Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20 Апр 2024 05:35



Отговори на тема  [ 823 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 55  Следваща
Диема спорт вече не си струва парите! 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Юли 2012 09:43
Мнения: 34
Отговори с цитат
Имам кабелна с CAM модул.IPTV гледам с приложението Smart IPTV.В него могат да се добавят плейлисти.Имам и приемник на булсат но него го пускам само когато искам да гледам тенис по F+.


14 Дек 2015 11:17
Профил

Регистриран на: 02 Дек 2009 17:32
Мнения: 161
Местоположение: София
Отговори с цитат
Ясно. Супер е така.

P.S. Откъде започна темата, накъде я подкарахме...


14 Дек 2015 11:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
biglubo написа:
Имам кабелна с CAM модул.IPTV гледам с приложението Smart IPTV.В него могат да се добавят плейлисти.Имам и приемник на булсат но него го пускам само когато искам да гледам тенис по F+.

Какъв е проблема да си сваляш плейлисти и от сателитният приемник на Булсат? Просто е като фасул :idea:


14 Дек 2015 16:19
Профил

Регистриран на: 25 Юли 2012 09:43
Мнения: 34
Отговори с цитат
Я пак.Да свалям листи от сателитен приемник?Сателитните приемници не работят с листи.
Ти наясно ли си изобщо какво е IPTV и какво е сателитен приемник?


14 Дек 2015 16:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
Според теб селските кабеларки откъде взимат своите канали?
2010 година имах щастието да бъда част от екипа който подаваше сигнала от Олимпийските игри във Ванкувър, така че смятам че имам някаква предства от сателитна телевизия, чувал съм също и за IPTV.


14 Дек 2015 16:35
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Ма много не ги чуват тия технологии :) Според мене ей тaка може да се гледа IPTV локално на VLC примерно .
Изображение


14 Дек 2015 17:11
Профил

Регистриран на: 25 Юли 2012 09:43
Мнения: 34
Отговори с цитат
5610 написа:
Според теб селските кабеларки откъде взимат своите канали?
2010 година имах щастието да бъда част от екипа който подаваше сигнала от Олимпийските игри във Ванкувър, така че смятам че имам някаква предства от сателитна телевизия, чувал съм също и за IPTV.


Щом можеш от сателитен приемник да извадиш плейлист за IPTV(Internet Protocol Television) и е просто като фасул покажи.Пусни тук пример на лист който си свалил от сателитният приемник.


15 Дек 2015 09:53
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2010 10:29
Мнения: 12
Отговори с цитат
Мога ли да помоля за сайт с читави плейлисти.
Може и на лично. Мерси


15 Дек 2015 10:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
biglubo написа:
5610 написа:
Според теб селските кабеларки откъде взимат своите канали?
2010 година имах щастието да бъда част от екипа който подаваше сигнала от Олимпийските игри във Ванкувър, така че смятам че имам някаква предства от сателитна телевизия, чувал съм също и за IPTV.


Щом можеш от сателитен приемник да извадиш плейлист за IPTV(Internet Protocol Television) и е просто като фасул покажи.Пусни тук пример на лист който си свалил от сателитният приемник.


Нещо се бъркаш, аз нямам никакво желание всички да ми се закачите на рутера, (физически не се намирам в обхвата на Булсат сателита) но ако се потрудиш и с малко четене при положение, че имаш подходящият бакграунд в материята, успеха ти е гарантиран.
Надявам се, че няма да ме питаш и как с няколко карти на Булсат можеш да си направиш частен IKS (internet key sharing) сървър за пиратирането им.


15 Дек 2015 15:36
Профил

Регистриран на: 25 Юли 2012 09:43
Мнения: 34
Отговори с цитат
Аз питам само как от нещо което се предава чрез спътник ще извадиш листи с адреси които вървят по интернет през сървъри.Това са съвсем различни технологии.Принципно не виждам как може да стане.Всеки канал върви на дадена честота от даден транспондер.Е няма как тази честота да я преобразуваш в адрес през някакъв сървър.Колкото и да четеш.По лесно ще гледам телевизия през радио защото те поне използват подобни вълни.


15 Дек 2015 16:39
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Ми щом питаш да взема да ти отговоря със снимки . Та магията е ,че слиза от небето с чиния и минава по кабел който влиза във DVB-S/S2 платки дето са боцнати на един кмпютър със Дебиан и със едно софтуерче стават за гледане през IPTV .
Изображение
Изображение
А това са тунерите
Изображение


Последна промяна AlkatrazBG на 15 Дек 2015 17:33, променена общо 1 път



15 Дек 2015 17:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
biglubo написа:
Аз питам само как от нещо което се предава чрез спътник ще извадиш листи с адреси които вървят по интернет през сървъри.Това са съвсем различни технологии.Принципно не виждам как може да стане.Всеки канал върви на дадена честота от даден транспондер.Е няма как тази честота да я преобразуваш в адрес през някакъв сървър.Колкото и да четеш.По лесно ще гледам телевизия през радио защото те поне използват подобни вълни.

И прабаба ми си мислеше, че телеграмите се изпращат като се закачат хартийки за жиците на телефонните линии :lol:
Keep reading ! Ключовата дума за търсачката е "third-party software"
Нещата са приципно подобни и при CAM модула който използваш към момента.
Инвестицията не повече от 100 -200$, но когато е за хоби, това изобщо няма значение. Дава ти и гаранция, че ще те спаси от лошо замислената и още по-лошо реализираната IPTV на Булсат.


15 Дек 2015 17:33
Профил

Регистриран на: 25 Юли 2012 09:43
Мнения: 34
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Ми щом питаш да взема да ти отговоря със снимки . Та магията е ,че слиза от небето с чиния и минава по кабел който влиза във DVB-S/S2 платки дето са боцнати на един кмпютър със Дебиан и със едно софтуерче стават за гледане през IPTV .
Изображение
Изображение
А това са тунерите
Изображение


Това го знам много отдавна.Имах такава платка преди 7-8 години.Търсих в нета ключове и т.н.Само че това няма нищо общо с това което 5610 твърди че може да направи.
"Какъв е проблема да си сваляш плейлисти и от сателитният приемник на Булсат?"
Тук не се говори за допълнителен хардуер, а пише че директно от сателитният приемник на Булсат могат да се свалят плейлисти.Което няма как да стане според мен.Затова и питах.Едно е да се свали плейлист от някъде а съвсем друго е аз с хардуер и софтуер да преобразувам сателитния сигнал и да излъчвам от мой сървър.
Въпроса ми беше принципен.Имам приемник и нямам нужда да гледам през IPTV булсатком.


16 Дек 2015 09:58
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Приемниците на нашите сателитни оператори са пълни боклуци и от тях не може да свалиш нищо. Аз съм дал и друга снимка малко по нагоре от която принципно и реално може да се свали листа и не е много трудно да проработят с подобен приемник и с 3-те оператора.


16 Дек 2015 14:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
biglubo написа:
AlkatrazBG написа:
Ми щом питаш да взема да ти отговоря със снимки . Та магията е ,че слиза от небето с чиния и минава по кабел който влиза във DVB-S/S2 платки дето са боцнати на един кмпютър със Дебиан и със едно софтуерче стават за гледане през IPTV .
Изображение
Изображение
А това са тунерите
Изображение


Това го знам много отдавна.Имах такава платка преди 7-8 години.Търсих в нета ключове и т.н.Само че това няма нищо общо с това което 5610 твърди че може да направи.
"Какъв е проблема да си сваляш плейлисти и от сателитният приемник на Булсат?"
Тук не се говори за допълнителен хардуер, а пише че директно от сателитният приемник на Булсат могат да се свалят плейлисти.Което няма как да стане според мен.Затова и питах.Едно е да се свали плейлист от някъде а съвсем друго е аз с хардуер и софтуер да преобразувам сателитния сигнал и да излъчвам от мой сървър.
Въпроса ми беше принципен.Имам приемник и нямам нужда да гледам през IPTV булсатком.

Това което ти предлага Алкатраз е пилотаж за който ти не си подготвен за него се изисква разсъдък, опит и знания не е проблем там да се подкачи и Булсат карта, но това е друг въпрос който няма да обсъждам с теб.
Има по-лесен начин (като за теб) при който това се получава лесно и не е необходимо да правиш нищо освен да подвключиш няколко кабела ....
Изгледай това видео: https://www.youtube.com/watch?v=G3XtPQKLTX8 и няколко които са след него, прочети http://www.slingbox.com/ и ще се убедиш, че е просто като фасул и дори ти можеш да го направиш

Това работи на всички резолюции вкл и 3D и е безотказно при всички оператори (кабелни и сателитни). Може да бъде подвключено и от хора които под дефол мислят с гръбначният си мозък и се напъват само когато ходят по голяма нужда. :idea:


16 Дек 2015 14:54
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 823 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 55  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®