Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:43



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Относно техническият ви проблем... 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Яну 2017 21:55
Мнения: 2
Отговори с цитат
Както пиша в заглавието, още от 16:30 че ако не и по-рано интернета в Банишора (Княз Борис 1 210 по-точно) спря. Звъннах до Call центъра и съответно отговора от там беше,че за такъв вид повреда немогат да ми дадат срок в който повредата ще бъде отстранена. Та мисълта ми аджеба е,че някой хора си изкарват хляба с интернет и ме интересува до днес 00:00 ще бъде ли оправено или чак утре.


25 Яну 2017 22:04
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
twistedfate написа:
Та мисълта ми аджеба е,че някой хора си изкарват хляба с интернет и ме интересува до днес 00:00 ще бъде ли оправено или чак утре.

Който си изкарва хляба с интернет задължително трябва да се е подсигурил с алтернативен доставчик. При мен например като ми спре стационарният интернет ползвам 4G Mobile Wi-Fi бисквитка на Huawei.


26 Яну 2017 09:57
Профил

Регистриран на: 24 Дек 2011 22:08
Мнения: 22
Отговори с цитат
Петър написа:
twistedfate написа:
Та мисълта ми аджеба е,че някой хора си изкарват хляба с интернет и ме интересува до днес 00:00 ще бъде ли оправено или чак утре.

Който си изкарва хляба с интернет няма да е само на един доставчик за 1-2 лв. опаа за цели 8 лв. :lol:


26 Яну 2017 20:24
Профил

Регистриран на: 25 Яну 2017 21:55
Мнения: 2
Отговори с цитат
Гледам че и двамата сте големи разбирачи. То българина да дава акъл е номер 1! Явно бисквитка не ми върши работа. Първо че ми трябва стабилна връзка, второ да речем че един пакет данни от 30-40 GB ще приключат за максимум 2 часа.... Но както и да е. Извинете че ви нараних чуствата към любимия ви доставчик.


27 Яну 2017 17:03
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Хората са си прави. Ако наистина вашата професионална дейност е свързана чрез работа през интернет, то от ваша страна е проява на липса на каквато и да било отговорност, ако се доверявате само на един доставчик. И няма как да го обвините, тъй като проблеми могат да възникнат при всеки един. Негово задължение е да отстрани проблема в законовия срок, а именно 72 часа.


28 Яну 2017 12:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Авг 2009 22:10
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
Здравейте!
Днес отидох да си платя сметката в т.нар. бизнес център на БСК и попитах дали е възможно да бъда компенсиран по някакъв начин за продължилия доста дълго проблем с интернета. Служителката ми каза да се обадя на call-центъра. Звъннах и какво стана: От отсрещната страна започнаха да ми се четат пасажи от Общите условия, от които става ясно, че само когато няма достъп до дадената услуга за 72 часа, тогава могат да ме компенсират. Обяснявайки, че заради липсата на интернет аз съм претърпял някакви негативи за несвършена работа, дамата от отсрещната страна прекъсна връзката.
Чудя се, по какви критерии избират първо некомпетентните служители в офисите и по какви арогантните телефонистки в call-центъра им?
Дали този господин Пламен Генчев чете коментарите във форума на подопечната му фирма, отваря ли фейсбук-страницата за да се запознае с настроенията на клиентите си и въобще дреме ли му за това, че Булсатком е се е превърнал в нарицателно за некачествен доставчик на тв и интернет услуги?


28 Яну 2017 12:48
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
И колко време е продължил въпросния проблем? Колкото до служителката от центъра, тя едва ли има някаква вина за прекъсването на връзката и не мисля, че умишлено е затворила. Някой във форума преди беше писал, че и в call центъра си имат проблеми с комуникацията.


28 Яну 2017 13:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ами ако пасажът за 72-та часа е достатъчен в случая и всякакви други тълкувания са излишни? Каква още компетентност на служителката би компенсирала вашите загуби?


28 Яну 2017 13:44
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
twistedfate написа:
Явно бисквитка не ми върши работа. Първо че ми трябва стабилна връзка, второ да речем че един пакет данни от 30-40 GB ще приключат за максимум 2 часа.... Но както и да е. Извинете че ви нараних чуствата към любимия ви доставчик.


Моля, моля, никакви чувства не си ни наранил (много си малък още). Просто най-учтиво те посъветвахме, ако действително си вадиш хляба с интернет (като нас), то трябва да си много глупав, да не се подсигуриш с алтернативен интернет. Това е техника - никога няма 100% гаранция. Дори един от законите на Мърфи точно това гласи: "Ако нещо може да се счупи, то задължително ще се счупи".

1. Откъде-накъде реши, че бисквитката не дава стабилна връзка? Моята бисквитка на 4G ми дава минимум 30 Mbps, при това стабилно.
2. Каква е тази твоя интернет работа (ако не е държавна тайна разбира се), та 40 GB да ги издухваш за 2 часа? Моите "резервни" 40 GB (за 20 лева/мес) ми стигат за 5 дена.
3. Откъде знаеш кой ми е любимият доставчик, че да парадираш? Никъде не съм посочил какви доставчици на интернет ползвам. (не е Булсатком)

Това е за сега, бъди здрав и се дръж културно, никой не ти оспорва правото на компенсация.


Последна промяна Петър на 28 Яну 2017 20:45, променена общо 1 път



28 Яну 2017 19:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Петър написа:
... никой не ти оспорва правото на компенсация.


Откъде обаче произтича това право?


28 Яну 2017 20:01
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
да скоча и в тази тема, нека да си кажа мнението, значи ако на този абонат му спре интернета, а му трябва постоянно както и при мен, но му трябва да речем и статичен реален ай пи адрес там за сървъри да пуска и тем подобни игри и прочие, наистина една бисквитка с мобилен интернет , едва ли би била най-удачното решение в случая, да клиента ще има интернет но трафика бързо се хаби а и не знам да предлагат на бисквитката статични реални ай пи адреси поправете ме ако греша. ето аз като ползвам интернета ми и го няма за определено време а съм го платил , а от него ми зависи да речем някаква финансова печалба с бисквитка няма как да стане нали ?


30 Яну 2017 18:21
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
kitomaza написа:
ето аз като ползвам интернета ми и го няма за определено време а съм го платил , а от него ми зависи да речем някаква финансова печалба с бисквитка няма как да стане нали ?
То ако при теб наистина "зависи някаква финансова печалба и с бисквитка няма как да стане" ти просто СИ ДЛЪЖЕН да отделиш 15-20 лева на месец за втори алтернативен стабилен статичен интернет. Не разбирам как може да ти се свиди 20 лева на месец, след като интернета ти е инструмент, средство за производство което ти носи добавена стойност!


30 Яну 2017 18:39
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
как ли ами представи си че ми се свиди , трябва с минимнална инвестиция да се изкарат повече пари, трябва ли да се абонирмам за 5 интернета , за всеки отделно да правя по няколко настройки за програми и тем прочие? аз да не съм милиардер , туй че ти можеш даси позволиш 2 или повече интернет доставчика , не значи че всички можем .


30 Яну 2017 19:11
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
kitomaza написа:
аз да не съм милиардер , туй че ти можеш даси позволиш 2 или повече интернет доставчика , не значи че всички можем .
И аз не съм милиардер колега, дори милионер не съм :). Прост работник съм и за това си докарвам малко допълнителен доход в свободното време - имам интернет магазинче и макар, че печалбата ми не е голяма, не ми представлява трудност да отделя 20 лева на месец, за да се подсигуря с втори интернет.


30 Яну 2017 19:55
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
добре само да ти кажа че живея във вилната зона на моят град Варна , и тук не мога да избирам кой знае какъв доставчик , а съм радостен че изобщо имам интернет...


30 Яну 2017 20:10
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®