Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 15 Ное 2019 19:34

Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Проблем-Латвия 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Работа е там,че платих в края на декември за една година,както обикновенно.Тия бръснари от техническия отдел на БУЛСАТ от два месеца ме баламосваха-смени си конвертора,върти си антената,пусни си втори кабел(за втория приемник) и всякакви малоумни приказки от този сорт,докато накрая си признаха,че можело и да нямало било сигнал при нас....Как да не им .......

16 Яну 2018 12:50
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Можеш да смениш приемниците за ИПТВ боксове. Таксата от тунерите ще се прехвърли върху боксовете и няма да загубиш нищо. Въпросът е обаче, дали интернетът ще ти е достатъчно надежден. Но дори и да е бърз, могат да възникнат ред други проблеми. Там докато не се пробва, никой нищо не може да ти каже. Нямаме и информация тук във форума за каналите на бТВ и НоваТВ, дали ще вървят в Латвия. В редица държави са ограничени.
Нищо не губиш/освен транспортните разходи евентуално/ - прати единия тунер в БГ, да ти го сменят за бокс. И ако всичко е наред, след време ще смениш и другия. Ако с ИПТВ нямаш проблеми, тя в много отношения е по-добра и може да не съжаляваш.

Можеш да ми го пратиш и на мен :? , ако нямаш подходящи хора в БГ. Дали ще съм помогнал на един повече, или по-малко ...

А за офсет 120 см аз лично не съм се отказал да мисля. Ако решиш да пробваш, но с настройки с СД тунера, целия форум ще ти помагаме. Не ти трябват тамошните техници !!!

Това е !

16 Яну 2018 14:04
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
Можеш да смениш приемниците за ИПТВ боксове. Таксата от тунерите ще се прехвърли върху боксовете и няма да загубиш нищо. Въпросът е обаче, дали интернетът ще ти е достатъчно надежден. Но дори и да е бърз, могат да възникнат ред други проблеми. Там докато не се пробва, никой нищо не може да ти каже. Нямаме и информация тук във форума за каналите на бТВ и НоваТВ, дали ще вървят в Латвия. В редица държави са ограничени.
Нищо не губиш/освен транспортните разходи евентуално/ - прати единия тунер в БГ, да ти го сменят за бокс. И ако всичко е наред, след време ще смениш и другия. Ако с ИПТВ нямаш проблеми, тя в много отношения е по-добра и може да не съжаляваш.

Можеш да ми го пратиш и на мен :? , ако нямаш подходящи хора в БГ. Дали ще съм помогнал на един повече, или по-малко ...

А за офсет 120 см аз лично не съм се отказал да мисля. Ако решиш да пробваш, но с настройки с СД тунера, целия форум ще ти помагаме. Не ти трябват тамошните техници !!!

Това е !

Благодаря за съветите и предложението.Не знам дали да се занимавам още с този Булсат.Лятото смених двата SD приемника с HD.Сина ми беше в България и ми ги донесе.Единия приемник работи 1 седмица и спря.Оказа се,че айдуците от Булсат ремонтирали стари приемници и ги дават на клиентите си за нови.Да,ама при ремонта забравили някакъв чарк вътре и той се разхождал по платката докато окъси и тя взе че изгоря.Да я отвориш,не може-отпадала гаранцията.Само корифейте на Булсат били способни да бутат....Почна се една кандърма да го сменят,чаках повече от месец.Хеле намери се приемник,баща ми го взел и ми го прати в колет.Оказа се,че този път забравили да сложат адаптера от 220V на 12V.Вариантите,който ми предложиха бяха или баща ми да ходи пак при тях да му го давали,или да си купя от тук.Само,че всеки колет до тук е минимум 30лв.+времето дето го чакаш и реших да го купя от тук.Оказа се,че такива жакове са съществували в 90-те години на 20 век.С триста зора намерихме жак,рязах,запоявах за да разбера,че вече тук нямало да има покритие....
Това е.Булсат -флагмана на българската сателитна телевизия....
Та си мисля стрували си барутя...

16 Яну 2018 17:05
Профил

Отговори с цитат
Минаваш от 39 на 45 ,че е за 5 минути работа и си взимаш два кам модула ако имаш от модерните телевизори с DVB-S/S2 тунер и забравяш за приемници. И да не забравяме ,че при другите 2 оператора можеш да гледаш и със закупен от магазина сателитен приемник защото те си имат кам модул а Булсатком нямат и няма и да проимат. Така освен Българска телевизия ще можеш да гледаш и още 3-4 други сателита със подходящия размер антена и приемник. Реалните ти ползи ще са много повече от главоболията дето имаш в момента и няма да чакаш никой за нищо.

Последна промяна AlkatrazBG на 16 Яну 2018 21:15, променена общо 1 път

16 Яну 2018 17:23
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ако си прочел поста на Алки, непосредствено преди този ми пост, прочел. Защото той след малко ще бъде изтрит, по разбираеми причини. Още повече, че той пък форсира изтриването със снимка. Той ти обясняваше как е при другите оператори и как може да се гледа с модул, който БСК не предлагат. Но тук можем да коментираме само работата на нашия домакин. Та ти си абсолютно прав да си ядосан на Була. Хората в БГ виждат зор с тях, камо ли в чужбина, където се налага да се ползват услугите на логистични фирми.
За Була сме ти обяснили как стоят нещата. До колкото можем ще ти помагаме, в случай че решиш да направиш още един, най-вероятно последен опит.
Ако познаваш други българи, виж как са решили те въпроса и по-специално, дали ползват ИПТВ.
Това е от мен ! Колегите ако искат да добавят нещо ...

16 Яну 2018 19:14
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Най-доброто решение за българи в държави, непокривани от сигнала на БСК, но с добър интернет, е да се снабдят със семпъл, но качествен сателитен/IPTV Линукс Е2 приемник(Е2 е операционна система на базата на Linux). Плейлисти се "предлагат" от стотици търговци срещу скромна такса. Съжалявам, че се налага да давам подобни съвети, но решението на БСК с тази дебилна орбитална позиция провокира лошото в мен :mrgreen:

20 Яну 2018 13:41
Профил

Отговори с цитат
Здравейте.
Ура.Накрая победа.От днес вече пак ще гледам нормално телевизия.Съвет към всички нещастни клиенти на Булсат по нашите географски ширини:6° на изток и проблема ви е решен.Кой разбрал-разбрал.10 минути настройка на антената и е готово.

30 Яну 2018 17:31
Профил

Отговори с цитат
ceco написа:
Здравейте.
Ура.Накрая победа.От днес вече пак ще гледам нормално телевизия.Съвет към всички нещастни клиенти на Булсат по нашите географски ширини:6° на изток и проблема ви е решен.Кой разбрал-разбрал.10 минути настройка на антената и е готово.
На 6.0°E няма нищо. Има на 4.0°E, 4.8°E и 7.0°E.

30 Яну 2018 22:44
Профил

Отговори с цитат
Чети Петре, Петре не чете! :)

30 Яну 2018 22:56
Профил

Отговори с цитат
Петър не умее да чете между редовете и му е трудно да разбере как се мести антена със още 6 градуса от позицията на която е била преди това :) Петре чувал ли си поговорката :Бий самара да се сети магарето ? На кои орбитални позиции са нашите сателитни оператори ?

31 Яну 2018 00:14
Профил

Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Петър не умее да чете между редовете и му е трудно да разбере как се мести антена със още 6 градуса от позицията на която е била преди това :) Петре чувал ли си поговорката :Бий самара да се сети магарето ? На кои орбитални позиции са нашите сателитни оператори ?
Ясно, минал е от 39 + 6 = 45, но го е написал толкова некадърно, че човек с математико-аналитичен ум няма да може да го разбере. Написано е, цитирам дословно "6° на изток и проблема ви е решен". Коректно твърдението трябваше да звучи така "с 6° по на изток и проблема ви е решен". Усещате ли разликата? Кой усетил, усетил ... :D

31 Яну 2018 15:19
Профил

Отговори с цитат
Ами всички ние разбрахме какво е искал да каже човека.Само математиците и аналитиците не разбраха.

31 Яну 2018 18:21
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Точка по въпроса :!:

31 Яну 2018 19:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2