Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:31



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Ванди не ми се вярва ...
Задаваш чуденка и после сам си го обясняваш, а в последното изречение си и отговаряш :wink:


- Искам да сменя единия си СД тунер с НД !
Или пък : - Искам още един допълнителен приемник !
Единият вариант е да се каже истината - няма приемници !
А другият, за да се излезе от това толкова конфузно положение беше и продължава да е :
– Имате ли интернет ? Можем да ви монтираме Фюжън бокс, като допълнителен. Ще гледате повече програми ... !

Но се стигна до момент както в случая - човек да иска Фюжън, а не тунер ... :evil: и тогава отговорът е само първия :(

Така че и тази мина пресъхна и сега през 2018 чакаме нещо, което трябваше и можеше да стане през 2014-та !


09 Май 2018 19:50
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
При наличие на алтернатива, какво се чака, тавана няма да падне! :)


10 Май 2018 12:09
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
Алтернатива и Булсат са предоставили, ако имаш интернет и някакъв що годе добър андроид бокс, може да си инсталираш приложението за андроид тв и с регистрацията си за булсат да гледаш това за което си платил като пакет.


10 Май 2018 13:50
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Точно за това говоря, 24лв. на година. :wink:


10 Май 2018 15:11
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Викторе що пишеш глупости ? Какви 24 лева бе младеж ? Тази сума е само за IPTV пакета и към нея трябва да добавиш месечната си такса за основния пакет. Каква алтернатива може да бъде това андроид приложение след като е с орязано качество ? И със регистрацията си не можете да гледате това за което сте платили !!! Пълният пакет се гледа или на Фюжън или на сателит ако не ви е ясно. И на 3-те места качеството на картината е компресирано и няма нищо общо с оригиналното доставяно на Булсатком .
Изображение


10 Май 2018 15:31
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
Alkatraz, благодаря за пояснението.
Една снимка и от мен, правете си изводите как изпълнителя на аппа-а подвежда клиентите, но най - вероятно не е самоцелно а под диктовката на Булсат.

Изображение


11 Май 2018 08:54
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
В интерес на истината качеството и резолюцията са същите 540p и при Мтел и при Виваком за техните андроид приложения.За Фюжън платформата до колкото аз знам качеството е 720p a за сайта на Булсатком качеството е 480p. В общи линии имате 3 профила към момента при онлайн платформите на Булсатком. Част от телевизите не са разрешили на Булсатком да ги излъчва през андроид приложението защото те си имат собствено такова.Еротичните канали също не се излъчват защото има трудности със рестрикциите и ще могат да бъдат гледани от не пълнолетни.Част от ISP провайдърите филтрират и трафика до платформата Фюжън защото си имат собствена IPTV.


11 Май 2018 11:05
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
Качеството при Мтел и при Виваком, е за андроид смарт, тук говорим за Андроид ТВ.


11 Май 2018 14:44
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Разликата между двете не е никаква.Ако всички започнете да си купувате андроид боксове от китайците за по 20$ и да гледате качеството на Фюжъна то тогава инвестицията във тази платформа се обезсмисля .Точно поради тези причини различните услуги са орязани от към функционалност и качество. Ясно ми е ,че всички искате да гледате на каквото ви припадне ама се плащат едни пари на една фирма за да изработи и поддържа тая платформа !!! Никой оператор който има собствена IPTV няма да позволи на Булсатком да му взима клиентите и да му товари мрежата с външен трафик. Ако тия прости неща ги не проумявате значи разговора е излишен.


11 Май 2018 16:20
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
"Никой оператор който има собствена IPTV няма да позволи на Булсатком да му взима клиентите и да му товари мрежата с външен трафик."
Не мисля че е така. След като си плащам за интернет, не виждам основание да ми филтрират част от интернета, защото бил достъп до услуга на конкурентен оператор.
Още малко, и няма да мога да ползвам друг мейл акаунт, защото моя оператор ми предоставя и пощенска кутия с абонамента за интернет.


11 Май 2018 17:29
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
IPTV услугата на другите 2 големи оператора можеш ли да ползваш ако не си в тяхната мрежа ? За да имаш качество,съпорт и надеждност във тая услуга се изискват голям брой технически решения,които няма как да се реализират ако сигнала ти преминава през 20 други оператора и мрежи. Трасето пич е на оператора и кабелите са негови и суичовете и оптиките и сървърите. Ти си клиент и в договора ти никъде не пише ,че ISP -то няма право да ти спира достъпа . А и на практика ти достъп ще имаш но със скорост която за 2 дена ще те откаже да ползваш услугата на другия. Трафка се заплаща и в двете посоки ,също се заплаща и преноса на данни по VLAN мрежи . Путин спря достъпа на половин Росия до отделни интернет услуги и както виждаш народа не протестира особенно много. Така ,че и Фюжън далаверата скоро ще приключи у нас. Никой не е длъжен да си харчи парите та Булсатком да могат да си реализират печалбата. За да ми пусне Виваком да речем на мене 100 мегабита VLAN ще ми искат 180 лева всеки месец и това е за частен абонат. Я сега си представи колко ще струва същата тази услуга ако се пусне за абонатите в Плевен да речем и какъв трафик ще се генерира. За 50 метра PON трасе до абонат сумата е от 80 до 100 лева. Та твоите там 10 лева или 15 лева за LAN internet не са основание да казваш кой какво ще ти спира. И нали не си забравил ,че в договора ти пише ДО еди си каква скорост и ,че интернета ти е не гарантиран. И оператора ти пуска 100kbp/s до Булсат през шейпъра пък ти ходи се оплаквай на Арменския поп ако искаш. Като искат от Булсатком да предоставят услугата си извън тяхната мрежа да седнат и да се разберат с операторите. Пазарна икономика му се вика на това и там си има правила.


11 Май 2018 18:11
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Да, да, да. Оператора не е длъжен да ми осигури и достъп до Youtube, и до Netflix, и до Войо, камо ли до сайта на БТВ и БНТ да гледам видео от тях. Прав си. Чувам, че някой хора гледали филми и спорт през интернет от източник, различен от този, предлаган от техния доставчик. Пълно безобразие. То и Ким в Северна корея не пуска хората му да ползват интернет до чужбина, и от твоя гледна точка си е прав. Май и там хората не се чува много да са се оплакали от това.
След като оператора е преценил, че може да предложи на клиентите си интернет Х мегабита за Y пари, той трябва да го осигури при условията, описани в договора. Ако не, да си направи сметката наново. А дали тази връзка, за която си е платил клиента ще я ползва за достъп до Булсатком или до други знайни и незнайни доставчици на всякакви интернет услуги, си е негова работа. Ако интернет доставчика иска да ползват и IPTV от него, правилното е да предложи изгодни условия, а не да отреже достъпа до конкурентни услуги.
В договора ми не пише само до колко Mb е скоростта, пише и минимум. И този минимум е доста над необходимото за да работи фюжъна.
Това го казвам от гледна точка на абонат. Ако ти си интернет доставчик, най-вероятно наистина няма да ти харесва когато предложиш на един абонат 50 Mb, надявайки се че той ще ползва само 5 и то от време на време, а той вземе, та най-нахално ползва 10, и то по цял ден.


11 Май 2018 19:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
IPTV услугата на другите 2 големи оператора можеш ли да ползваш ако не си в тяхната мрежа ? За да имаш качество,съпорт и надеждност във тая услуга се изискват голям брой технически решения,които няма как да се реализират ако сигнала ти преминава през 20 други оператора и мрежи. Трасето пич е на оператора и кабелите са негови и суичовете и оптиките и сървърите. Ти си клиент и в договора ти никъде не пише ,че ISP -то няма право да ти спира достъпа . А и на практика ти достъп ще имаш но със скорост която за 2 дена ще те откаже да ползваш услугата на другия. Трафка се заплаща и в двете посоки ,също се заплаща и преноса на данни по VLAN мрежи . Путин спря достъпа на половин Росия до отделни интернет услуги и както виждаш народа не протестира особенно много. Така ,че и Фюжън далаверата скоро ще приключи у нас. Никой не е длъжен да си харчи парите та Булсатком да могат да си реализират печалбата. За да ми пусне Виваком да речем на мене 100 мегабита VLAN ще ми искат 180 лева всеки месец и това е за частен абонат. Я сега си представи колко ще струва същата тази услуга ако се пусне за абонатите в Плевен да речем и какъв трафик ще се генерира. За 50 метра PON трасе до абонат сумата е от 80 до 100 лева. Та твоите там 10 лева или 15 лева за LAN internet не са основание да казваш кой какво ще ти спира. И нали не си забравил ,че в договора ти пише ДО еди си каква скорост и ,че интернета ти е не гарантиран. И оператора ти пуска 100kbp/s до Булсат през шейпъра пък ти ходи се оплаквай на Арменския поп ако искаш. Като искат от Булсатком да предоставят услугата си извън тяхната мрежа да седнат и да се разберат с операторите. Пазарна икономика му се вика на това и там си има правила.
Бла-бла...ползвам услугите на най-добрия и коректен оператор/според мен/ в Италия Fastweb..нямам никакви проблеми относно услугите на Булсат....с два Фюжъна съм и всичко е ОК!Просто и ясно-качеството си има цена и затова няма никакви лимити и ограничения!Ако има отиваш при конкурента на пазара...

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk


11 Май 2018 20:53
Профил

Регистриран на: 30 Окт 2010 12:29
Мнения: 2
Отговори с цитат
Как се справяте с изхода AV ? Вади само моно, така ли е или аз бъркам... ?


01 Юли 2018 07:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
jibira написа:
Как се справяте с изхода AV ? Вади само моно, така ли е или аз бъркам... ?

Бъркаш кабела, който използваш. Това е изход за CVBs видо + стерео. 3.5mm jack. Този, който използваш ти е с рингове AL/AR/ground най-вероятно, а боксчето през този изход подава рингове AL/Video/Ground/AR. Следователно ти липсва "Дясното" аудио.
Вземи си кабел 3.5mm, който освен L/R Audio да има и Video.
Те тава е :D


01 Юли 2018 11:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®