Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:44



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Оптимизация на каналите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Защо е необходимо канал History да се повтаря след като реално едното излъчване не е HD, а отново SD, и вместо това да се остави само официалната за абонатите SD версия, която да е на DVB-S транспондер, за да се гледа от всички, както е било и досега. Същото се отнася и за NatGeo Wild. И тъй като SD версиите и на двата канала са на един и същи транспондер, в случая 12195, там да остане само единият от тях, с което качеството му да заприлича на истинско SD (каквото дори и сега не гледаме), а за другият канал да се намери място на някой от другите DVB-S транспондери, било то и след необходими за тази цел размествания и също да се постигне едно по-добро качество на картината от досегашното такова или в краен случай да си остане същото, ако няма капацитет за повече - пак ще е по-добре от сега! Така ще се разкарат "HD" версиите на двата канала от 12463 и най-малкото ще бъде възможно да се коригира звукът както на bTV HD , така и на City TV. Hobby TV HD и Hobby TV SD са с различна програма и затова това упражнение не може да се приложи за тях. Отделно така ще се освободи място да кажем за 1 HD канал или 2 SD, което е и целта на всички тия гимнастики. А между другото VH-1, VH-1 Classic и MTV Rocks продължават да лъчат и от румънците, и то специално заради нас, та не ми е ясно защо вече няколко месеца се плаща два пъти за едни и същи канали?


15 Апр 2019 16:44
Профил

Регистриран на: 17 Юни 2009 20:36
Мнения: 23
Отговори с цитат
Има и един xyplus,някой виждал ли го е да работи?


15 Апр 2019 20:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Рамбо, аз като не знам причината за това статукво с години наред, много пъти съм търсил логиката. За да ги лъчат в НD точно тези канали, а не напр. само единият от тях, а другият да бъде примерно bTV HD, вероятно има договори, като с "Планета" напр. Защо обаче и в SD - затова единствената логика са приемниците - за да може каналите да стигат и до зрителите с SD. Но по тази логика, каналите които не могат да се приемат с SD са доста повече. И обяснението за тяхната липса на SD-тата беше - сменете си приемника. Което ще рече, че и за тези два канала може да се предлага смяна.
Тези два канала в момента са на един кантар с bTV. Но без bTV на SD не може, а без тези, или поне без единия - може. За сметка на поне един спортен.
И пак казвам - така е с години наред :( Много странно :?
При първа възможност ще се информирам и ще споделя.


16 Апр 2019 00:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Ванди, прочети внимателно какво съм написал. Тези канали откъм качество реално отдавна не са HD, а програмата и на SD версията, и на HD, е една и съща, та затова няма смисъл да се повтарят и нека да остане само едното излъчване, но с подобрено качество, като на истинско SD, а другото просто да се премахне. Това е.


16 Апр 2019 07:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Rambo написа:
Тези канали откъм качество реално отдавна не са HD
Не са HD но реално, а според БСК щом са на 463 са HD :D Аз съм съгласен с теб и аз това казвам и търся логиката за дублирането им :?


16 Апр 2019 12:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Няма логика освен за заблудените, които си мислят, че гледат тези канали с HD качество. Ако имаш възможност, спусни първия ми пост на когото трябва, пък дано се предприеме нещо.


16 Апр 2019 12:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Авг 2009 10:53
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Въпросът ми към вас, колеги, относно програмите на филмовите канал и Comedy +, Cinema + и Action +. Кога операторът сменя филмите? На колко време ги сменя и повтаря? Има ли схема или като дойде. Месечно или друг период.


02 Май 2019 09:09
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®