Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:33



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Активиране на отдавна не работил приемник ! 
Автор Съобщение

Регистриран на: 04 Юни 2019 11:56
Мнения: 4
Отговори с цитат
Извинявам се, но не съм успял да обясня точно проблема:
Антената е насочена добре, имам сигнал на 12524 В 30000 7/8 и 12688 В 30000 7/8. Избирам правилният БНТ2 (канал 4 от FAV листата), който съм добавил след сканиране на 12482, 30000, Vertical, QPSK, DVBS, 7/8. Виждам и червената лента с надпис, че каналът е кодиран. Проблемът ми е, че времето до блокировка е изтекло - 0 и след няколко минути приемника се превключва автоматично от канал 4 на 0907 (това показва дисплеят), дистанционното престава да функционира, а на телевизора се появява светлосин екран със съобщение "LNB-няма сигнал" и информация, че нямам достъп до услугите на Булсат. Булсат потвърдиха, че абонамента ми е платен и че ще получа ъпдейта след 2 часа независимо от екрана, който се появява. Мисля, че блокировката не ми позволява, защото като го оставих на БНТ1 от 12271, 30000, Н, QPSK, DVBS, 7/8 всички нови канали на които съм имал сигнал казват "LNB-няма сигнал". Като ги изтрия от FAV и само ако добавя нов тр-р и направя ново сканиране, едва тогава отново показват, че всъщност сигнал има. За това моля, да ми кажеш има ли начин да се отърва от блокировката, за да получа ъпдейта. Съжалявам за сложнотията ама и аз не съм очаквал такова нещо.


05 Юни 2019 23:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ясно !
Ще трябва да го лъжем -
creon написа:
Като ги изтрия от FAV и само ако добавя нов тр-р и направя ново сканиране, едва тогава отново показват, че всъщност сигнал има.

Изтрий фав., както си го правил по-горе и вкарай 12271 Н 30000 / сканирай го / иди на новия Канал1 във фав листата и веднага след това иди и влез в меню "спътници" / Остани така !
Целта е влизайки в менюто приемникът да остане в това положение и да не се връща на синия екран.
Когато приемникът се връща на 907, никога няма да се ъпне.

:idea: Дано ти стигне времето, защото колкото повече включваш и изключваш адаптера, времето на дистанцианното намалява.

Втори вариант/почти същото/ като идеш на Канал1 от Фав, да натиснеш сиьото копче и ОК, така че да влезеш на сигнал индикатора. Трябва да си на 12271 Н и отдолу да има сигнал. Оставаш така и ако не се смени на син екран, значи ще се ъпне !


Последна промяна vanderel на 06 Юни 2019 18:33, променена общо 1 път



06 Юни 2019 10:36
Профил

Регистриран на: 04 Юни 2019 11:56
Мнения: 4
Отговори с цитат
Изтрих FAV и сканирах 12271 Н 30000, отдох на новия Канал1 и после на "Спътници". Първия вариант изглежда работи, защото повече от 10 мин стои така и не превключва на 0907. Сега да не дишам и да чакам 2 часа, нали? Трябва ли да следя за някакви съобщения?


06 Юни 2019 11:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не дишай ! Сега под таблицата със спътниците, екранът е черен. Като дойде ъпдейта, под таблицата вече ще върви Мишо Билалов. Тогава махаш таблицата и започваш да отговаряш !

Ако пък излезе съобщение от рода - "Архивиране, моля не изключвайте мрежовия кабел", изчакай го 5-10 мин. и изключи кабела от контакта, защото това съобщение никога няма да се махне само. А докато то стои дистанционното няма да работи. След изключването и новото включване, всичко ще е наред !


06 Юни 2019 17:55
Профил

Регистриран на: 04 Юни 2019 11:56
Мнения: 4
Отговори с цитат
Vanderel, дойде време да ти благодаря, а не знам как. Малко е с думи, ама ще опитам. Това, че си компетентен е очевадно. Благодаря ти за това, че помагаш и на хората в чужбина. За тях си направо като Исус. След последния пост няколко дена пробвах твоите инструкции - всичко изглеждаше ок , но накрая все ми казваше "няма сигнал". Теглих му една и реших, че трябва сменя кутията. Днес реших за последно да си поиграя и чудо - показа се канал 1. Явно търпение му е ... както беше казал един колегга тук.


23 Юни 2019 08:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vanderel написа:
Не дишай ! Сега под таблицата със спътниците, екранът е черен. Като дойде ъпдейта, под таблицата вече ще върви Мишо Билалов.
Докато тръгне приемника на creon, той Мишо Билалов напусна :( :D

:idea: :!: :idea: Сега тези дни около Джулая има централен проблем с получаването на ъпдейт от спрени приемници. Ако прехвърляте абонамент от една карта на друга, т.е. сменяте приемници, новият ви приемник също няма да тръгне !
За всяко развитие по въпроса, ще ви информирам !


01 Юли 2019 23:06
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2019 07:16
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравей имам проблем с един HD приемник ако не ти е проблем напиши си телефона на лични трудно ще разбера с писане направил съм всичко което си описал но повече от 12 часа не е тръгнал още благодаря предварително


02 Юли 2019 07:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Първо прочете ли предния ми пост, че в момента има централен проблем с получаването на автоматични настройки през спътника.
От няколко дни е така .
Телефона съм го дал на половин България, ще го дам и на теб, но не се притеснявай да пишеш и тук. Мисля че над написаното и ние и ти можем повече да разсъждаваме. Колегите също се включват и помагат. Не случайно ако се обадиш в техническия отдел на БСК, те пращат да четеш форума. Опитай първо тук, а накрая може да се доразберем и по телефона !
И не на последно място - решавайки твоя проблем, ние с теб ще помогнем и на други със същия.
Ако пишете през телефон, е ясно че е по-добре да говорите, но ако си говорим за цифри и технически термини е по-добре да ги пишем.

Прочети и първия пост на тази страница на creon. Може би проблемът тѝ е същия !


02 Юли 2019 18:30
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2019 07:16
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравей всичко е наред не беше същия проблем просто е имало технически проблем в булсат след 36 часа чакане на канал1 тръгнаха програмите благодаря за информацията иначе приемника не беше работил 2години и беше на хелас сат 2 след настройките описани на първа страница го направих 3 и след малко повече търпение всичко е ок


03 Юли 2019 07:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Браво на теб ! Браво и на софтуеристите, че са отстранили проблема !!!


03 Юли 2019 09:16
Профил

Регистриран на: 01 Сеп 2019 22:24
Мнения: 2
Отговори с цитат
Имам проблем с приемниците, не тръгват, след като не са работили само една седмица. Бяха изключени от контакта. С часове стоят на БНТ 2 и пише Няма сигнал. Пробвах да задам Сканиране на канали, избирам 12482 и вместо да търси, веднага изписва Няма канали. Изключвам от контакта, пак включвам, и нищо. Времето до блокиране е около 65 часа. Не знам вече какво да правя, помощ!


01 Сеп 2019 22:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Galidan написа:
пише Няма сигнал.
Щом пише че няма сигнал, значи че няма сигнал :(
Още повече че са два или повече приемника. Което ще рече, че проблемът е в антената - разместена е ! С натискане на синия бутон се влиза в сигнал индикатора. Там и на двете скали трябва да има сигнал. Виж и ни кажи колко е сигналът на 12524 В 30000 напр.
Докато не се занимаваш с приемниците ги изключвай от контакта !
Къде се намираш ?


03 Сеп 2019 00:20
Профил

Регистриран на: 01 Сеп 2019 22:24
Мнения: 2
Отговори с цитат
Наистина беше от антената. Обадих се и пратиха техник. Докато сме били на почивка, някой си свалил някаква скоба или нещо такова от антената и я е разместил. Човекът я настрои и сложи нова скоба, сега всичко е наред. :)


03 Сеп 2019 20:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2010 13:03
Мнения: 44
Отговори с цитат
Пробвай да извадиш и отново да поставиш картата...


04 Сеп 2019 20:55
Профил WWW

Регистриран на: 16 Сеп 2019 07:09
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте! С приемник ZHD200 съм и след като ми се появиха част от каналите във fav (работят) стоян на канал1 повече от 2 часа (не във fav) и ми изписва канала, че е кодиран и не тръгва... Как мога да ги подкарам по друг начин и останалите канали?


16 Сеп 2019 07:20
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®