Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:58



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
БТВ ли е най-долната телевизия или да? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Искам да споделя нещо с вас, потребителите на форума. Вчера инсталирах една антена на българи. Малко преди 18 ч бях готов и седнахме с мъжа да пием по кафе и да си оправим сметките. Жените му (съпруга и две щерки) се курдисаха пред телевизора и пуснаха новините на БТВ. Какво забелязах - кратък анонс с четири акцента - наводнение, протест, убийство и обир. Започнаха същинските новини. Докато разговаряхме със стопанина, надавах ухо на информацията от телевизора. В 18:19 минути чух ПЪРВАТА положителна новина. До този момент се излъчваха само и единствено негативни репортажи: престъпления, бедствия, аварии и тем подобни. До такава степен бях облъчен от гадостта, която буквално извираше от екрана, че в момента дори не си спомням положителната новина! За сметка на това мога почти безпогрешно да изредя десетките гадории, които чух!
БТВ не гледам от почти 7 години. Нито един от каналите им. От три години спрях и тези на Нова. Останах само на БНТ.
Искам да попитам - това практика ли е при БТВ (Нова)? Да се акцентира на най-лошото? Да се започва винаги с лошо? Да се отнемат 80% от ефирното време за гадости, а накрая ако остане някоя секунда, да се каже и нещо хубаво? Щото ако това е ежедневие, горко му на този народ!
Не защото има много престъпления и бедствие - навсякъде ги има, а защото съзнателно му се промива мозъка, тъпчейки го с негативизъм, неувереност и страх!
... и след огромния рекламен блок започна....турски сериал! И после във фейса се питат, а бе кой беше тоя Балканджи Йово!

P.S. Сетих се! Положителната новина бе за български ученици, спечелили куп медали на някакво състезание по химия или нещо подобно.


01 Авг 2018 13:36
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
БТВ, НОВА и БНТ са еднакво долни и манипулативни, "един дол дренки" са. Отдавна съм престанал да ги гледам. От българските телевизии гледам само "България 24", "Европа" и "Bulgaria ON AIR" останалото е помия.


01 Авг 2018 14:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2010 15:54
Мнения: 67
Отговори с цитат
,,Когато куче ухапе човек, това не е новина. Когато човек ухапе куче, това е." Крилати мисли от старо време. Наистина в последните години новините станаха изключително негативни. Не знам дали е политика на медиите или просто в България само лоши неща се случват. Напишете в Гугъл ,,добри новини" и ще видите какво излиза. Даже не знаех че, по информационните сайтове има раздел ,,Добри новини".


01 Авг 2018 15:36
Профил

Регистриран на: 14 Авг 2010 16:09
Мнения: 28
Отговори с цитат
Имали сме и периоди само на положителни новини, за знатни тъкачки и комбайнерки, тракториети и строители на социализЪма, но и това не ни доведе до нещо добро. Действително БТВ и Нова не се траят със силен дразнещ, достигащ дерене акцент върху катастрофи, порои, опашки и подобни, овкусени с турски сериали. Но ако се поогледам - каква скука е норвежката NRK (на Wandarer) и новините са селски, то БТВ и Нова с малко салата и ракия може да се преглътне, макар и трудно. :D


01 Авг 2018 18:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Значи ако започнем да гледаме философски на нещата, и приемем че телевизията е огледалото на обществото, темата става неизчерпаема. Основната движеща сила още от времето когато хората са започнали да живеят организирано, са парите. А парите през вековете, са печелени и губени, по начин предполаган от действителността.


01 Авг 2018 19:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2012 00:27
Мнения: 150
Отговори с цитат
Когато има водеща новина без значение от какво естество е тя то тя е винаги в началото на емисиите, за да приковат вниманието. Така се е случило, че е имало лоши събития и е трябвало да се отразят в началото като ексклузивна новина. Това е практика по цял свят и не само у нас, така че не разбирам това възмущение.


02 Авг 2018 00:36
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
startx написа:
Така се е случило, че е имало лоши събития и е трябвало да се отразят в началото като ексклузивна новина.
Хе, хе, хе :D разсмя ме от сърце, благодаря ти. Ама ти май не си в България и не знаеш, че тук абсолютно всеки божи ден се случват "лоши събития" и всички емисии Новини започват "в началото като ексклузивна новина" с една камара "лоши събития". Едва най-най-накрая казват нещо хубаво за нашите ученици, например взели сребърен медал на международна олимпиада, но тук пък журналистите-профани не казаха, учениците на кои държави в тази олимпиада са се класирали на първо и трето място (а, това мен живо ме интересуваше, кого сме победили и кой ни е победил). Както казват италианците - "българска му работа".


02 Авг 2018 08:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Възмущението е нормално, и въпросът тук е какво се разбира под ексклузивна новина. Кое е важното - въоръжени обраха Кауфланд или български деца спечелиха медал. Телевизията е частна медия и нея вече не я интересува възпитателния ефект и моралните ценности. Какво им пука, че бандити стават кумири на децата ! Важното е да са водещи по гледаемост, т.е. с висока цена на рекламите.
Вярно е че има 80 телевизии, с всякакво съдържание, но инерцията по биг брадър и тем подобни е неудържима. От друга страна богатите телевизии разполагат с много журналисти, които покриват цялата територия на БГ, така че ако искаш да чуеш нещо, щеш не щеш трябва да отвориш пак бТВ и Нова. И като сметнем, че за възпитанието в къщи остава все по-малко време, улицата и медиите/в частност интернета/ започват да вземат връх :?


02 Авг 2018 10:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Тотал написа:
Имали сме и периоди само на положителни новини, за знатни тъкачки и комбайнерки, тракториети и строители на социализЪма, но и това не ни доведе до нещо добро. Действително БТВ и Нова не се траят със силен дразнещ, достигащ дерене акцент върху катастрофи, порои, опашки и подобни, овкусени с турски сериали. Но ако се поогледам - каква скука е норвежката NRK (на Wandarer) и новините са селски, то БТВ и Нова с малко салата и ракия може да се преглътне, макар и трудно. :D


NRK няма да коментирам, защото това е телевизия от чието гледане можеш да затъпееш перманентно, а ако си малко по ЕнтЕлегентен, да полудееш от скука. Аз по принцип норвежка телевизия не гледам.
Гледам обаче всеки ден италианска и испанска, вкл и новините. Е, няма такова нещо там! Да, наводнения, пожари, престъпления - отразяват се. Не и обаче с тази жар, с този плам, с тази комсомолска въодушевеност, с която нашите репортери коментират. Имам чувството, че изпадат в извратено щастие, в дебилен транс, падне ли им случай да коментират нещо гадно. А колкото е по-гадно, толкова по-добре. И лъжат. И преувеличават. И изкривяват истината. И преекспонират. И, и, и.... Преди два месеца се наводни малко каре от улицата, в непосредствена близост до дома на майка ми в България. Това каре се наводнява при всеки по силен дъжд от поне 30 години. Нищо особено - 20-30 см вода и толкова. Майка ми ми звънна да ми каже, че идвали репортери на Нова и взели интервю от живеещите, вкл и от нея - да гледам новините. Гледах ги. И се отвратих. Репортажа остави впечатление в незапознатия зрител за кошмарно бедствие - наводнени мазета, удавени автомобили, като водата стигнала чак до терасите на първия етаж - майка ми е на първия етаж, който между другото е на 2.10 от повърхността. Направиха от мухата не слон, ами мамут! Сори за отклонението.
Вече съм убеден, че тази политика на медиите е целенасочена пропаганда за пълното и необратимо опростачване на българския народ. И подтискане. Ако добавим и умопомрачително дебилните шоу програми, старите, изтъркани филми, малоумните сериали и кретенските реклами, картинката ми става ясна. Започвам да разбирам хората, които не гледат телевизия. Изобщо.
А вие не ми се сърдете за критиката. Аз съм си българин и на Марс да ида пак ще си остана такъв и винаги България ще е номер едно!


02 Авг 2018 11:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Никой не задължава никого да си пуска телевизора в даден час на даден канал и да стои и да слуша какво се лее оттам. Ако някой доброволно си го причинява и няма воля да си промени навиците си е негова работа.


04 Авг 2018 12:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®