Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:13



Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Похвала за техниците обслужващи - интернета в Младост 4 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Имах проблем от няколко дни с интернета, техниците по подръжката за интернет отговарящи към район Младост 4, се оказаха истински професионалисти, дойдоха в точен уговорен час и буквално за минути установиха проблема и се отнасяше към външната кутия на етажа, да са живи и здрави и все така професионално да си вършат работата! :)


15 Апр 2015 18:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ха, дали ги пита как вървят нещата с оптиката в твоя блок?


15 Апр 2015 19:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Ха, дали ги пита как вървят нещата с оптиката в твоя блок?


Попитах ги, но не казаха нищо конкретно кога ще я включат към апартаментите, но друг колега в системата на булсатком и от друг форум на лс ми каза че пускането на оптиката през август месец, както ми каза по телефона служителка на булсатком преди 2 месеца, е било твърде амбициозно на този етап.... с една дума го разбирам не по-рано от края на тази година....


15 Апр 2015 20:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Надявам се и аз да похваля някой екип, нека само ми възстановят нета. Него го нямо от 4 и нещо днес следобед. За мен е почивен ден, но някой е дежурен и трябва да работи.
ПП: Поздравления за двамата техници сменили изгорелия суич в моя вход. Обадих се на оператор около 18.30 тъй като мислех, че има всеобща авария и се работи по нея. Реакцията за мен е бърза и освен техниците "на терен" похвала заслужават и операторката приела обаждането и оператора от техническия отдел. Бъдете здрави!


03 Апр 2016 19:18
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Колко щеше да е хубаво да работи цялата фирма по този начин. Лично, когато на мен ми се е налагало да подавам заявка за монтажист, са се отзовавали бързо и коректно, но за съжаление не всички са на този принцип.


03 Апр 2016 19:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Колеги, все още не знам дали имаме вече оптика по апартаментите, става дума за Младост 4, интернета ми е по ЛАН кабел, реално достижима ли е скорост от 100Mbps по ЛАН кабела, ползвам 50Mbps, плащам само онлайн, ако избера и отбележа 100Mbps вместо досегашните 50Mbps , автоматично ли ще се вдигне скоростта или ще трябва да се обаждам някъде? Хубавото при оптиката, наред с всички технически предимства, е че кабела по апартаментите по които съм виждал на друго място монтирани от Була, е че е изключително тънък и е много удобно че може да се мушне по всякакви ъгли и скрит зад первази без да се вижда кабела, имате ли случайно някакво инфо, поздрави.


03 Юни 2017 23:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Да ама по ъглите не можеш да го огъваш много оптичното влакно... ЛАН кабелът сам по себе си няма грижи да предава 100 и повече мегабита.


04 Юни 2017 00:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Последен Потребител написа:
Да ама по ъглите не можеш да го огъваш много оптичното влакно... ЛАН кабелът сам по себе си няма грижи да предава 100 и повече мегабита.


Благодаря, когато има вече оптика, ще го имам предвид това с ъглите да няма никъде пречупване по ъглите и да е само с формата на дъга, не разбрах относно - ако избера и отбележа 100Mbps вместо досегашните 50Mbps , автоматично ли ще се вдигне скоростта или ще трябва да се обаждам някъде?


04 Юни 2017 09:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Минаха 5 и повече години откак чакам с нетърпение да имаме оптика в нашия блок в София ж.к. Младост 4, колко пъти съм давал заявка и каква бе изненадaта ми когато преди 3 месеца ми казаха че нямали свободни оптични влакна, при положение че от толкова години чакам за оптика и накрая съседите са се уредили някак с предимство, чувството да си прецакан е гадно, все пак аз съм много лоялен и дългогодишен клиент, нямам нито една неплатена навреме такса, нищо че плащам винаги месец за месец, в днешно време да имаш оптика вече не е нещо екзотика а необходимост и в крак с технологиите, някой знае ли кога ще има свободни оптични влакна, един познат ми каза че единствения начин да имам оптика е ако някой от съседите ми не си плати таксата в определен срок, но в днешно време това е малко вероятно. :(

п.с. Днес пак нямам за кой ли път интернет и чакам техници да го оправят, пиша чрез интернет personal Hotspot от тела ми.


14 Окт 2017 13:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Аз съм много упорит и все още чакам вече няколко години и месеци за оптика, от миналата година ми казаха че има оптика на нашия блок, но не и свободно оптично влакно, незнайно защо, не са ми се обаждали когато са прокарали оптиката и са имали свободни оптични влакна, няколко пъти съм давал заявка през времето за оптика, какво мога да направя за да имам най-после бленуваната оптика. Опцията друг оператор не ме вълнува, искам си на булсата.


13 Мар 2018 14:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
какво мога да направя за да имам най-после бленуваната оптика.

Освен да "претрепеш" някой от блока дето има оптика, за да се откаже, друг вариант едва ли ще се открие.... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

пс. може да срежеш всички оптични влакна в блока, ще решат че е дело на конкуренцията, ще дойдат да изградят трасето отново и ще ти пуснат и на теб линия, само преди да направиш това "добро дело" пак си поднови заявката за оптична свързаност..... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)


13 Мар 2018 15:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
MacIlian написа:
Павел Василев написа:
какво мога да направя за да имам най-после бленуваната оптика.

Освен да "претрепеш" някой от блока дето има оптика, за да се откаже, друг вариант едва ли ще се открие.... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

пс. може да срежеш всички оптични влакна в блока, ще решат че е дело на конкуренцията, ще дойдат да изградят трасето отново и ще ти пуснат и на теб линия, само преди да направиш това "добро дело" пак си поднови заявката за оптична свързаност..... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)


С една дума, явно ще се чака и да се надявам да пуснат от Була, допълнително оптични влакна, толкова години чакам, ще почакам още.


13 Мар 2018 15:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Бих искал някой от вас колеги, да ми обясните, какво или кое ограничава скорости от 100 мегабита по ЛАН кабел?


14 Мар 2018 12:25
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Не съм специалист , но по принцип знам ,че по Лан кабел може да се постигне скорост и до 1 ГБ.
Стига кабела да е UTP от категория 5 и нагоре.
Освен това суичовете от които ти идва Интернета също трябва да са такива , а не знам Булсатком да закупуват такива, за кабелните мрежи. Също е важна и мрежовата ти карта на компютъра до колко поддържа.


14 Мар 2018 16:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
Не съм специалист , но по принцип знам ,че по Лан кабел може да се постигне скорост и до 1 ГБ.
Стига кабела да е UTP от категория 5 и нагоре.
Освен това суичовете от които ти идва Интернета също трябва да са такива , а не знам Булсатком да закупуват такива, за кабелните мрежи. Също е важна и мрежовата ти карта на компютъра до колко поддържа.


Мрежовата карта на лаптопа ми поддържа до 100 мегабита, как да проверя ЛАН кабела какъв ми е и как мога да проверя за суичовете, бившата мрежа на интернета купен от Булсата, преди беше на Коел, сериозна фирма и още преди 10-тина години гледах от тях iptv телевизия, без никога да е насичала картината и страхотно бърз интернет за онова време, по същия ЛАН кабел ползвам сега за интернета... ?


14 Мар 2018 19:22
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®