Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:56



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Рутер TL-WR740N 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Окт 2012 17:34
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте, преди два дни си закупих от тези рутери от "технополис" казаха ми,че няма да имам проблем но в последствие в интернет има и негативни мнения има и позитивни. Въпросът ми някой може ли да сподели своето мнение и до каква скорост поддържа въпреки че пише 150 предполагам е с кабел такава връзка с през WIFI дали поддържа що годе стабилна връзка.

Благодаря ви предварително !

P.S. настройките трябва ли да се обаждам на техниците или бих могъл да се справя според инстал диска и т.н.


26 Окт 2012 09:51
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2012 20:59
Мнения: 14
Отговори с цитат
one1 написа:
Здравейте, преди два дни си закупих от тези рутери от "технополис" казаха ми,че няма да имам проблем но в последствие в интернет има и негативни мнения има и позитивни. Въпросът ми някой може ли да сподели своето мнение и до каква скорост поддържа въпреки че пише 150 предполагам е с кабел такава връзка с през WIFI дали поддържа що годе стабилна връзка.

Благодаря ви предварително !

P.S. настройките трябва ли да се обаждам на техниците или бих могъл да се справя според инстал диска и т.н.

Приятелю 150 Mbps през WIFI e само до рутера на 50 см най-много за да имаш такава скорост иначе с отдалечаването намаля и се получават загуби(скоростта пада),а и е нестабилността зависи от разстоянието и пречките пред рутера. До инсталацията мисля че ще можеш да го настроиш и сам. A за кабела всичка си е ок там. Принципно няма как да достигнеш тази скорост защото доставчика не ти пуска такава скорост. Относно твоето рутерче пише 150Mbps WIFI значи е толкова, но както ти казах преди малко няма как да я достигнеш ако доставчика не ти пусне. Общо взето не гледай скоростите а да е стабилен рутера и да не прегрява и забива това е по важно не че не са важни и те но вече всички ги правят над 100 Mbps което е много добре за нас обикновените потребители.
Дано да съм ти бил полезен.


26 Окт 2012 15:58
Профил

Регистриран на: 25 Окт 2012 17:34
Мнения: 3
Отговори с цитат
Напълно те разбрах, много ти благодаря за отговора !


26 Окт 2012 18:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2012 18:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
С директен кабел по-висока скорост от 80-90Mb/s няма да можеш да постигнеш. Честно казано и 80 се съмнявам, но ще пробваш. За безжична връзка е невъзможна такава скорост с този рутер. Погледни си настройките в рутера дали са на n стандарт. Би трябвало да имаш три възможности (B,G,N). И ти първо сигурен ли си, че може би лаптопът който имаш намерение да ползваш потдържа N стандарт? За 30-те лева рутера си е добър.


26 Окт 2012 19:00
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
така или иначе ъплинк порта му е 100мбпс , и повече няма как да се направи .
с кабел директно вързан към него може да се постигне 93-96мбпс (зависи и от компютъра).


28 Окт 2012 12:23
Профил

Регистриран на: 25 Окт 2012 17:34
Мнения: 3
Отговори с цитат
Поддържа ги, а за рутера всеки ме насочва към скъпите 60-70 съгласен съм колкото по скъп толкова по хубав, но не винаги го използваш за целите който е направен и за това на такава преценка в скъчеят се спрях.


28 Окт 2012 12:40
Профил

Регистриран на: 05 Авг 2013 18:27
Мнения: 2
Отговори с цитат
Аз разполагам със същия ако го ползваш на Wi-Fi го нарпави на честота 40mhz и виж кой канал е най-добре и го направи ще отваря на Wi-Fi като го ползваш добре страниците ,но за мен не струва по-добре е същия модел но със 2 или със 3 антени с 2 антени мисля ,че модела е 841ND аз го ползвам на WI-Fi и на компютър ,но доста се товари и е доста слаб :) Дори съм му сменил FirmWare за по хубава скорост ,но не струва :)


06 Авг 2013 01:04
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Отговори с цитат
Хора за 30 лв рутер какво повече искате да не говоря. че в някой магазини е и 27 лв. С Скорост от 44 мегабита спокойно си я понася, че и малко повече дори :) През wi-fi пуска около 70 мегабита но не за постоянно. Иначе се държи добре а и трябва да обръщате вниманието на версиите. Всяка е версия е с различен процесор, което е от значение за стабилността. След като го включите е хубаво да го ресетнете, нищо, че е с фабрични настройки. Казвам ресет а не рестарт има разлика :) За 27 лв или 30 лв 33 лв си заслужава. И да изгори от токов удар, буря и каквото и да е .... Няма да ви боли сърцето :) За парите си е супер. А тези които го флашват с dd-wrt трябва да знаят, че wi-fi то там куца. Пише си го само да има кой да чете... Така че с оригиналния фирм. си е най - добре. Един път месечно рестарт му е достатъчен. :)


12 Авг 2013 21:49
Профил

Регистриран на: 13 Окт 2013 16:41
Мнения: 1
Отговори с цитат
Има доста надеждни и издръжливи рутери за малко повече пари и с по 2 години гаранция.

Ето един такъв:

http://jarcomputers.com/p_WLROUTNETISWF2419


16 Окт 2013 10:38
Профил

Регистриран на: 22 Окт 2012 11:37
Мнения: 30
Отговори с цитат
capmorgan написа:
Има доста надеждни и издръжливи рутери за малко повече пари и с по 2 години гаранция.

Ето един такъв:

http://jarcomputers.com/p_WLROUTNETISWF2419


Да сравняваш TPLINK със NETTIS е смешно. Да не говорим за фирмата, която си предложил.


16 Окт 2013 18:01
Профил

Регистриран на: 07 Юни 2013 09:55
Мнения: 4
Отговори с цитат
capmorgan написа:
Има доста надеждни и издръжливи рутери за малко повече пари и с по 2 години гаранция.

Ето един такъв:

http://jarcomputers.com/p_WLROUTNETISWF2419


Пълни глупости говориш на човека. Купи си TP-LINK TL-WR841ND и този горния и ги разглоби. Искам да съм до тебе да ти видя физиономията като видиш една и съща платка 1:1. Много рутери се правят от OEM производители (no-name) и после разни фирми ги купуват и само слагат собствено лого на фърмуера и кутийката и продават.

TL-WR740N е най-доброто за парите си което може да се купи в момента. 40Mhz не е добре да се ползва в урбанизирана територия където има например 20-30 мрежи защото изисква по-голям честотен спектър и съответно увеличава шанса да се припокрие с друг рутер и да има смущения. Но например в гората е ОК.

За по-скъпите модели на TP-LINK - стават от 1043ND нагоре, защото между TL-WR740N и TL-WR941ND разликите са само в има/няма USB порт или има/няма трета антена която не върши реална работа. Реалното подобрение откъм процесор на рутера настъпва в TL-WR1043ND и в по-скъпите модели - TL-WDR3600 или TL-WDR4900 които пак са почти еднакви.


25 Ное 2013 20:21
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®