Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:59



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем с Булсатком в Чужбина. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 27 Апр 2015 23:10
Мнения: 17
Отговори с цитат
Здравейте.

Ще се опитам да ви обесня максимално ясно проблема ми.От около една седмица изписва LNB - Късо съединение.(Прегледал съм всички теми за тоя проблем който съществуват в форума).Приемника е от старите също така искам да кажа, че съм тествал всичко и със и без антенен кабел пак го изписва.Прегледал съм също и всички кабели от антената до приемника конектори, букси и т. н. Фабрични настройки също направих.Чинията не е оригинална на булсатком, но за 5г никакъв проблем не съм имал. Хващам няколко канала като kanal 3, btv action, axn, btv comedy. На другите lnb късо съединение. Пробвах и с друго lnb и пак така.
Това ме кара да мисля, че приемника си заминал. Някакви идеи?
Още един въпрос: имам още един приемник той е от по новите, но не мога го ползвам с текущата карта изписва грешна карта. Има ли някъв шанс по-новия тунер да заработи със старата ми карта. Не съм разбирач не разбирам много всичко което пробвах съм го чел из форумите. Та.. приятели има ли нещо което пропускам? Ако има нещо което пропускам ще извикам специалист вкъщи и със ваша помощ да решим проблема.
Благодаря Ви предварително и се извинявам за дългата тема.


Последна промяна DennisROX на 17 Юни 2018 12:54, променена общо 1 път



17 Юни 2018 07:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти ! Въобще не си прекалил с писането, дори ти благодаря за коректно зададения въпрос.
Съветът ми е да не си губиш времето по други форуми.
Решението е просто - трябва да смениш адаптера ! Това е ! Като го направиш, ако искаш ще ти обясня защо е така !

Всеки приемник работи само с неговата си карта. Не разменяй картите !!!

При купуването на нов адаптер, носи стария за да сравниш дебелината на буксата му. Разбира се напрежението е най-важния показател, който трябва да отговаря.

Ако живееш далеч от техно магазини, пък и днес е неделя, мога да ти кажа как временно да гледаш Канал1, бТВ и НоваТВ !


Последна промяна vanderel на 17 Юни 2018 10:26, променена общо 1 път



17 Юни 2018 09:26
Профил

Регистриран на: 27 Апр 2015 23:10
Мнения: 17
Отговори с цитат
Благодаря за отговора, честно казано си мислех и аз за адаптера, но ми се струваше малко вероятно. След 2-3 часа ще изляза да търся такъв адаптер със същата букса дано намеря. Силно се надявам че тоя адаптер с тая букса не се продава само в България. И със удоволствие бих прочел защо прави тоя проблем.


17 Юни 2018 09:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Адаптерът е стандартен, но има поне два размера букси. Волтовете да са същите, а милиамперите може да не отговарят напълно !


17 Юни 2018 10:22
Профил

Регистриран на: 27 Апр 2015 23:10
Мнения: 17
Отговори с цитат
Power TEK 12v буксата е малко по - дебела. Между другото се сетих, че в България се продаваха едни адаптери с копче което да избереш волтажа и бяха със 4-5 букси май го водят универсално. Тоя адаптер ще стане ли за моя приемник?Разбира се ако речем, че я има и същата букса Или трябва да намеря абсолютно същия адаптер.


17 Юни 2018 10:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Марката няма значение, важното да е 24 волта право :!: , ако приемникът както каза е от старите
:arrow:


Прикачени файлове:
СД 200.jpg
СД 200.jpg [ 5.76 KiB | Прегледано 36174 пъти ]
адаптер 1.jpg
адаптер 1.jpg [ 13.6 KiB | Прегледано 36183 пъти ]
адаптер.jpg
адаптер.jpg [ 14.91 KiB | Прегледано 36184 пъти ]
17 Юни 2018 11:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За да е 12 волтов, трябва приемникът да е като този тук :arrow:


Прикачени файлове:
СД 300.jpg
СД 300.jpg [ 5.08 KiB | Прегледано 36173 пъти ]
17 Юни 2018 11:42
Профил

Регистриран на: 27 Апр 2015 23:10
Мнения: 17
Отговори с цитат
Приемника ми е този от последната снимка. Иначе излязох да търся такава букса 12волта адаптери намирам,но за мое нещастие не са със същата големина смисъл такъв буксата е същата но са малко по-мънички става дума за 1мм нещо такова и не купих, защото имам вкъщи същия и не влиза. Днес Неделя и големите техно магазини не бачкат не съм сигурен дали и там ще намеря същата големина(Мога да снимам буксата).От отчаяние ми се върти един номер в главата понеже една седмица не гледам ТВ а и световното почна... Малко е рисковано и не знам дали си струва.
Да отрежа буксата и със пуялник да я запоя за друг работещ 12 волтов адаптер. Иначе беше споменал за някъв трик за бтв, нова тв временно да се гледат....


17 Юни 2018 12:24
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Няма нищо рисково да запоиш старата букса. Само внимавай да не размениш + и -
По-добре е новия адаптер да е импулсен, а не с трансформатор, защото импулсните са стабилизирани, а трансформаторните обикновено не са, и може да има по-големи пулсации.


17 Юни 2018 12:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Още в началото бях сигурен,е приемникът е като последния, въпреки че се опита да ни позаблудиш, че е от старите. Старите са като първия, но те не дават такава авария.

Отрежи буксите и ги размени, на моя отговорност. Дори няма смисъл да ги запояваш. Увий жичките добре и ги изолирай една от друга. Но ако можеш пък, запой ги ! Ако имаш уред мери с него за да не размениш + и - . Ако нямаш уред - с фазомера - като забелиш жичките на отрязаните букси, примери ги една по една, като вкарваш жичките им в контакта на фаза и мериш на буксата. Ще разбереш кой цвят е външното на едната букса и кой на другата, та като ги размениш да са добре.

Сега размени буксите, а за трика - друг път :D


17 Юни 2018 13:30
Профил

Регистриран на: 27 Апр 2015 23:10
Мнения: 17
Отговори с цитат
Благодаря ви!!!

Смених адаптерите със буксата и всичко заспа! Няма вече го вече тва отвратително "Късо Съединение" което ми изяде нервите цяла седмица.
Тук е момента да благодаря най-вече на Vandarel за втори път ме спасява благодаря от сърце!Трудно е когато не си в България и се сблъскваш с такъв тип проблеми.

Иначе относно приемниците кой нов и кой стар... чисто и просто не ги знам:)


17 Юни 2018 14:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Да ти кажа честно, дори и да беше в България пак тук щеше да пишеш. Знам от личен опит. И пак щеше да получиш същите отговори.


18 Юни 2018 21:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Нямаше да го кажа никога, за да не прозвучи някак си, но Пепи ме провокира :D Ако човекът беше в България и беше извикал техниците на Була, първо техниците щяха да сменят ЗДРАВИЯ кабел. След това щяха да сменят ЗДРАВИЯ конвертор. Накрая щяха да сменят и ЗДРАВИЯ тунер. И понеже вероятността да имат същия модел тунер/СД300/е малка, щяха да го сменят с друг модел и така без да искат щяха да отстранят аварията, сменяики с тунера и специфично авариралия адаптер. Нали помните, че анонсът на тунера беше - Късо съединение !!!
Ако техничетата се уцелят малко по-повърхностни, щяха да хвърлят здравите конвертор и тунер в брака и така Була щяха да са назад с един комплект оборудване !
През всичките тези години, този форум е спестил реално много техника и гориво на фирмата. Дано са доволни ! А не исках да ги пиша тези неща, защото нямам възможността да изброя всички, допринесли за това.

След време ще изтрия този пост, защото е против разбиранията ми, но конкретният пример ме провокира :? Дано го прочетат повече отговорни лица и по-малко потребители на форума :!:


18 Юни 2018 22:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Сега ще се обоснова! Редовните читатели/писатели знаят как по-голямата част пишещи с проблем са се опитали да викнат екип за отстраняване на нередност и са им казали след 2 седмици или месец - вкл и на мен! Тук обаче всеки намира решение на проблема си, много по бързо и безболезнено. Ще дам пример със себе си. Когато имах еди какъв си проблем, споделих с Вас и всеобщото мнение беше адаптер. Макар че имаше и други идеи. Ако си бях заявил посещение, кога щеше да стане това? А аз просто отидох до един от 2та близки офиса и го замених! Отне ми 20 мин./разбира се след вашата намеса/ Лошото е, че много от помагащите тук вече са само читатели, и то от време на време. А пък ние всички знаем кой држи този форум жив! А така както го обясняваш, техниците работят проба-грешка. Това струва скъпо на компанията, а и на клиентите и.


19 Юни 2018 08:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ясно кого визираш м/у редовете. И на мен ми липсва много Атома :?


19 Юни 2018 09:22
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®