Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:15



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Въпрос относно хъба за оптичния интернет ? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте ! Искам да попитам може ли към хъба в който влиза кабела за оптичния интернет да включа рутер през който да имам WIFI и как става това ? Също искам да попитам ако е възможна тази комбинация ограничава ли се скороста ми на сваляне след като няма да е през рутера а през вашият хъб ? Благодаря !


19 Апр 2012 20:26
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
хъб?
я дай отново този път по-подробно. опиши кое от къде идва и точно какво устройство е, съответно какви машини искаш да ползваш зад рутера.
не се притеснявай, нямаме ограничения за брой машини. дали ще споделиш връзката си между две, три или четири машини, това си е твой проблем. капацитета който предоставяме си е един и същ.
ако имаш някакви притеснения, можеш да ми изпратиш информацията и на лични.


20 Апр 2012 14:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Lakata написа:
Здравейте ! Искам да попитам може ли към хъба в който влиза кабела за оптичния интернет да включа рутер през който да имам WI-FI и как става това ?


@Lakata кабела от които ти идва оптичен интернет можеш да го сложиш във WI-FI рутер и да си ползваш нет-а в целия дом та даже й когото си у комшията на ракия. Рутера дропва сигнала така че ако забележиш минимален спад то е поради тази причина.

Относно термина хъб - виж тука -->> http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%8A%D0%B1


20 Апр 2012 15:22
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте ! :) значи няма да включвам друга машина мисълта ми е дали в bulsatcom mini out-a или както аз го наричам хъб, който ми е от вас и в който влиза оптичния кабел и от него излиза лан кабел към пц-то ми за да имам интернет. Та имам още свободни 3 порта мога ли в някой от тях да включа рутер и да имам интернет през него ? Питам защото като включа рутера към хъбчето което е от вас намирам сингал ама не мога да влезна в настройките на рутера защото не е включен директно към пц-то а минава първо през bulsatcom mini out-a(хъб) ? :) разбрахте ли ме ,че май малко омотано обяснявам искам просто в хъбчето за оптичния интернет от булсатком да си вържа рутер за да имам и уифи


20 Апр 2012 16:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Сега вече те разбрах. Оптичен кабел -->> Булсатком-кото хъбче --->> WIFI рутер---> твоя комп.
В менюто на рутера влизаш през браузъра които използваш IE или Firefox. За целта в адрес бара на браузъра въвеждаш http:// 192.168.1. с парола на латиница : admin
Вътре в полето на мак адреса въвеждаш мак адреса на твоя комп.Завърши операцията със бутона save.

След като си поставил мак адреса на рутера разкачваш кабелите и правиш следното:

оптичен кабел --->> Булсатком-кото хъбче първи порт --->> твоя комп
Булсатком-кото хъбче втори порт --->> WIFI рутер с парола естествено

Компютрите които ще приемат нет-от WI-FI рутера трябва да им поставиш ключа от WI-FI рутера / той е някъде из настройките на WI-FI рутера/ при настройка за безжичен нет.

Аз така мисля макар че нямам такова нещо. Ако нещо греша нека Rishko да ме поправи, просто по-логичен път пиша без да знам устройството на Булсатком-кото хъбче. Успех в начинанието приятелю :)


20 Апр 2012 17:44
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Благодаря :)) на момента ще пробвам ! :) ще пиша какво е станало ! :)


20 Апр 2012 17:59
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Друг въпрос :) рутерчето ми е длинк и да питам кое от тези да избера
Dynamic IP Address Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP. (For most Cable modem users)
Static IP Address Choose this option to set static IP information provided to you by your ISP.
PPPoE Choose this option if your ISP uses PPPoE. (For most DSL users)
Others PPTP and BigPond Cable
PPTP
(for Europe use only)
BigPond Cable
(for Australia use only)

и какво да правя натам ? :) ип-то ли да преписвам или ?


20 Апр 2012 18:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2012 22:59
Мнения: 12
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Dynamic IP Address Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP. (For most Cable modem users)


20 Апр 2012 18:43
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
e да ама така като си изключа пц-то от рутера и го вкарам в модема имам сигнал от рутера но нямам уифи ? :) а аз искам кабела за интернета за пц-то да идва от хъбчето на булсатком а не от рутера ми, защото рутера ми ограничава скоростта на сваляне


20 Апр 2012 18:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2012 22:59
Мнения: 12
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Dove80 написа:
оптичен кабел --->> Булсатком-кото хъбче първи порт --->> твоя комп
Булсатком-кото хъбче втори порт --->> WIFI рутер


20 Апр 2012 18:57
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2012 06:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
оправих го ! Благодаря на всички които ми помогнаха ! :)


20 Апр 2012 19:00
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
Само леко пояснение - това "хъбче" на което пише "mini ont" всъщност е пон устройство :)


21 Апр 2012 13:46
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®