Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:23



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Смяна на HD приемник 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2010 15:54
Мнения: 67
Отговори с цитат
vanderel написа:
Имат обективни и не толкова обективни причини.


Ванди знам че си навътре в нещата. Какви са обективните причини? Оплаквам се на колегите в Англия и знаеш ли какво ме питат? Как тогава приемат нови клиенти? Въпросът е абсолютно академичен, без сарказъм и ирония. Как? Да не говоря, че губят стари и неизвестно защо лоялни клиенти. Повечето съседи околко мен минаха на друг оператор още по времето на БТВ войната. Жалко за доброто начало. Поради глупав мениджмънт и лоши решения позволиха на други да им отнемат огромна част от пазара. Кой увжаващ себе си бизнесмен стои и гледа как губи пари. Вместо с известни, скромни инвестиции да си върне старата позиция. Отплеснах се. Лека вечер.


12 Ное 2018 17:59
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Ми ти сам си си отговорил: Поради глупав мениджмънт и лоши решения . Във България няма реална конкуренция на ТВ пазара и няма и как да има. Пиратството на тв е над 30% и пазара е твърде малък за 3 сателитни и 10 000 наземни оператори. Около 10% от абонатите плащат за скъпите пакети а всички други са на средна или ниска тарифа. Честата смяна на ценовата политика (растеж) също играе негативна роля върху потребителите. Корупция и картели във всички сфери на бизнеса също спъват подобряването на услугите. Ниската квалификация и съответно ниските заплати не стимулират служителите да работят в полза на работодателя. Има още много причини но тези за мен са основни.


12 Ное 2018 21:25
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Ми ти сам си си отговорил: Поради глупав мениджмънт и лоши решения . Във България няма реална конкуренция на ТВ пазара и няма и как да има. Пиратството на тв е над 30% и пазара е твърде малък за 3 сателитни и 10 000 наземни оператори. Около 10% от абонатите плащат за скъпите пакети а всички други са на средна или ниска тарифа. Честата смяна на ценовата политика (растеж) също играе негативна роля върху потребителите. Корупция и картели във всички сфери на бизнеса също спъват подобряването на услугите. Ниската квалификация и съответно ниските заплати не стимулират служителите да работят в полза на работодателя. Има още много причини но тези за мен са основни.


Добре казано. Да добавим още една причина която поне за мен е основна да не плащам за каквато и да е телевизия - огромна липса на съдържание което да става за гледане. Преди 1-2 година нещо можеше да се намери, но вече не - навсякъде едни и същи боклуци + дебилна реклама + чалга и 'фолклор' :(


13 Ное 2018 12:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Това долу съм го писал през 2015 г. Прочетете го ! Просто нещата преди тази година са изтрити. Иначе бих ви върнал още много назад с подобни коментари от моя страна. През всичките тези години обаче съм си повтарял едно нещо - щом като са имали акъла да създадат фирма, чиито измерения са от национален мащаб, значи не са глупави. И пак през всичките тези години, не съм спирал да се изумявам от глупостта им. Това е дилемата, която е стояла винаги пред мен :?

vanderel написа:
Всяка година съм повтарял едно и също нещо, защото не съм видял някой да се е усетил и да са взети мерки. А именно: - Първо - покрай Коледа ще се завърнат много българи от чужбина. И второ - по традиция тогава се купуват много телевизори. И двете събития предполагат голямо търсене - "чужбинците" със сигурност, ще искат да си подобрят живота с БГ ТВ, а телевизорите пък, не могат без сигнал/да не говорим сега, какъв трябва да е този сигнал/.
В месеците Октомври и Ноември производството на тунери и консумативи трябва минимум да се удвоява. През всичките тези 7-8 години, Була се спъваха в един и същи камък. В края на Декември приемниците свършват :( Изпускат се огромен брой клиенти :? Нещата се нормализираха чак през м.Март :wink:

Сега обаче да го удвоим, и по 5 да го умножим - "нямането" , то все си е "нямане" :!: Горкото, освен че не влиза в математически зависимости - нула по нещо, си е нула, не покрива като глагол и граматическите превъзходни степени - не може да се каже - "по-няма" и "най-няма". Да не го обяснявам и от философска гледна точка, че може някой да се разплаче ...
Не знам - да ги осмиваме ли, да ги съжаляваме ли ... :? Затова го пиша в "Разни" !!!


13 Ное 2018 21:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Това долу съм го писал през 2015 г. Прочетете го ! Просто нещата преди тази година са изтрити. Иначе бих ви върнал още много назад с подобни коментари от моя страна. През всичките тези години обаче съм си повтарял едно нещо - щом като са имали акъла да създадат фирма, чиито измерения са от национален мащаб, значи не са глупави. И пак през всичките тези години, не съм спирал да се изумявам от глупостта им. Това е дилемата, която е стояла винаги пред мен :?

vanderel написа:
Всяка година съм повтарял едно и също нещо, защото не съм видял някой да се е усетил и да са взети мерки. А именно: - Първо - покрай Коледа ще се завърнат много българи от чужбина. И второ - по традиция тогава се купуват много телевизори. И двете събития предполагат голямо търсене - "чужбинците" със сигурност, ще искат да си подобрят живота с БГ ТВ, а телевизорите пък, не могат без сигнал/да не говорим сега, какъв трябва да е този сигнал/.
В месеците Октомври и Ноември производството на тунери и консумативи трябва минимум да се удвоява. През всичките тези 7-8 години, Була се спъваха в един и същи камък. В края на Декември приемниците свършват :( Изпускат се огромен брой клиенти :? Нещата се нормализираха чак през м.Март :wink:

Сега обаче да го удвоим, и по 5 да го умножим - "нямането" , то все си е "нямане" :!: Горкото, освен че не влиза в математически зависимости - нула по нещо, си е нула, не покрива като глагол и граматическите превъзходни степени - не може да се каже - "по-няма" и "най-няма". Да не го обяснявам и от философска гледна точка, че може някой да се разплаче ...
Не знам - да ги осмиваме ли, да ги съжаляваме ли ... :? Затова го пиша в "Разни" !!!


Виждате ли ? През 2015 год. съм говорил за 7-8 год. преди това. Е, това ако не е цяла вечност :evil: :(


13 Ное 2018 21:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
И каква може да е причината конкуренцията да разполага с модули, а Булсат - не ?!
Съжалявам за оф топика, но искам да чуя отговор! Какво толкова ще им бръкне в здравето ?
Единствено ще имат доволни клиенти! И можеше СЕРИОЗНО да помогне при липса на приемници. Ама не... Пусто! Дърпаме се! Като магаре на мост!
Да не говорим и, че това с приемниците го няма никъде! Дори има такива, които предлагат по 2 модела приемници - по избор на абоната... Няма да правя реклами - който иска може да види какво, къде и как.И поне да ползваха Conax, че да си ги закупя аз. И това - не!
До тук! Сега е време за разсъждения!


08 Май 2019 13:43
Профил
Online

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Че те бяха с модули 2006-2007..... Ирдето 2 . Спряха ги защото ги бяха разбили и минаха на сегашния вид ! Не че и този вариант не е хакнат но ..........


08 Май 2019 15:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Редовното оправдание...
Някой ги щипнал и... Какво да правим ?
Дай да си измислим кодировка и да нарпавим така, че никое устройство, никъде да не работи с нея!
Дай направим малко приемници, че да се бият за тях и да ни се молят!
Идеално!
Странно как другите го нямат този проблем!
Дори смотаната кабеларка, която не във всички квартали има сигнал като хората, дори тя има модул! Виваком имат модул, Ментел имат модул...
Друг е въпросът какви са им каналите... и шибаните им общи условия...
Но! Булсатком си остава ЕДИНСТВЕНИЯТ ДОСТАВЧИК, който няма и намерение да предложи модули! Майка ми щеше да се роди...


10 Май 2019 00:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
За какво е това реване?
А1 са на 39Е, имат модули! Какъв е проблема?


10 Май 2019 01:12
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Майната им на А1 и на Оранжевите с техните условия!
За да получа това, което ми дава Булсатком трябва да им кихна над 30 лв и то някои от каналите ми ще ги има временно! Дано след време Буслат да се оправят... с тая липса на приемници и модули!
И дано с новия сателит да намажем най-после! :)
То не е реване, а факти!
Чудя се как мениджъмнта си позволява конкуренцията да ги бие!


10 Май 2019 10:48
Профил

Регистриран на: 02 Сеп 2009 14:20
Мнения: 15
Отговори с цитат
Да не отварям нова тема...
Преди 5-6 месеца писах във форума за проблем с приемник 210-всичко му беше наред, освен, че не приемаше каналите от DVB-S2 транспондера 12463 Н 30000 2/3. Пробвах всички варианти-смяна на захранващ блок, включване на друга антена и т.н. - резултат - нямаше, и нещата си останаха така. Тия дни се сетих пак за това, и взех приемника от Сф във ВТ. След разправии в офис на Булсат решиха, че адаптера не е в ред /не носех стария/, и си купих нов за 9 лв., все ще го използвам за други цели. Естествено, резултатът беше същия. Ново посещение в офис на Булсат, разправии с поредната кака, докато я убедя, че няма нужда да пращат техници за проверка, като може сама да провери приемника. Накрая кандиса, провери и-о, чудо-ами не работи, ще го сменя. Даде ми друг приемник, направи магиите за оторизиране на новата карта и ми го даде. На резонният ми въпрос защо не го провери, отговорът беше, че е изправен и проверяван преди. Пускам го новия приемник - резултатът е същият-въпросният транспондер е със сигнал 0 и BER 1000, а другите канали си излизаха нормално /естествено, след 1 час на К1, да се оторизира новата карта/. Разликата беше, че чат пат закачаше и показваше ниво 12-13 dB, като BER-ът играеше от 0 до 1000, а картина пак нямаше. Реших, че проблемът все пак е при мен. Извадих от шкафа стария си изправен приемник ZHD 200, който от 3-4 години, откакто се махнах от Булсат след изторията с HBO не е включван, добавих 2 транспондера - основния, с К1 и DVB-S2 транспондера, сканирах каналите. Резултат - свободните канали си вървяха като пушка, другите - каналът е кодиран, естествено. Най важното обаче - на dvb-S2 транспондера качеството беше 18,25 dB, т.е. антената и конверторът си бяха ок. Та сега се чудя, имам ли полезен ход. Мога ли да накарам каката да ми даде изправен приемник; ако не, възможно ли е да прехвърля моят неизползван от 3-4 години и практически купен кеш от Булсат приемник ZHD 200 на абоната /зет ми в Сф/ със стария приемник 210, или не е ли най добре да приключа историята с едно позвъняване на А1 за нов абонат. Зет ми е абонат на Булсат от 5-6 години, с един основен и 2 допълнителни приемника, и естествено няма никакви активни договори към момента.
Извинявам се за дългото писане и предварително благодаря за отговорите.


15 Сеп 2019 19:25
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®