Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:53



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Едновременно "забиване" на телевизор и приемник ? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23 Авг 2011 11:47
Мнения: 15
Отговори с цитат
Здравейте!
Вчера се случи така, че "забиха" едновременно телевизорът и приемника. (От около 12 год. ползваме първият светлосив модел Делта. Случва се понякога,както съм писала тук приемника да "забива",като както съм писала тук, се вижда единствено розов екран- със звук- без картина), но не се беше случвало, да не може да се ползва въобще по никакъв начин и дистанционното на ТВ. (Смяна на канали,изключване, влизане в меню и прочие- за тукашните телевизионни канали). Живея извън България.
Приемникът също не тръгваше, като единствено светодиодчето,което гасне при включване и свети при изключване на приемника, изглежда работеше нормално...
Проблемът се оправи засега,като изключихме всичко от захранването и пак го включихме, но все пак реших да пиша във форума за проблема.
Пак тук във форума се е коментирало, че на първите модели Делти почти няма какво да им се счупи, но исках да се консултирам, дали нещо друго не е за смяна, за да мислим варианти. Благодаря!


11 Сеп 2019 09:50
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
Каква марка и модел е телевизора, че има такива като LG които могат да забият дори от ефирен сигнал ?


11 Сеп 2019 17:15
Профил

Регистриран на: 23 Авг 2011 11:47
Мнения: 15
Отговори с цитат
warior написа:
Каква марка и модел е телевизора, че има такива като LG които могат да забият дори от ефирен сигнал ?

Марката е LG. Закупен е през 2016 - та, но за точния модел не съм сигурна.


11 Сеп 2019 19:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Проблемът Билянче е в кабела свързваш тунера и ТВ-то. Най-вероятно има потънал пин. Като първа мярка ви препоръчвам да го завъртите - това което е влизало в тунера да влезе в ТВ и обратното !


11 Сеп 2019 23:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
При мен пък напоследък се случва следното: оставям андроид бокса включен през нощта (дори и на десктоп да е) и когато на другия ден включа ТВ, боксът тогава се рестартира. С НДМИ съм, изключил съм СЕС и на двете устройства. ТВ е турско JVC с базов андроид. Някакви идеи? Боксът е x96mini с последния ъпдейт.


12 Сеп 2019 19:08
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
Последен Потребител написа:
При мен пък напоследък се случва следното: оставям андроид бокса включен през нощта (дори и на десктоп да е) и когато на другия ден включа ТВ, боксът тогава се рестартира. С НДМИ съм, изключил съм СЕС и на двете устройства. ТВ е турско JVC с базов андроид. Някакви идеи? Боксът е x96mini с последния ъпдейт.


Прилича на ел. проблем (различен потенциал м/у масата на телевизора и бокса) - виж дали са включени на един контакт.

Ако имаш добавен PC към TV-то или кабелна или сателитна телевизия с повече от един телевизор - тогава потенциала може да идва и от там.

Докато бях абонат на сателитна телевизия с 3 приемника имах големи проблеми да изкарам звук през външна аудио система през аналоговия изход - винаги имаше гаден брум, който не всички аудио системи могат да филтрират адекватно.


12 Сеп 2019 19:49
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®