Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 10:15



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Скипване на фреймове/белите боксове/ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 07 Окт 2007 16:01
Мнения: 11
Отговори с цитат
Здравейте ! На село и на двата телевизора се случва здраво скипване на фреймове. Пада фреймрейта жестоко и на основния приемник и на допълнителния. Футболни срещи почти не се гледат. Типичният пример е Ф+ сд. Някакви идеи що се получава така?

Ето изнамерих някаква снимка в нета, за да покажа за какви боксове иде реч. Този в дясно е същия като двата на село.

http://forum.setcombg.com/attachments/% ... snimki.jpg


02 Дек 2016 13:37
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
m1TeT0 написа:
Здравейте ! На село и на двата телевизора се случва здраво скипване на фреймове. Пада фреймрейта жестоко и на основния приемник и на допълнителния. Футболни срещи почти не се гледат. Типичният пример е Ф+ сд. Някакви идеи що се получава така?

Ето изнамерих някаква снимка в нета, за да покажа за какви боксове иде реч. Този в дясно е същия като двата на село.
И аз на село съм точно с такъв бокс и причината е едно от двете: Или ти е разцентрована чинията или трябва да я почистиш от снега, но внимателно да не я разместиш, дори 1 милиметър е от значение.


02 Дек 2016 15:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 07 Окт 2007 16:01
Мнения: 11
Отговори с цитат
Ми, то тогава нямаше сняг, но беше доста студено навън. Мисля, че няма как да е разцентрована, но ще огледам като пътувам.


02 Дек 2016 15:30
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
m1TeT0 написа:
Ми, то тогава нямаше сняг, но беше доста студено навън. Мисля, че няма как да е разцентрована, но ще огледам като пътувам.


Аз имах подобен проблем преди. Смених конвертора/ окото/ и се оправи. И те здават багажа. Може и кабела да е отишъл с времето. Трябва да се използва много високо качествен кабел за сателитна телевизия. Смени ги и ще се оправи ако наистина не се е разместила чинията.


03 Дек 2016 20:12
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Според мен не е нито кабел,нито конвертор,а за чинията пък е абсурд.Колегата Петър бърка скипването със засучането на картината,На работата имаме мноооого булсат приемници,същите.Навсякъде се наблюдава същото.Ако някой каже че при него липсва,или недовижда ,или са му много ниски изискванията за качествена картина и сигнал.
Аз лично забелязах някой работи-гледам новини -на живо от студиото има скипване,пускат репортаж или включване от някое място-няма скипване.
Също така забелязах че ако се премести малко екрана ,скипването се оправя.Ама временно.В смисъл не знам защо пак скипва.Не водя наблюдение,понеже там ч гледам телевизията веднъж или два пъти месечно.
Така че пробвайте с центрирането на екрана и успех.


04 Дек 2016 08:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 07 Окт 2007 16:01
Мнения: 11
Отговори с цитат
Значи проблемиът се появяват само на канал 1, бтв и нагоре, както ги изкарва при търсене до Ф+. Тоест приблизително 12 канала, дето са на един кюп. Ниво на сигнал 67-68, db13 и половина, 7/8. При превключане на канали или силн бутон и exit и до 20 сек или do минута след товa всичко е ок, но след това почва падане на фреймрейта и положението е мазало. Все едно гледаш на типичният стрийм. Не се гледа - особно футбол и става въпрос за телевизор с кинескоп при това.


12 Дек 2016 19:29
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2015 10:03
Мнения: 12
Отговори с цитат
На един от сивите SD приемници е тотален мазаляк бТВ не става за гледане, както Дискавъри (от няколкото гледани от мен програми). Приемника е закачан на три различни места с различни кабели, конвертори и антени и е едно и също, някакъв бъг. Подобен вирус хваща и по-новият SD приемник (черно и сиво). Още не съм намерил време да седя и чакам техници у нас за да ми ги подменят. Този проблем се появи някъде лятото, същият бъг съм го виждал и на други приемници из различни части на България. Сигурен съм, че знаят за какво иде реч, но нещо не могат да се справят.


15 Дек 2016 17:35
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2015 10:03
Мнения: 12
Отговори с цитат
Такаа.... понеже изгоря HD приемника дойдоха едни сладурковци... Изрично бях заявил, че имам проблеми и с един SD приемник (не че на втория също не насича). Обадиха ми се от пред входа, който се заключва "елате направо долу да ви дадем HD приемника да си го свържете сам за да не се разкарваме до горе". Обясних им, че слизам до долу да им отключа и че трябва да се качат, защото имам проблем и със SD приемника. Взеха старото HD, сложиха новото като ме оставиха пак да си го свързвам, смениха захранването на SD-то, като разлика в насичането на каналите няма. Казвам им, че насича и негледаемо, а те "еми сега нямаме SD приемници никакви" и викам ко праим "идете в офис и там ако имат...". Казах им, че от офисите винаги ме препращат към техници, а те "кажете им, че ние сме казали така". Сега... изчаках да мине навалицата с плащанията в края/началото на месеца и днес отивам в офис да видим, какво ще ми кажат :) Любезните техници също така ми препоръчаха Fusion, или второ HD. Аз обаче не желая да се обвързвам с кабели, именно това е една от причините да си взема Тв с чиния. Всеки опааа с багер в района обикновено оставя всички без кабелна и нет за дни така, че антенката за мен е чудесен вариант. Не желая и да заплащам безмислени пари за второ HD, което ако някой ден се откажа от Булсат ще си го бия в главата. Та така... плащам за нещо, което не ползвам, отивам да преговарям, пожелайте ми успех! :)
P.S. Забравих да спомена, че според техниците всички SD приемници насичали "не знаем защо" :)


08 Фев 2017 12:35
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2015 10:03
Мнения: 12
Отговори с цитат
Такаа... и според момичетата от офиса повечето SD приемници насичат и те, като мен мислят, че причина за това е калпав ъпдейт. Дадоха ми друг сребрит приемник, който след като се разкодира вкъщи също насича... Следават няколко въпроса:
1. Защо тук не се коментира този проблем и никой вътрешен човек не говори за проблема?
2. Ще има ли читав ъпдейт? Вторият ми SD е от по-новите и компактни приемници и той цепи макар по-рядко.
3. Какви идиотски схеми да правя, че да имам читава Тв? Fusion+два броя HD приемника? Еми да де ама не ми се дават пари за второ HD, което е собственост на Булсатком и за друго не става?


08 Фев 2017 17:11
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
По същество към въпросите ти:
1. Защото "вътрешни" хора почти не влизат. Не са и задължени. Фирмата е решила, че този форум трябва да си го поддържаме ние. Само хостинга е от тях.
2. Ако някой, който има такава информация влезе, ще сподели. Но евентуално, би трябвало да има.
3. В тази фирма думата "читаво" е много относителна, не че и по принцип не е. Всеки избира това, което е най-оптимално за него. Всички техни устройства си имат плюсове и минуси.


08 Фев 2017 17:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Попаднал си на калпави техничета/дори не мога да ги нарека - техници/ и на технически-неграмотни служителки.
Във форума няма такава тема, защото СД - тунерите не се повреждат :wink:
Я натисни синьото копче на дистанционното, като преди това си бил на Канал1 и ни кажи показателите на двете скали и по-специално там където пише - ... dB :!:


08 Фев 2017 19:53
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2015 10:03
Мнения: 12
Отговори с цитат
Около 15dB ;) Антенките съм си ги монтирал и настройвал сам. Едва ли техници ще имат търпението да изтискат до максимум антенката и позицията на конвертора.
user6396 благодаря за отговорите!


09 Фев 2017 11:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Започнах да чета от големият ти пост надолу и не съм видял че става въпрос само за бТВ. От Була са наясно и работят по въпроса !!! Проблемът е софтуерен за определен брой приемници.


09 Фев 2017 12:59
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2015 10:03
Мнения: 12
Отговори с цитат
vanderel написа:
Започнах да чета от големият ти пост надолу и не съм видял че става въпрос само за бТВ. От Була са наясно и работят по въпроса !!! Проблемът е софтуерен за определен брой приемници.

Не става въпрос само за бТВ, но при нея най-много се усеща. На този приемник не гледам много програми, но същото се наблюдава при Дискавъри, бТВ екшън... Явно за доста голям брой приемници иде реч, защото като пътувам из България всеки приемник по заведения, или хотели цепи :) А иначе имам добро зрение, работата ми е свързана със снимане... нямам бъг в главата един вид :)
Благодаря за информацията, надявам се скоро да си оправят бъга.


09 Фев 2017 22:14
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®