Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:00



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Чакам за замяна на приемник малко повече от 3 месеца 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Да допълня пепи - общината има решаващата роля при ограниченията за чиниите.


16 Май 2019 08:44
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Забраната не е само за чинии и не само в Германия. В Испания, Италия и Норвегия(страните, в които съм се застоявал) има забрани за монтиране на каквото и да е - антени, саксии, рекламни пана, простори с чорапи и гащи, простори без чорапи и гащи на сгради, част от културно наследство, архитектурни паметници, паметници на изкуството, обекти от стратегическо значение, както и на всички останали, които са над пешеходни зони - т.е. съществува опасност изделието да падне и нарани някой. Частните кооперации могат да вземат колективно решение за забрана с някаква цел, запазване на фасадата например.
В интерес на истината, виждал съм десетки паници(и саксии), зловещо надвиснали над тротоарите, така че и в "белия" свят има нарушение.


16 Май 2019 12:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
По този повод съм разказвал една случка. Но да я кажа сега за по-новите потребители на форума.
Едно наше момиче отиде преди 8-9 години да играе волейбол за един полски отбор. Взе си антена от БГ, но се оказа според тамошните закони, че не може да я монтира на фасадата на сградата. Момичето споделило битовия си проблем с треньора си. Треньорът обаче познавал кмета на градчето. Тогава кметът с цяла свита общински специалисти и архитекти отиват на място, да решат проблема. За късмет на нашето момиче, са стигнали до някакъв компромис и антената беше монтирана някъде ... :D


16 Май 2019 13:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
В тон с предните коментари
https://news.bg/society/zabranyavat-kli ... ofiya.html


16 Май 2019 18:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Тези луди ли са ?!
Вече направено нещо и вложени пари...
Ами... на покрива!!! Ако трябва едно върху друго!
Добре, че съм в къща! Всичко си е в двора ми...
Мислех да се местя, но... май ще се откажа.

А иначе... не виждам защо една услуга трябва да пречи на друга.
ИПТВ-то ще си има абонати , сателитната също. Но, могат да се опитват да я натикват на хората само, когато я изпипат!
Аз направо не знам... Като гледам как насича на туич-а, да заложа на тая тв...
И като чета коментарите за резолюцията...
Хубавото на сателита е, че зависиш от малко неща - ъплинка, оператора и твоята система. Няма трасета, кабели, не зависиш от нищо друго. Целия квартал остава без ток, аз си бича телевизийката, че и записвам. Да не говорим какво става, за някое по-затънтено място, или, ако идеш в чужбина... Опциите не са много - чиния, или нещо онлайн...
Да, хората искат да имат поне някакъв контакт с родното... (поне тези като мен)
Те така и така не са отишли за кеф там...


17 Май 2019 13:38
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
232334564 написа:
Целия квартал остава без ток, аз си бича телевизийката, че и записвам.
Как става това? Дай малко повече инфо, колега. С бензинов електогенератор ли си или с резервно захранване UPS? Аз на вилата си имам UPS (заради охранителната система), но е слаб и не може да подкара телевизора + ZHD 210.


17 Май 2019 16:10
Профил

Регистриран на: 02 Дек 2009 17:32
Мнения: 161
Местоположение: София
Отговори с цитат
:lol: Малко се поолял човекът в еуфорията. А и всички ние знаем предимствата и недостатъците на безжичната свързаност (сателитна, ефирна) и на жичната такава (кабелна, оптична).


17 Май 2019 17:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Бил съм се олял... :mrgreen: :lol:
Че аз няколко пъти съм го правил. Че и с двд рекордера барабар. :mrgreen:
Да, ups, точно така. Единия си ми захранва осветлението в къщата и циркулационната помпа.
(Диодно осветление :!: )
Всичко е до консумация и амперчасове. Правиш си сметката. :)
Мощностите си ги пише на табелките, който има с какво може и да мерне.

По-важното е защо Булсатком продължава с тарикатлъците.
И аз ще чакам мобилна карта да сменям!


19 Май 2019 12:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Да допълня пепи - общината има решаващата роля при ограниченията за чиниите.


И не само чиниите, вече сте европейци и не трябва да носите галоши, а маратонки :D
Още едно решение в правилната посока на Столичната Община

Изображение


19 Май 2019 12:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
redchampions написа:
:lol: Малко се поолял човекът в еуфорията. А и всички ние знаем предимствата и недостатъците на безжичната свързаност (сателитна, ефирна) и на жичната такава (кабелна, оптична).

Оптичната не и е мястото при жичната, защото тя не е зависима от електрическо захранване и е по-близка до ефирната :D
Сателитната технология за телевизия и е време да почива в мир както се казва RIP (rest in peace) поради изчерпване на възможностите и липса на функционалност. По същият начин като теб бабите въздишаха за радиоточките (черни или бели кутии които имаше във всяка селска къща и бяха много функционални за да се съобщи за изчезналото магаре на бай Иван което е подгонило магарицата на баба Гина на селското пасище)


19 Май 2019 13:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
232334564 написа:
А иначе... не виждам защо една услуга трябва да пречи на друга.
ИПТВ-то ще си има абонати , сателитната също. Но, могат да се опитват да я натикват на хората само, когато я изпипат!

Какво не и е изпипано?
По принцип IPTV може да бъде с гарантирано качество само когато се разпространява в мрежата на нейният разпространител. Не съм чувал за това абонат на Интернет от Булсат да има проблеми с Fusion, приложението им за мобилни телефони работи без никакви забележки от всяка точка на Света и е адаптирано дори към OS които не се използват от години като Аndroid 4 & BlackBerry 10.


19 Май 2019 14:09
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Aааа,има проблеми-веднъж на няколко месеца ми късат нервите!


21 Май 2019 05:26
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®