември месец отиват да плащат (както са им казали) ,но от офиса ги контрират,че трябва да се плаща за всеки :!: изминал месец назад дотогава когато е бил плащан.От тогава насам,хората за всички 2-3 мес докато са на вилата си плащали за цяла година 12 такси -2 години:!: :!: :!: :?: :?: Що за глупост е това,открай време съм на тях и никога не бях чувал за такава идиотщина,да се плаща за нещо което реално не е било ползвано и спряно от системата.Мога да приложа сериен номер на картата и снимки от плащанията???? Или просто поради факта че са видели че са Софиянци по документи,що да не ги ограбят малко....


13 Сеп 2019 21:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Няма такива плащания за задни месеци. Ако престоят е 1-2 месеца има такса включване - 3 лв. Ако е повече от 3 месеца, включването е около 7 лв. Това е ! Виж ако са при А1 или Виваком, при тях е така - въпреки че са те спрели, щом си в договор ти начисляват такси за спрените месеци.
Да идат в друг офис !


13 Сеп 2019 22:58
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
vanderel написа:
Няма такива плащания за задни месеци. Ако престоят е 1-2 месеца има такса включване - 3 лв. Ако е повече от 3 месеца, включването е около 7 лв. Това е ! Виж ако са при А1 или Виваком, при тях е така - въпреки че са те спрели, щом си в договор ти начисляват такси за спрените месеци.
Да идат в друг офис !

Вандииии,именно теб очаквах за съдействие,Няма друг офис в Ловеч, така си знаех,че има нещо нередно в цялата ситауация.Утре ще прикача и снимки от бележката.


13 Сеп 2019 23:09
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
Недоумявам как е възможно това да се случи в фирма като Булсатком...Всичките тези 24 такси по 12,80, кой ще им ги възстанови на хората( в тях има и реално ползвани месеци де).Хората не са запознати,преди малко ми обясниха случая и просто не можах да повярвам,че това става при Булсатком....Всеки ли трябва да си знае правата като адвокат,че да не го правят на луд???Или дай че са от София да изкараме някой лев от тях..


13 Сеп 2019 23:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
След като са от София да отидат там до офис(и).
Много необичайна и нелепа ситуация


Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


13 Сеп 2019 23:24
Профил WWW

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
Обещавам утре снимки че стана късно да ги карам,бележките си ги пазят! Много ми е чудно само под каква услуга са им взели парите при положение,че все пак има изададена бележка....


13 Сеп 2019 23:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А ти сигурен ли си че те са на БСК ? Много хора в началото са били на БСК, след това мобилните са ги прилъгали да минат на тях, а хората като става въпрос за сателитна антена продължават да викат БСК !


14 Сеп 2019 11:22
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
vanderel написа:
А ти сигурен ли си че те са на БСК ? Много хора в началото са били на БСК, след това мобилните са ги прилъгали да минат на тях, а хората като става въпрос за сателитна антена продължават да викат БСК !

Ванди,не съм сигурен-убеден съм!Лично аз им донастройвах антената седмица само след като я бяха монтирали и при първия дъжд сигнала бе нулев,ама това друга тема,де.Докато чакам снимките,пускам номера на картата,някой мисля( дали не си ти..) можеха да влизат в системата и да се провери....https://ibb.co/nbx4G04 .Tитуляр Д.Лаловски


14 Сеп 2019 12:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ако са правили нов договор за 2 години, редно е да плащат всеки месец за този период, макар че нов договор при була е за 18 месеца. Явно в София не са на була, и са правили нов договор. След като изтече срока на договора, могат да плащат когато си искат и да гледат когато си искат + таксата включване от 3 лв.


14 Сеп 2019 15:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За сега само виждам че тунерът е бил активен до 10.09.. Утре или в понеделник ще видя как така може да се плати за задни дати ! Не съм сигурен дали въобще компютъра може да приеме плащания за изминал период :?


14 Сеп 2019 22:15
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
vanderel написа:
За сега само виждам че тунерът е бил активен до 10.09.. Утре или в понеделник ще видя как така може да се плати за задни дати ! Не съм сигурен дали въобще компютъра може да приеме плащания за изминал период :?

Направи го!.Дори ще те помоля да качиш тук като снимки ли не знам,за да видим реално какво се е случило! Не намират за момента белжките от плащанията,иначе всичко щеше да се изясни много бързо!


15 Сеп 2019 15:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не бях те разбрал добре Хичо :?

Сега ще го обясня за всички, още повече че настъпва зимния период през който много абонати се прибират към градовете и няколко месеца не ползват услугите на БСК/като познатите на Хичо/ :wink:
При нов монтаж на сателитно оборудване на БСК, абонатът сключва договор с фирмата за 18 месеца. Като във всеки договор тези 18 месеца са задължителни за плащане и ползване на телевизия. Оборудването се монтира почти безплатно, затова се има в предвид, че след като абонатът плаща коректно въпросните 18 месеца, фирмата ще си изплати техниката и ще е на печалба.
:!: Всяка лоялна служителка на БСК би казала на абонат с не изтекъл договор, че плащането през тези 18 м е задължително. Именно от този период хората са запомнили че трябва да се плаща редовно. БСК обаче е единственият голям оператор в България, който проявява либерализъм и позволява на абонатите си, да имат прекъсване в договорените месеци. Пример: абонатът е гледал 6 м., след което е спрял да плаща/съответно и да гледа/ няколко месеца. После продължава да плаща да кажем още 10 м и пак спира и ако след това плати още поне 2 м тогава събраните месеци ще дадат 18 и чак тогава ще се счита договорът за изпълнен. Т.е. 18-те м. договор може да не са за първата година и половина, а с почивките да се проточат в две години и половина. :!: Това са имали пък в предвид техниците, когато са казали, че няма проблем, като не са на вилата, да не плащат.
След изтичането на 18 платени месеци, абонатът вече не е в договор и тогава наистина може да плаща и да не плаща, когато си поиска.

:idea: При всяко не плащане до 6 м., ако абонатът реши да поднови плащанията, той дължи еднократно така наречената "такса включване" в размер на 3 лв. Ако периодът на не ползване на услугите на БСК е бил повече от 6 м., таксата включване е 7,80 лв.

Т.е. хората които след 01.11./да речем/се прибират в града и там са на друг вид ТВ, не е задължително/Хичо/, да плащат за месеците ное. дек. яну. фев. март :!: Ако платят за апр. ще платят и 3 лв. включване. Но ако пропуснат и апр. паузата ще надхвърли 6 м и тогава включването им ще е 7,80.

:idea: Компютърната система на БСК, не може да вземе нито лев за отминал период.

В случая приятелите на Хичо са плащали зимните месеци, без да е било задължително. Още повече че договорът им е изтекъл още към края на 2017 год.

Ако този ми пост не бъде изтрит, това ще е още едно доказателство, за либералното отношение на фирмата към абонатите си !


16 Сеп 2019 23:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
В плащанията на тези хора Хичо няма нищо нередовно/не си играй да ни показваш бележки/, освен че безсмислено са предплащали зимите на 2017-та и 2018-та. Сега обаче благодарение на теб/ти ще им обясниш/за зимата на 2019-та ще си спестят парите за ТВ на вилата. Идващата зима още не са я предплатили :!: На пролет живот и здраве, могат да си платят и в София за април, май ... и като идат в Ловеч, да си имат ТВ, ако бай мангал през това време не им е отмъкнал антената разбира се :wink: :D


16 Сеп 2019 23:57
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2009 20:06
Мнения: 20
Местоположение: Ловеч
Отговори с цитат
Vanderel, първо оттам да почна, че ти си едно ГОЛЯМО
богатство за форума и Булсат като цяло! Няма друг потребител който да обръща такова внимание на клиентите както ти(надявам се другите стари и верни форумци да не се разсърдят). По темата,значи да тази подробност за новия договор честно казано я бях изтървал, но и увереността на техниците за НЕплащането доста ни обърка. Иначе в общи линии разбрах те за договора, оборудването сборните 18 мес и.т.н,но само едно не разбрах защо казваш, че са предплащали т.е за напред, а според тях назад! Аз затова държа да се запозная (а и форума де както обещах) с бележките за да се изясни ситуацията, кога е платено като дата на бележката и за какво и кога !Другото което казваш също остава въпроси, защо след като казваш че техните договорни отношения с БСК са изтекли в края на 2017 г, историята с плащанията продължава общо взето и до това лято!?
Държа да уточня, че като казах представлявам други хора и лично за мен има доста неясноти, оповавам се на казаното от тях,коректни са 1000%,но явно нещо някъде изпускаме. Ако в крайна сметка се окаже, че всичко е лоялно от страна на БСК, лично ще се извиня тук в форума(може и на по бира, де :D). И така.


17 Сеп 2019 03:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
hi4o_91 написа:
само едно не разбрах защо казваш, че са предплащали т.е за напред, а според тях назад! Аз затова държа да се запозная (а и форума де както обещах) с бележките за да се изясни ситуацията, кога е платено като дата на бележката и за какво и кога !Другото което казваш също остава въпроси, защо след като казваш че техните договорни отношения с БСК са изтекли в края на 2017 г, историята с плащанията продължава общо взето и до това лято!?
...на по бира, де :D). И така.
Не е така - най-голямото им плащане на куп е било през март или април мисля, но е било за три месеца напред - май, юни, юли. На бележката пише датата на която са платили и срокът за който са платили, а този срок е от бъдещи месеци. Никога не са плащали за отминал период, а и то няма как да го приеме системата такова плащане.
Дали служителката е имала време и желание да им погледне договора и да им обясни това което обяснявам аз, е друг въпрос. Пък и те може да имат някаква вина, че не са попитали или разбрали ... След като не сме били там, не можем да отсъдим, кой е бил прав. През зимните месеци на 17-та и 18-та, таксите са плащани в София. Т.е. никой не им е искал през април да платят за отминалите дек., яну , фев ... Пък и да е искал, няма как да го направи/повтарям го за n-ти път/.
Каквото било - било. Пари назад не могат да се връщат, пък и няма за какво - те са имали сигнал в Ловеч през зимите на 17-та и 18-та, въпреки че физически не са били там.

Сега им е платено да 10. окт. Просто им кажи, че ако след тази дата няма да са в Ловеч, да не плащат повече. Следващото им плащане да бъде напр. в края на апр. за м. май ! ...+ съответната такса вкл.


17 Сеп 2019 10:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®