Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:06



Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
CI- модул тв Самсунг Смарт Тв 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Юни 2012 13:59
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравеите, слагам CI- модул на телевизора , вкарвам картат на булсатком . тарси тв канали но всички са кодирани показва ми E06-4 Smart card failure. ниакои да има разешение на проблема


19 Мар 2018 14:35
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Забрави за модула на телевизора и изобщо на която и друга марка! Картата им работи само на техните фирмени устройства с кодировка bulcrypt.


19 Мар 2018 14:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Точно ! Картата трябва да я върнеш, в устройството от където си я извадил, защото тя е неразделна част от него ! Само през него можеш да гледаш БСК ! Защо не можеш да гледаш БСК през слота на телевизора, е дълго за обяснение ! Важното е че не може !


19 Мар 2018 21:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
vanderel написа:
Точно ! Картата трябва да я върнеш, в устройството от където си я извадил, защото тя е неразделна част от него ! Само през него можеш да гледаш БСК ! Защо не можеш да гледаш БСК през слота на телевизора, е дълго за обяснение ! Важното е че не може !


Винаги ми е било интересно да знам, защо трябва непременно картата да е "оженена" за приемника си, в днешно време с толкова високи технологии вградени в смарт телевизорите ни, да сложиш само картата в телевизора и да нямаш нужда от допълнителен приемник, още едно дистанционно и излишни кабели, би било толкова удобно и интелигентно решение.

п.с. Четох една статия че обмислят в скоро време на мобилните устройства да работят без сим карти, е значи ще може и без приемници, погледнато технически....

Вандерел, би ли обяснил ако имаш време и желание, технически, защо не може или не искат от Була да е така?


20 Мар 2018 00:50
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Предполагам, че поне 90% от човечеството не вижда реалността и смята, че живее в 2018 година! Само, че това не е така!! ... и толкова модерните технологии не са това от което то толкова много се впечатлява! Въпроса на Павел е логичен, но ако го зададе от сърцето си, а не от мозъка си ще получи потресаващи отговори. Нека всеки го разбира както си иска, но нещата ... ах, нещата не са това, което ... така и за смартовете, кодировките и т.н.


20 Мар 2018 11:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
...
п.с. Четох една статия че обмислят в скоро време на мобилните устройства да работят без сим карти, е значи ще може и без приемници, погледнато технически....
...

Мобилните устройства от над 10 години работят без външна сим при някои оператори в САЩ.
Булсат няма излишни финанси, които да инвестира в CI модул, при това достатъчно добре защитен от пробив. Това е причината.


20 Мар 2018 13:33
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Булсатком и във този момент е не защитен на нито една от платформите които предлага. От много години булкрипт е отворена книга за достатъчно голям кръг хора. Собствениците на ето тези карти си ги гледат без проблем
Изображение


20 Мар 2018 13:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
На фона на безкрайните проблеми с приемниците им през годините, все си мисля че финансово щеше да е по-добре да бяха направили Cl модул, оранжевите например имат такъв модул, значи не е чак толкова скъпо...

Според мен, малко са хората които биха искали да хакват приемници за да гледат безплатно, според мен, това са хора които го правят не защото нямат пари за тв, а защото го могат и така да си тестват уменията си.
Затова смятам че е излишно чак толкова защитен Cl да правят...


20 Мар 2018 13:58
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Тв апликацията на Fussion-а е най-доброто решение към момента на фона на смарт възможностите при телевизорите. Няма смисъл от никакви карти, външни фирмени и разни устройства за да гледаш с перфектно качество и ограничения, ДА, ама НЕ за което и по-горе споменах. Нещата са толкова лесни и без никакви баснословни вложения към днес, НО ...


20 Мар 2018 14:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не всички държави и производители в света се подчиняват на едни закони. Така Павка, на практика производителите на различни продукти, са в една непрестанна война.
Ще ви дам един пример, за да ме разберат повече хора - телевизионните оператори плащат такси на телевизиите. С тези такси и с рекламите, телевизиите си покриват разходите за телевизионните предавания. Операторите пък като БСК, събират парите дадени на телевизиите - от зрителите. За да не се нарушава тази верига от производството на една ТВ продукция, до нейната консумация от зрителя, тази продукция трябва да е защитена. Т.е. да не може да се гледа безплатно. Това е начинът парите да стигнат от зрителя до производителя и целият свят го знае и би трябвало да го спазва. Да но на практика не е така. Производителите на сателитни ресивъри, телевизори и пр. не ги интересуват авторските права на някой си. Те си гледат техните си интереси. И докато едните измислят начин чрез кодиране да ограничат "безплатния обяд", другите монтират в техниката си устройства, които да преодоляват тези кодировки - така наречените емулатори напр. С различни допълнителни модули, производителите на техника правят продукцията си по атрактивна и хич не им дреме, че така създават условия за кражби и че те печелят, но други са ощетени. А след като не се подчиняват на едни и същи закони, съответно не могат да бъдат санкционирани и забранени. Несъответствието се разглежда като конкуренция и така животът си тече ...


20 Мар 2018 15:07
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Full HD тв апликацията на Fusion e супер неудобна и неграмотно написана и още по-неграмотно работеща без възможност за смяна на качеството в реално време.Апликацията на оранжевите ако я погледнеш ще видиш,че там има цели 4 профила и няма да ти засичат каналите на какъвто и ще да си интернет. И двете платформи ползват HLS технологията ама едните са си наели правилния персонал или фирма и абонатите им гледат като хората а другите са икономисали средствата и са създали нещо като нищо само колкото да го има.

Вандарел другите ни два сателитни оператора предлагат целия пакет от възможности за гледане и в същото време няма да намериш инструкция как да ги шернеш със не операторски приемник.
Въпроса е как едните могат а Булсатком да не може да си организира нещата ?


20 Мар 2018 17:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Даскале, отговори ми честно. Виждал ли си как се гледа безплатно с карта в модул - уточнявам карта в модул не директно в четец на приемник.


20 Мар 2018 22:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
Виждал ли си как се гледа безплатно с карта в модул
Аз Гена никога не съм твърдял точно това. Мисля си и не съм чул някой да ме подкрепи, но не съм чул и да го отрече, че именно Ирдето модулите помогнаха навремето на руските хакери, да разчетат Ирдето кодировката. Та и сега - за да се чете Булкрипт кодировката, трябва Була да направят Булкрипт модул. А този модул освен в телевизорите на хората, може да се превърне в преход/преводач/ м/у кодиращата карта и нечий компютър. Със специална програма компа може да емулира картата и на дисплея му да излезе цялото и съдържание. Въпросът тук е - какво от това, след като операционния ключ или пък допълнителен такъв на съвременните кодировки се сменя не както при Ирдето - един път в месеца, а няколко пъти в минутата. Така че едва ли Була имат основание да се притесняват ... но пък каква друга логика може да има, за да не направят тези модули, при положение че години наред имат проблеми с тунерите.
За тези които не знаят какво представлява един операционен ключ на кодировката Ирдето - той е комбинация от 10-те цифри и 6 букви/от А до F/. Напр. в момента този ключ - E31A2DE00121386236D3641FD152D4B4 ,отваря каналите. Но само НоваТВ и дъщерните и канали. С "ФолклорТВ" и още няколко - общо 7-8 канала продължават да са на старата кодировка - Ирдето2. Напоследък комбинацията се сменя два пъти в месеца.
Това го казвам в този форум, защото този начин на кодиране за Була е вече изпята песен и не представлява някаква тайна. Все още обаче със скъпите неоператорки приемници могат да се отварят много чужди канали като АлДжазирите напр.

Алки, ТВ за телекомите е все още ширпотреба. Те не се се парили, но и да се опарят, за тях това ще е само един проблем. Докато за Була може да е краят !

:idea: Към Администратора на форума, за да не ни изтрие : не мисля че издаваме някаква тайна. Даже напротив аз лично се опитвам да оправдая Була, за нежеланието си да направи Булкрипт модул.
Не стимулираме и не даваме акъл на никой да се опитва да пиратства. Точно обратното - съветът ни е да се ползват тунерите на БСК само по предназначение. Да не се вадят и разменят картите на приемниците. Всеки трябва да знае, че единственият начин да гледа каналите на БСК е като си предплаща месечния абонамент !


21 Мар 2018 02:24
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
@AlkatrazBG аз говоря за изначалното появяване на апликацията, когато качеството бе на макс! Тогава 80% от SD каналите изглеждаха като HD камо ли реалните HD. На фона на безпаричието и тоталното заробване с новия сателит, тези апликации са най-евтиния и достъпен вариант за всеки без други разходи за фирмата - да, само фокусиране към контрола на идеално работеща такава (апликация за всички). При връщане на истинското качество (това както тръгва от телевизиите) на апликациите всичко заспива.


21 Мар 2018 12:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
За да подкарате карта трябва да имате доста познания за това що е то:
- CAM NUMBER
- USW
- FUSE BYTES
- ATR
- "snaphot" of the eeprom contents in the card
- SCRIPT instructions for alters the eeprom image
- stealth script
- 3M, няма нищо общо с популярната компания "3M"
- SCRIPTS (removing updates, adding updates, "forcing" or attempting to force a hole)
- HASHING
- ECM
- ....

С две думи ако нямате познания и това не е вашето хоби за което сте готови да отделите много време по-добре не се захващайте ;) aко някой го е направил е малко вероятно да го изсипе на готово във форум за аматьори.

BTW нужна ви е карта с FUSE BYTES 05 = not married and activated. (00 = virgin, 20 = virgin and married, 24 = married and deactivated, 25 = married and subscribed )


21 Мар 2018 14:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®