Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:58



Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Относно Интернет връзката в Овча Купел 
Автор Съобщение

Регистриран на: 08 Окт 2012 14:56
Мнения: 13
Отговори с цитат
Здравейте. Ваш абонат съм, като ползвам услугите на цифрова телевизия, но исках да ползвам пакетната услуга заедно с интернет. Беше ми обяснено обаче, че Булсат нямат обхват на ул. "Народно хоро" в Овча купел, което е един от най-гъсто заселените и застроени с нови сгради райони в квартала. Съответно се предполага, че има множество млади хора в района, които са клиенти на Булсат и имат потребност и от Интернет достъп. За мен този отговор е абсолютно необоснован и неприемлив в условията на тази изключително засилена конкуренция на пазара на Интернет услуги - в момента ми предлагат от 3 други компании ( основни конкуренти на Булсат) пакетна услуга на конкурентна цена. На този етап отхвърлих тяхните оферти, тъй като съм доволен от услугите на Булсат, но тази неяснота, която има около предлаганите услуги с Интернета може да прунудат доста абонати да се откажат от услугите им. Само да вметна, че само в нашата кооперация сме 5 семейства, потенциялни абонати за Интернет, в съседната сграда да още 6 абоната, а в непосредствена близост има голям блок с поне още 15 потенциялни абоната. Всичко това в периметър от 150 метра. Моля ви за отговор, кога ще бъде достъпна услугата Интернет в тази част на Овча Купел, защото, ако се случи след около година ( както ми беше обяснено в един от офисите ви ), голяма част от потенциялните Ви клиенти ще преустановят взаимоотношенията си с Вашата компания.


10 Окт 2012 08:59
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
много текст за чете и накрая нищо не е казано.
потенциален - думата означава нещо което има потенциал или иначе казано има всички необходими качества да бъде нещо.
как някой който има качествата да бъде клиент, но не е клиент, ще преустанови взаимоотношения?
за да прекратиш нещо, първо трябва да го започнеш. не можеш да спреш да се къпеш ако не си започвал да го правиш???
и отделно как може да си потенциален клиент, при положение, че нямаш всички необходими качества да бъдеш клиент.
най-важното качество липсва и това е изградена преносна среда, която трябва да е изградена по стандарт и съгласно законодателството на страната.
това, че си готов да използваш определена отстъпка предлагана от дадена компания, не е единственото качество за да и бъдеш клиент. Следователно не притежаваш потенциал.
но съм сигурен, че ако обявиш, че даваш на този който ти достави определена скорост към интернет, примерно 30 мегабита за 500 лева месечно за период от 5 години, ще си счупят краката да ти изградят мрежа всички фирми към които се обърнеш.
и да се върнем на темата.
булсатком предлага две различни услуги, предоставяни с различни технически средства. тъй като фирмата няма покритие за дадения адрес, не разбирам защо поставяш ултиматуми, за отказване от едната услуга ако не ти бъде доставена и другата?
на твоя мобилен оператор поставяш ли му ултиматуми, че ако няма 3G покритие навсякъде ще се откажеш от всички негови услуги?
хора, разсъждавайте трезво.


11 Окт 2012 16:43
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2012 14:56
Мнения: 13
Отговори с цитат
Оффф...Философи навсякъде...Какъв е смисъла от пакетната услуга според теб? :roll: Ако не знаеш, аз ще ти кажа - смисъла е да привлечеш възможно повече абонати, с по-ниски цени на предлагани няколко услуги. В този смисъл, като имаш в периметър от 150 м. поне 30 абоната, ползващи една от услугите ти, не са ли това потенциални клиенти, които да ползват пакетна услуга - по този начин и клиента ти е бъде доволен (от ползваните отстъпки) и ти, защото ще правиш по-висок оборот и ако си направил правилно разчетите си, ще правиш и по-голяма печалба. След като имаш вече изградени взаимоотношения с дадена компания ( като клиент) и ползваш една от предлаганите им услуги - то ти несъмнено си потенциален клиент за ползване на останалите услуги, предлагани от компанията. Да, несъмнено трябва да се изгради мрежа конкретно в този район, което въобще не смятам, че е проблем на компания от ранга на Булсат. Относно ултиматумите - такива никой не е поставял - всичко е въпрос на пазарен принцип - след като едн акомпания не може да ми предложи комплексна, услуга, от която имам нужда, а конкурентната фирма ми предлага такава, защо да не отида при конкурентната фирма? Изказал съм предположение, което смятам, че ще се осъществи, ако компанията се забави с предлагането на комплексни услуги в дадения район. Пак казвам, това е район с предимно малди хора (потенциални клиенти), които имат нужда от ползването на комлексна ( пакетна) услуга - телевизия и интернет. От това със сигурност няма да загубят клиентите, а най- много компанията да загуби съществуващи абонати.


15 Окт 2012 13:59
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
Предполагам, че или съм пропуснал да спомена или не съм се изразил ясно и еднозначно.
Нямаме преносна среда изградена в този район. следователно колкото и голямо желание да имаме да свържем нови абонати, колкото и голямо желание да имат "потенциалните" нови абонати, няма как да бъдат свързани.
За пореден път ще предоставя информация, за последователността на изграждане на преносната среда.
Изграждането на преносна среда е вид строителство. Следователно се започва с проект, който трябва да бъде одобрен от архитектите - експерти към дадената община. След издаване на разрешителните за изграждане на преносната среда, идва етапа при който трябва да се получи разрешително за използването на вече изградената канална мрежа ( по безумни обстоятелства тя се води собственост на Виваком), ако няма съществуваща канална мрежа, трябва да бъдат извадени разрешителни и за изграждането на такава.
От всичко до тук казано, се надявам да е станало вече ясно, че колкото и да е голям ранга на една фирма, има причини поради които не можем просто да започне да опъва кабели където и както и падне. Булсатком винаги се е съобразявала със законодателството и наредбите в страната.
Дали един клиент ще изчака да му бъде предоставена дадена услуга или ще потърси алтернативни доставчици за услугата, си е напълно негово решение.
Единственият отговор който мога да дам в случая, който със сигурност е напълно незадоволителен за живеещите в дадения район е: При първа възможност ще бъде предоставена услугата и в този район. Кога ще стане това няма как да кажем, защото не зависи само от нас.


15 Окт 2012 14:53
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2012 14:56
Мнения: 13
Отговори с цитат
Много благодаря за бързият и изчерпателен отговор. Това вече, го приемам за по-нормално и сериозно отношение. Разбирам, че цялата процедура по изграждане на мрежа е тежка и тромава и няма как да знаете ( още по-малко да се нагажирате със срок ), но точно това ми беше въпроса ( може би аз не съм го формулирал правилно) стартирана ли е някаква процедура по изграждане на кабелна мрежа в този район (или закупуването на готова такава от друг оператор) или е планувано изграждането й по-нататък във времето?


15 Окт 2012 15:01
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
а бе хора вие не четете ли другите теми в раздела преди да задавате въпроси????
колко пъти трябва да се каже, че в населените места в които предлагаме интернет, ще бъде изградена цялостна преносна мрежа.
опитваме се да ги покрием колкото се може по-бързо, за да предоставим услугата и в други населени места. кога ще завърши изграждането не можем да кажем. ако края на света дойде на 23 декември 2012 година сигурно няма да успеем въобще. :)


16 Окт 2012 17:38
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Rishko написа:
ако края на света дойде на 23 декември 2012 година сигурно няма да успеем въобще. :)

Споко приятели, няма да се пуашите, това не е края на света. По календара на маите на 21.12.2012 година просто завършва цикъла си 13-ия Бактун от Ерата на Петото Слънце (един Бактун е равен на 5125 години) и ще започне 14-ия Бактун. В този ден на планетата Земя ще кацне Корабът Майка и ще си прибере вересиите. На Земята ще останат само читавите хора и тогава ще започне да се живее по-леко, ще има в изобилие и HD приемници и оптичен интернет (FTTH), ще има даже 4G LTE.


16 Окт 2012 23:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2012 20:31
Мнения: 14
Местоположение: Нека майка ти бъде с мен !
Отговори с цитат
Петър написа:
Rishko написа:
ако края на света дойде на 23 декември 2012 година сигурно няма да успеем въобще. :)

Споко приятели, няма да се пуашите, това не е края на света. По календара на маите на 21.12.2012 година просто завършва цикъла си 13-ия Бактун от Ерата на Петото Слънце (един Бактун е равен на 5125 години) и ще започне 14-ия Бактун. В този ден на планетата Земя ще кацне Корабът Майка и ще си прибере вересиите. На Земята ще останат само читавите хора и тогава ще започне да се живее по-леко, ще има в изобилие и HD приемници и оптичен интернет (FTTH), ще има даже 4G LTE.
:lol: :lol: :lol: :lol: Тва ме разби и аз доколкото чух са намерили нов календар така че ще се чака :wink:


17 Окт 2012 12:24
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
нека темата не преминава в офтопик, за да не се налага да се трие.


23 Окт 2012 09:49
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2012 14:56
Мнения: 13
Отговори с цитат
Има ли някакво развитие около покритието в старата част на Овча купел? Имаше някакви слухове и коментари - в началото на 2013 г...но релано какво се случва в момента?


19 Фев 2013 10:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2009 09:14
Мнения: 31
Отговори с цитат
И на ул.682 чакаме покритие ... :!:


21 Фев 2013 15:57
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2012 14:56
Мнения: 13
Отговори с цитат
Започвам да се замисля, защо служителите на тази компания немогат да дават конкретни отговори на клиентите си.... :roll: Нали затова е форума - за да се обмени форума - оше повече това е фирмен форум - толкова ли е сложно да се каже - близките 6-7 месеца не се очаква да имаме покритие в района или пък обратното и точка. По този начин клиентите ще бъдат информирани и доволни. :twisted: .


01 Мар 2013 18:19
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
може би защото не зависи само от фирмата и служителите и дали някъде ще има покритие.
когато има външни фактори, от които зависи след колко време, ще бъде покрит даден регион, не може да даваш конкретни срокове.
само политиците, глупаците и измамниците, дават обещания за неща които не зависят от тях.


03 Мар 2013 23:39
Профил

Регистриран на: 20 Сеп 2012 15:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
Мен пък ме интересува покритието в Овча Купел 2. Както вече разбрахме това е строителство, което се започва с проект :). Та въпроса ми е конкретен - има ли такъв проект вече направен за Овча Купел 2?


27 Мар 2013 18:29
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
задай си въпроса към проектантите. тук надали някой има информация по този въпрос.


27 Мар 2013 18:44
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®