Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:46



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
iuri2 написа:
+ Съгласен!!! Точно затова казвам, че трябва да по спрем да го плюваме и да си го приемем с всичките му хубави и лоши страни! Абе да е жив и здрав, по добре той отколкото някоя гладна нова глутница! В Бг май нямаме много избор :(
+1 и от мен. Макар, че не гласувах на тези избори (бях три дена на вилата и не ми се прибираше баш в задръстванията), но считам, че няма никакъв смисъл Бат`Бойко да се сменя сега. Станишката с Гергов и бандата му не е по убав. Бат`Бойко вече не е онзи "див кантонерски петел" като в началото. Понаучи се да управлява (да работи с кофти матр`ял), научи се като Бай Тошо да разговаря с обикновения народ обикновено - как папата през цялото време нагъвал "кисело млеко" (чак ушите му пищяли), как казал на папата да си прибере "листчето в джоба да не го загуби" (нещо като правешките цървули, дето горяли една седмица), все едни такива битовизми, които се харесват на простия български народ. Това, че цели две седмици преди изборите разкарва министрите си като "бакшиш" зад волана (рязаха лентички, за предизборна агитация) също се харесва на народа. Има, има за какво да се похвали Бат`Бойко - и за стабилността в държавата, и за това, че (за разлика от Плевнята, Ненчев и изтрещялите психодесни) не иска натовски кораби по Черно море, а "платноходки и руски туристи". Абе да не се оплакваме, щото можеше да е и по-лошо. По време на Виденовата зима съм ставал в 4 часа сутринта да заставам на километрични опашки пред хлебарницата, дано не се връщат онези времена.


30 Май 2019 08:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Пази боже от гладни управляващи и купонна система! Не съм вярващ АМИН :lol: :lol:


30 Май 2019 15:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Бате Бойко само е чел за бате Гойко ама не го е виждал и посрещал за разлика от бате Рамбо от 1 до 5 :lol: :lol: :lol:


04 Юни 2019 15:15
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Научи се на Пиар бат Боко .В това няма съмнение.
Гледах онлайн видеата от последните му посещение на Герб-аджийските Нова Загора ,Сливен и Котел.
Като ги знам ,че "пърдят в едно гърне" с Бойко ,ама и тримата пред камерите се държат като ученици.
Няма такъв цирк.
Всичко е заучени комбинации , не се лъжете.
Харесвам само това в Бойко ,че се вслушва в народа и е в състояние да обърне на 180 градуса всяко свое решение,щом чуе народно недоволство.Затова по често трябва да ни се чува гласа .Това е пряката демокрация.
Мисля си , че сам разбра няма кадърен екип около себе си и май търси нови попълнения.
Не се чудете ,ако скоро видим около него нови лица непознати за медиите и народа.


04 Юни 2019 16:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ще се прикоткат няма страшно!! Мераклии винаги има :lol:Пък и на родата дяцата раснат :lol:


04 Юни 2019 20:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
КРЪВ ПОВРЪЩАМ ПАРИ НЕ ВРЪЩАМ!!! Българска политическа партия :lol: :lol: :lol:


06 Юни 2019 06:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
България няма да се оправи, докато не премине през военен режим. Това обаче е невъзможно за страна член на ЕС, тоест отговорът е никога.
Гледам протестите на зеленчукопроизводителите, ще кажете банална тема. Да, обаче какво става - конкуренцията от Гърция ги смазва. Само че византийците имат солидна държавна субсидия и могат да си позволят дъмпинг. Отделно идват прекупвачите, които като картел определят цените. Няма да се фокусирам отделно в отраслите на селското стопанство, навсякъде е същата история, но ще дам пример какво прави Норвегия по въпроса. Между другото, да знаете, аз тая държава не я понасям, но не мога да си затварям очите пред умните и хубави практики тук.
Тъй като тук освен камънак и иглолистни друго няма, земеделието е доста слабо. Картофи, хилав зарзават и толкова. В много малки количества обаче. Кво прави държавата - дотации, дотации, дотации! Оранжерии, парници, препарати, техника - фул пакет.
Полша иска да наводни пазара с тяхна продукция. Ок, проблем няма. Внасяйте. Само, че на всяко кило домати, ще платите импортна такса, колкото за три кила. И какво се получава? Полски домат излиза на пазара, двойно по-скъп от норвежкия. Като вкусови качества и двата продукта са боклуци.
След това се намесва и вторият много силен фактор - патриотизма. Аз го наричам шовинизъм, но никой не се интересува от моето мнение. Норвежците ВИНАГИ първо купуват норвежкия продукт. Ама винаги! Едва когато няма такъв, посягат на вноса.
Само две изречения за млечните продукти. Смело мога да кажа, че те са половин държавен монопол. Половин, защото има и частни капитали. Фирмата, която изкупува и обработва млякото е само една - с държавно и частно участие. Тук Данон и Пармалат няма. Има само Тине. Качеството е от много високо, до компромисно, но без палмова мазнина(забраниха я официално преди две години), а когато се използват допълнителни компоненти, всичко се изписва на етикета.
При месото ситуацията е подобна.
Тези два примера (доста дълго се получи, сори) показват как и защо чакълестата, с почти пълната липса на плодородна земя Норвегия, произвежда повече и по-качествени селскостопански продукти от България, страна с уникален климат и щедра земя.
"Как" ви обясних. "Защо", защото нямат продажници в парламента. Или поне не всички.


12 Юни 2019 13:58
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Wanderer написа:
Тези два примера (доста дълго се получи, сори) показват как и защо чакълестата, с почти пълната липса на плодородна земя Норвегия, произвежда повече и по-качествени селскостопански продукти от България, страна с уникален климат и щедра земя.
"Как" ви обясних. "Защо", защото нямат продажници в парламента. Или поне не всички.


Прав си Wanderer, но Норвегия не е член на ЕС и може да си позволи заградителни мита при внос на стоки и хр.продукти, а на България (член на ЕС) това е забранено.

1. Wanderer, я кажи в Норвегия имате ли "бели нощи"? Живял съм 10 години в Санкт-Петербуг и ми беше писнало от "белите нощи", много са ми досадни (ей ся на 22 юни им е максимума).

2. Wanderer, я кажи в Норвегия "Барневерн" наистина ли са такива изроди и копелета, че да отнемат децата на майките като еничари? Много българки пропищяха, че са им отнели децата там.


12 Юни 2019 22:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Да, има бели нощи. В момента сме точно в този период. Аз живея в леко южната част на страната и тук се здрачава, т.нар. сребърен здрач около 2 ч и в 3 вече започва да изсветлява. Няма пълна нощ.
Барнаварн и много дискутирана. Като цяло в България се тиражират абсолютни глупости. Вземат се деца на алкохолици, престъпници, наркомани, без оглед националността им. Вероятно има и грешки и престъпване на правата, но за мен това са единични случаи. Не познавам НИТО едно българско семейство, чиито деца да са отнети. А аз познавам абсолютно всички българи в нашата област. Половината от които са цигани. Цигани, които работят и си гледат семействата. Въпреки това, чат-пат се посбиват, пиянстват и вършат типично цигански работи(Не, че и ние не го правим). Децата ходят на училище/детска градина. Факт е, че жилищата се проверяват от службите, но също така е и факт, че първо се издават предписания.
Да не говорим, че в игралните зали е абсолютно забранено да влизат деца, но редовно може да се видят норвежци да залагат на машинките, а до тях да се блещят малките им деца.
А дивотиите за отнети деца, дадени на педофили са дивотии.
Заключение: Барнаварн е опасна институция, но не е всемогъща. В по-голямата част от казусите са в правото си да вземат децата.


13 Юни 2019 16:28
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Благодаря ти за изчерпателните отговори.

"Децата на Норвегия"
https://btvnovinite.bg/predavania/btv-r ... ast-i.html
https://btvnovinite.bg/predavania/btv-r ... ast-2.html


13 Юни 2019 16:51
Профил

Регистриран на: 07 Ное 2013 14:59
Мнения: 46
Отговори с цитат
И все пак - днес е голям празник !!1


Прикачени файлове:
БББ.jpg
БББ.jpg [ 29.25 KiB | Прегледано 7585 пъти ]
13 Юни 2019 17:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Празник ама за кой?


13 Юни 2019 18:47
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Петър написа:
Благодаря ти за изчерпателните отговори.

"Децата на Норвегия"
https://btvnovinite.bg/predavania/btv-r ... ast-i.html
https://btvnovinite.bg/predavania/btv-r ... ast-2.html

Това отдавна е дискутирано. По-скоро е истина. Както казах има и грешки и единични казуси.
Има един много важен фактор тук, в Норвегия. Те са националисти. Откровени. Когато казуса е за чужденци си личи ясна дискриминация, въпреки, че официално се отрича. Един пример от тази сутрин - мой познат, кандидатсва за ипотечен кредит. Отговорът, който получи официално (той го публикува. без съкращения) буквално гласи: "за чужденци, собственият капитал трябва да бъде минимум 25% от стойността на ипотеката". За норвежци е 15%. Мисля, че това е достатъчно показателно.


14 Юни 2019 11:47
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Wanderer написа:
Има един много важен фактор тук, в Норвегия. Те са националисти.
Да са само националисти, лошо няма (и аз държа на българщината). Но те са долни лицемери и двуличници, (визирам "Барневерн", не обвинявам целия норвежки народ). Значи гледах едно предаване по телевизията: На една майка (рускиня) "Барневерн" й отнема момченцето (5-6 годишно) само защото е извадила (дръпнала с пръсти) клатещото се предно млечно зъбче. Това било надругателство над детето, трябвало да го заведе на зъболекар. НО тук има едно голямо НО, за двойния аршин и двуличието: Когато (пак в Норвегия) съдят арабин (мигрант) за това, че в кухнята си с остър кухненски нож за месо отрязва клитора на тригодишната си дъщеричка, съдът го оправдава - ТАКАВА ИМ БИЛА ТРАДИЦИЯТА НА МЮСЮЛМАНИТЕ, значи за зъбче не може, но за клитор може - долни мерзавци.

P.S. Живял съм малко в Дагестан, та познавам обичаите на мюсюлманите. Питам приятелите си дагестанци: "Тия 4-5 годишни момченца защо ходят (играят си на улицата) в бели полички, като момиченца?". Усмихват се и ми казват: "Те отдолу са без нищо, наскоро са обрязвани и докато не им зарастнат пишленцата, панталонки не им обличат, за да не ги боли". Но докато за момченцата е по-приемливо (там са обрязани над 90% от мъжете), някои фанатизирани в религията си дагестанци (с една дума копелета), обрязват и момиченцата. Като им отрежат клитора и те не изпитват вече удоволствие от интим с мъжете. Загубеняците считат, че като направят секса им неприятен, бъдещите съпруги, ще са верни на мъжете си и няма да им изневеряват.


14 Юни 2019 14:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
+1 Аз също много съм се чуди. Отиваш в арабска/мюсулманска/държава и стриктно спазваш техните закони сакън да не ги обидиш! Дойдат в така наречената християнска Европа и пак искат да не ги обидиш с нещичко! Ама чакай бе чочкоглу ти си тоя път на гости я спазвай на домакините законите! И затова на тоя арабин затвор, като иска да спазва традицията хай си ходи в Арабията и режи колкото си искаш! Ама още като идват трябва да им се упоменава кое е възможно и кое не а не да си правят каквото искат щото имали традиция! То и някъде го казвах ако утре пусна карикатура на Христос някъде никой няма да ми обърне внимание ама я направете същото с Аллах! Те са малко като циганите бързо се организират :lol:


14 Юни 2019 15:04
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®