Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:22



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Пълно разочарование и безхаберие. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 16 Юни 2007 22:22
Мнения: 4
Отговори с цитат
Ще започна от далече.
Може би съм първия човек на BulsatCom в моя блок. Западен Парк бл.104
Със сигурност съм първия човек, който ползва интернет на BulsatCom в моя блок.

Когато си пуснах интернета изтеглиха жицата до нас и нямаше никой друг включен , това беше през дъщерна фирма United Net.
Бях много доволен от интернета , колкото беше BG толко INT, теглех клиповете от YouTube с около 4МБ.
В момента в който интернета ми стана с булсатско IP, интернационалния интернет толкова много се срина ,че YouTube - сечеше , не можеха да се гледат клипове на 720 без да се чака да зарежда.
Звънях многократно и винаги ми беше отговаряно ,че те не ограничавали интернета.
Леко полеко дигнаха интернационала до някаква нормална скорост.
С развитието на фирмата , хора от блока започнаха да се включват и към интернета.
С времето постепенно скоростта ми падаше.
Тази година доста валя , естествено след всеки голям дъжд интернета спираше.
Към тази дата интернета не става за ползване, не може да се разчита на него и не получавам това за което плащам.
Само този месец съм звънял 5-6 пъти 4 от които петък срещу събота, един път нямаше петък и събота а в неделя с огромна загуба на пакети. Аз съм работещ човек и точно когато имам най-голяма нужда го няма.
В момента торрент рядко се сваля с повече от 2-3МБ,HTTP -BG сваляне пак 2-3МБ, интересно е че SpeedTesta показва към 50Mbit.
Ето пример от момента в който пиша поста:
Изображение
На козирката на входа има Switch 8-порта в който влиза интернета за целия блок , 6 порта са заети , във нашия вход има още един вързан за този на който сме 3ма човека.
До тук са 7 човека само тези които мога да преброя от тези два Switch-а , блока има още 2 входа там незнам колко хора има.
Няма как при положение ,че до блока идва интернет 100Mbit - събота и неделя да се ползва като хората.

Петък и събота става мазало, случвало ми се е да се обаждам за проблем в петък вечер -отговаря ми се ,че ще изпратят екип, аз рестартирам този Switch- с 6 кабела и интернета тръгва, екип не идва и така до другата събота и неделя.

Случвало ми се е когато звънна за интернета лелките да са така апатични , че на човек му се иска..

Идвали са техници до нас обяснявал съм сагата и те ме посъветваха да плащам за по-евтин интернет за да не ме е яд че парите ми се губят, а този да се оправи било много сложно, не го решавали те , общо взето нищо не можели да направят , помолих ги поне да се подсигури интернета да не спира , но отговорът беше същия.

Лелките на които плащам са най-любезни те винаги откликват , но нищо не разбират от тази работа и ме прехвърлят към други ,които винаги омазват нещата дали с лъжи или с безхаберие.

Досега винаги е било подхождано комунистически, замазвано е положението , но проблема никога не е бил решаван.
Лично аз съм промотирал на 4-5 човека в квартала BulsatCom и в момента те са абонати, днес ми звъня единия от тези хора да ме пита 2 пъти дали има интернет, при него има централен проблем живеейки в съседния блок, докато аз пиша този пост.

Няма как да бъда ваш абонат , Вие правите всичко за да ме откажете.

Моля не трийте поста ми ,всичко е истина, опитал съм се да не преувеличавам, проблема (наречен интернет) не е оправен за мен.


23 Ное 2014 21:22
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Браво, много трезво, конкретно и спокойно си описал проблема. Решението е само едно - да смениш доставчика, тъй като е ясно, че няма как 7 семейства да делите 100 мбита и всеки да има по 50. Не и по едно и също време в петък вечер. Очевидно е, че до вашия суич трябва да се изтеглят поне още 100 мбита или направо да ви подменят линията с гигабит, очевидно е, че това скоро няма да стане. Вариантът някой съсед да се откаже едва ли съществува, така че обикновено се отказва този, който не може да търпи повече... Все пак за последно можеш да навиеш съседите ти едновременно да се оплачете и да заплашите с едновременно напускане. Ако и това не помогне - просто напуснете, очевидно проблемът не е във вас. Поздрави!


23 Ное 2014 21:38
Профил

Регистриран на: 16 Юни 2007 22:22
Мнения: 4
Отговори с цитат
Другия варянт е да скубеш кабелите на съседите, типично по български, те да звънят и да се разправят.
Естествено твоето предложение е много по човешко.

От Булсат ми е отговорено ,че тези 50Mbit не са гарантирани, съответно аз си плащам за тях , но това че 7*50 не прави 100 е мой проблем или по скоро не го решават ТЕ това.

Майсторчетата ми казаха ,че имат места на които са вързани много повече хора на едно место и няма проблем.


23 Ное 2014 22:18
Профил

Регистриран на: 25 Апр 2012 18:14
Мнения: 160
Отговори с цитат
Спокойно не си само ти от месеци при мен е така идваха техници оправиха проблема за 2дни и пак старата песен на нов глас
не звъня вече на техници и др подобни тъй като проблема се случва всяка седмица през почивните дни.
Освен да се оплакваме по форумите от некъдърността им друго май няма да стане.
Може и да се оплачем до ЕС че ни заблуждават с интернета си поне да им намалят малко подрепата
понеже в сайта им пише едно но на практика е друго
Изображение


23 Ное 2014 22:20
Профил

Регистриран на: 16 Юни 2007 22:22
Мнения: 4
Отговори с цитат
Аз странно с този сайт speedtest почти никога нямам проблеми, стига да не пусна интернационаллно.
Почти винаги ми е 50/50 нищо общо обаче с реалността.


Не си заслужава за 2-3 лева да си тровя нервите.

Имам приятели в други квартали , при които интернета е супер точно това , за което плащат, но не и при мен.
Това е единствената причина поради която до сега съм се сдържал да сменя оператора , все се надявах ,че тая оптика ще стигне и до мен, обаче няма да я дочакам.


23 Ное 2014 22:27
Профил

Регистриран на: 25 Апр 2012 18:14
Мнения: 160
Отговори с цитат
koksi написа:
Аз странно с този сайт speedtest почти никога нямам проблеми, стига да не пусна интернационаллно.
Почти винаги ми е 50/50 нищо общо обаче с реалността.


Не си заслужава за 2-3 лева да си тровя нервите.

Имам приятели в други квартали , при които интернета е супер точно това , за което плащат, но не и при мен.
Това е единствената причина поради която до сега съм се сдържал да сменя оператора , все се надявах ,че тая оптика ще стигне и до мен, обаче няма да я дочакам.


Да и аз попринцип нямам и скоростта ми би тлябвало да е 50/50 ама всяка седмица през уикендите а и не само имам този проблем интернета ми става адси бавен да не говоим че преди няколко часа за енти път едва ми зареждаха странците в мрежата
Другото интересно е че в сайта им пише че предлагат оптичен интернет да ама не само ни заблуждават


23 Ное 2014 22:31
Профил

Регистриран на: 16 Юни 2007 22:22
Мнения: 4
Отговори с цитат
Интернета трябва да върви с блистер успокоителни.


23 Ное 2014 22:49
Профил

Регистриран на: 23 Яну 2013 10:49
Мнения: 8
Отговори с цитат
Здравейте,

да споделя и аз скоростта на моята интернет връзка във Варна:

Изображение
*това е към 17:30 на 26.11.2014 год.

А това е скоростта ми към този момент (00:30/27.11.14год.):
Изображение

Пълна подигравка е тази компания.
Аз лично съм им дал последен шанс до края на годината да реагират на жалванията ми.
Интернет доставчици колкото искаме. Вярно, с две години договор, но има компании, които ценят клиентите си за разлика от булсат...

Поздрави и успех на всички потърпевши.


27 Ное 2014 01:30
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
Я дай 2-3 имена на доставчици, " които ценят клиентите си за разлика от булсат", че ми стана интересно...


27 Ное 2014 07:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007 13:20
Мнения: 12
Местоположение: s1000
Отговори с цитат
copen написа:
Я дай 2-3 имена на доставчици, " които ценят клиентите си за разлика от булсат", че ми стана интересно...

срещу 10 лв активация,оптика вкъщи,4 приемника+рутер+2 суитча


29 Ное 2014 20:26
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®