Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 26 Апр 2024 17:17



Отговори на тема  [ 514 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 35  Следваща
MAX Sport 4 идва! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
taraponty написа:
Другите оператори нямат задължението да гарантират качеството на Булсат в техните мрежи, те са длъжни да подсигорят само мобилната им услуга, а към другата могат да ограничат трафика по техен вкус. Колко пъти да ти го казвам? Ти ще разрешиш ли на съседа да си включи печката на твоят електромер? Ако искаш да пропагандираш Алкайда отново ли трябва да те търпят? Червените и Оранжевите дали са по-глупави, че не са си отворили мрежите за стационарна телевизия както Булсат?
Услугата на Булсат не е филтрирана, а само е лимитирана скоростта на трафика към нея. Няма никакво нарушение, по същата логика можеш да имаш претенции и за скоростта извън България.

Преди да спорите се запознайте с това що е то Bandwidth throttling и тогава можем да продължим дискусията.


това прочетох от тук https://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_throttling

No blocking: broadband providers may not block access to legal content, applications, services, or non-harmful devices.
No throttling: broadband providers may not impair or degrade lawful Internet traffic on the basis of content, applications, services, or non-harmful devices.
No paid prioritization: broadband providers may not favor some lawful Internet traffic over other lawful traffic in exchange for consideration or payment of any kind—in other words, no "fast lanes." This rule also bans ISPs from prioritizing content and services of their own affiliated businesses.[7]
Накратко - нямат право!
Освен това пише, че могат да ограничават торент тракери и стрийм услуги за да се предпазят от претоварване на мрежата. В нашия случай това го правят защото могат, защото са им конкурент, а не поради друго/претоварване на мрежата/. Почти няма доставчик, който да ти пуска максималната скорост по договор, но пък взема пари за нея!
Не мисля, че е нелоялна конкуренция. Плащаш за скорост - получаваш я. А за каво ще я използваш си е твоя, а не на доставчика работа!


27 Фев 2019 17:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Днес имам време, да погледнем спора така:
1) Задължителни атрибути на всеки договор за предоставяне на услуги са:
- предмет на договора
- адрес на който трябва да бъде предоставяна услугата
- имена на страните по договора
Тези които се оплакват да споделят дали всичко това е на лице в техните договори.

2) Дали са претоварени мрежите могат да знаят само техните собственици, а не потребителите на форума на Булсат. По въпроса дори и специалиста по всичко не взима отношение.

3) Какво е положението с рестиймърите на Булсат към мрежите в които има проблеми ( те не са една или две), каква е гаранцията, че при тях всичко е наред?

4) Можеш ли да покажеш друг оператор освен Булсат (без значение в коя точка на света) които предоставя едновременно, срещу едно единствено заплащане два абсолютно различни типа услуги: сателитна и ИПТВ.


27 Фев 2019 18:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Не съм сигурен, че те разбирам точно. Моля, поясни
Цитат:
срещу едно единствено заплащане два абсолютно различни типа услуги: сателитна и ИПТВ.


27 Фев 2019 18:51
Профил

Регистриран на: 02 Дек 2009 17:32
Мнения: 161
Местоположение: София
Отговори с цитат
Има предвид когато имаш основен сателитен приемник и ти дадат за допълнителен приемник Fusion бокс.


27 Фев 2019 18:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
taraponty написа:
Днес имам време, да погледнем спора така:
1) Задължителни атрибути на всеки договор за предоставяне на услуги са:
- предмет на договора
- адрес на който трябва да бъде предоставяна услугата
- имена на страните по договора
Тези които се оплакват да споделят дали всичко това е на лице в техните договори.

2) Дали са претоварени мрежите могат да знаят само техните собственици, а не потребителите на форума на Булсат. По въпроса дори и специалиста по всичко не взима отношение.

3) Какво е положението с рестиймърите на Булсат към мрежите в които има проблеми ( те не са една или две), каква е гаранцията, че при тях всичко е наред?

4) Можеш ли да покажеш друг оператор освен Булсат (без значение в коя точка на света) които предоставя едновременно, срещу едно единствено заплащане два абсолютно различни типа услуги: сателитна и ИПТВ.


Заформи се доста интересна дискусия с различни гледни точки

- 1) същото важи за доставчика, с който си сключил договор, упоменато ли намаляването (филтриране) към определени адреси. Предоставя ти се неограничен трафик или ограничен?!? към оператор или достигане на определен брой гиги на месец. Плащаш колкото ти се поиска!
- 2) Всяка мрежа стига до претоварване по една или друга причина, някой постояненно в час пик други веднъж на 5 години.
- 3) Това като клиент който плаща за интернет услуга трябва ли да те интересува? Дали трябва да се вълнувам какво се случва със сървъри и рестримъри? Булсат и интернет доставчика трябва да се погрижат за това - печелят пари чрез тази услуга, следва да се осигури професионално оборудване.
- 4) Sky
Sky - сат и Sky GO - иптв

И един въпрос за статистиката! Понеже се дават примери с печки, пържоли и тн.
Имаме 5 човека и 5 печени пилета - един е изял 4 пилета, а останалите 4 са си поделили 5-то пиле. Статистически погледнато всеки е изял по едно пиле!
Статистиката е правилна за себе си, а истината таква ли е?

изпратено от Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk VIP


27 Фев 2019 20:45
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
SkyGO e мобилни приложение, а не ИПТВ за другото съм писал преди това, aко искаш го разбери ...
Разликата между мобилно приложение и ИПТВ (стационарна) е елементарна, за мобилната услуга се използва съответната апликация от app store, a за стационарната телевизия е необходим декодер (STB). Много оператори дават мобилното приложение безплатно, но никой не дава на сателитните си клиенти и IPTV декодер без да си отворят допълнителен акаунт за него.

Изображение

BTW SkyGO не е безплатно, поне така пише на сайта им виж шота :wink:


27 Фев 2019 22:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2012 00:27
Мнения: 150
Отговори с цитат
Много хубави предавания дават за Ла Лига по този канал с исторически събития. Например в момента разглеждат гафовете през годините, но по рано днес даваха за Реал Мадрид и за 5-те им последователни титли в Испания. Вчера пък даваха за феномена Роналдо и всичките му голове. Вярно по 30 минути са епизодите, но са интересни и определено Max Sport 4 си е домът на Ла Лига понеже дават доста неща за първенството по него т.е. не е само мачове със студия преди и след тях.

Снощи излъчваха от 2 часа и Копа Либертадорес, а по 3-ката вървеше Копа Судамерикана, което е като ЛЕ при нас.
Каракас бяха на път да продължат в груповата фаза след като върнаха 2-та гола от първият мач, но гостите от Мелгар вкараха в 89 минута и така се класираха. Беше интересно да се наблюдават Каракас и как се радваха на головете си все едно са на финал понеже спорта в момента ги откъсва от кризата в страната. Щеше да е яко да бяха стигнали до продължения и да видим нещо като дузпи, но не успяха.

Днес също има късни мачове, а по тройката пак ще има един мач от Судамерикана.

Max Sport 4

0:15 Футбол: Копа Либертадорес, Палестино - Тайерес де Кордоба, на живо
2:30 Футбол: Копа Либертадорес, Атлетико Минейро - Дефенсор Спортинг, на живо

В четвъртък срещу петък отново ще има мач от 02:30


27 Фев 2019 22:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Мое ли да питам за Fusion пакет плаща ли се на булсат?
Ако се плаща през какво трасе трябва да мине?

Ся действителна случка да ви разкажа и не случайно ще използвам думата "трасе".
На къщата ми на село си имам собствен канал за мръсната вода, минаващ през парцела ми до канализацията. До моя парцел имаше незастроен, който беше купен от един човек и го застрои. Най-прекия му път до канализацията беше ако се включи в моя канал. Дойде човеко и ме пита може ли и съгласен ли съм да го направи като си предложи и заплащане. Казах му че няма проблем ако всичко се направи легално с план проект, който да си влезе в Общината съ всичките ми скици та да се знае за в бъдеще, когато мен няма да ме има. След седмица човеко ми идва с договор и в този договор всичко си беше отразено дори и ако се наложи ремонт в моя парцел той да участва. Стиснахме си ръцете и сега винаги като си ида на село си пиеме по една-две ракийки за наше здраве. Той ми платил - аз съм доволен. Аз съм му спестил мъки да обикаля парцела ми - той е доволен.
А че булсат искат пари - ще пиша като ми отговорите на първия въпрос.


27 Фев 2019 23:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
taraponty написа:
SkyGO e мобилни приложение, а не ИПТВ за другото съм писал преди това, aко искаш го разбери ...
Разликата между мобилно приложение и ИПТВ (стационарна) е елементарна, за мобилната услуга се използва съответната апликация от app store, a за стационарната телевизия е необходим декодер (STB).
BTW SkyGO не е безплатно, поне така пише на сайта им виж шота :wink:

Sky Q - stb
Sky Go ти е включен в абонамента на sky. :wink: btw

Според теб листа заредена на Ott Navigatior или Iptv Player не е ИПТВ? Така ли се получава?

IPTV - Internet Protocol television (IPTV) is the delivery of television content over Internet Protocol (IP) networks. This is in contrast to delivery through traditional terrestrial, satellite, and cable television formats. Unlike downloaded media, IPTV offers the ability to stream the source media continuously. As a result, a client media player can begin playing the content (such as a TV channel) almost immediately. This is known as streaming media.

Although IPTV uses the Internet protocol it is not limited to television streamed from the Internet, (Internet television). IPTV is widely deployed in subscriber-based telecommunications networks with high-speed access channels into end-user premises via set-top boxes or other customer-premises equipment. IPTV is also used for media delivery around corporate and private networks.

В крайна сметка за какво е цялата дискусия? И още един въпрос - какво е тиви'бг и защо тях не ги филтрират, а Була ги?


28 Фев 2019 03:37
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Всеки вкл. и Була биха предпочели нета и ТВ да са в пакет. Да но на БСК не са, т.е. някъде са, някъде не са. Доказателство е, че там където имат интернет, БСК не даваше Фюжъни да се вързват в чужда мрежа. Един вид стимулираха хората да минават на техния нет. Но това е било на много малко места. Сигурно в 80-90 % от случаите се ползва наличната за абоната мрежа. ПРИ СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР, АБОНАТЪТ Е ПРЕДУПРЕЖДАВАН И МУ Е ДАВАНА ВЪЗМОЖНОСТ, ПРИ ПРОБЛЕМИ С УСЛУГАТА, ДА ВЪРНЕ УСТРОЙСТВОТО :!:
Колкото до претоварването на мрежите, само мога да кажа, че миналата пролет след куп оплаквания в КЗП от даденият за пример интернет доставчик, филтрирането спря. Цяло лято Фюжъните работиха без проблеми в тази мрежа, което ще рече че тогава не са я товарили. От месец и нещо "пак я товарят". Интернетът е специфична стока и предполагам, че за пред КЗП провайдърите биха намерили технически аргументи, на които инспекторите трудно биха опонирали. Но съобразявайки се само с договорите за неограничен интернет, явно КЗП успяват да се наложат, щом има доста дълги периоди, когато мрежите не се товарят.
Дилемата си е истинска - човек да се чуди коя страна да вземе, като всеки има основания. Факт е обаче, че заради неправилните инвестиции на БСК и затрудненото им положение, те могат да създадат наистина технически проблеми на някой. Но може и този някой, просто да мародерства.

Интересно е обаче друго, за да сме по темата - въпросната кабеларка приканва хората, след като ползват техния интернет, да минат на тяхната ТВ. А там има ДЕ, но няма нито един МАКС ! А сега де ... :?


28 Фев 2019 15:35
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
Днес при заплащането в офис попитах как седят нещата със Спринта. Не знам дали може да се вярва на момичето от офиса, но тя каза за това предишно прекъсване, че ръководни лица са се срещали с тези от Спринт и е имало договорка и за това FUSION-а вървеше до скоро без проблем. Интерсно защо от 2-3 седмици филтрирането пак е започнало.


01 Мар 2019 05:12
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 311
Местоположение: София
Отговори с цитат
Искат пак среща.....под масата! :) :mrgreen:


01 Мар 2019 11:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 27 Дек 2008 11:47
Мнения: 7
Отговори с цитат
Да питам знаещите. Испанското разбрах как ще го гледаме, макар и не цялото, но за първенството на САЩ и купа Либертадорес, да не пуснат канал Sport 2 плюс или минус.
Месечна такса от 0,68 лв. с абонамент заедно с БСТ на другарката Нинова.


02 Мар 2019 12:56
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Един въпрос ? Ако все пак, човек реши да гледа испанското от Булсат и плати 5,80 лв, то как ще го гледа като има само СД приемници ? :lol: По-големи шматки от булсат има ли ? Отговора е ДА - техните пациенти. :D


02 Мар 2019 19:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не може да се каже че има СД приемници, защото не може да се каже кои от двата модела СД и НД по-ги няма :wink: :( Освен Испания, хората с СД не могат да гледат и Италия, тъй като Макс 3 е на НД честота, без разбира се самият канал да е с такова качество :?


02 Мар 2019 21:04
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 514 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®