Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 24 Апр 2024 00:01



Отговори на тема  [ 1694 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 113  Следваща
Re: Булсатком вече и на PC 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
axander написа:
И аз да попитам за Kodi-то и логата бях ги направил да са цветни и с висока резолюция а сега станаха ръбати и бели бях въвел външен адрес сега каквото и да въведа са така.

Очевидно вече използваш логата, разработени от Булсатком, които се използват за Fusion платформата.
BabaQga написа:
Какво да правя като ъпгрейдна от базов пакет на премиум и не ми засича новите канали?

Това от колко време е? Обикновено каналите не идват веднага, а минава определен период от време, докато дойдат каналите. За първо време изчакайте.


06 Фев 2016 19:54
Профил

Регистриран на: 23 Юни 2013 11:24
Мнения: 19
Отговори с цитат
Очевидно вече използваш логата, разработени от Булсатком, които се използват за Fusion платформата.
BabaQga написа:
Какво да правя като ъпгрейдна от базов пакет на премиум и не ми засича новите канали?

Това от колко време е? Обикновено каналите не идват веднага, а минава определен период от време, докато дойдат каналите. За първо време изчакайте.[/quote]

В интерес на истината от преди 10 мин смених абонамента :) Ще почакам значи


06 Фев 2016 20:01
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2016 12:39
Мнения: 2
Отговори с цитат
Някой подкарвал ли е DLNA на Kodi - така че да може да се гледа IPTV на смарт телевизор?
И въобще възможно ли е?


18 Фев 2016 12:50
Профил

Регистриран на: 23 Яну 2016 18:41
Мнения: 22
Отговори с цитат
Kodi си има вграден DLNA сървър, но той е за да шерваш локалната му библиотека. В случая ти искаш да стриимва това което си пуснал през IPTV. Не мисля че е възможно, а и това не е и идеята на DLNA. Нека някой ме поправи ако греша.

Най-добрия вариант е да имаш устройство (андроид тв, распберри и т.н.), на което имаш инсталирано коди и то е директно свързано с телевизора с HDMI.
Аз съм с Raspberry PI 2 и OSMC(Линукс и коди) вързано към телевизора и всичко работи идеално. Управлявам си го с дистанционното на телевизора и въобще не ми трябват фюжън бокс или приложение за смарт тв.

За други варианти може би трябва да напишеш в момента на какво ползваш коди-то - PC, android телефон, ...?


19 Фев 2016 11:32
Профил

Регистриран на: 18 Фев 2016 12:39
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря за отговора! :)
Ползвам TV LG, но за съжаление все още няма приложение за фюжън за тези телевизора, а през компа не ми е много удобно да шервам екрана на кодито. Пък и ми липсва удобството на дистанционното :cry:
Явно трябва да се купува външен плеър :(
Това за RasspberyPi е една много добра идея!
Подробности по конфигурацията, особенно управлението с дистанционното на TV как се реализира?


19 Фев 2016 15:23
Профил

Регистриран на: 19 Фев 2016 17:38
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте,
Преди всичко бих искал да ви се извиня, ако допусна някоя грешка при написването на този коментар и не спазя някое от изискванията на форума, но току що направих своя акаунт и нямам опит :)
Изчетох доста неща (все пак до момента има написани 72 страници), но не открих информация за инсталацията на Kodi на Amazon Fire TV stick. Самото устройство е базирано на андроид, но официално е със собствена операционна система Fire OS.
Аз инсталирах приложението без проблем, но имам проблем с подкарването на каналите на булсатком. Имам инсталирано Kodi на компютъра ми и там нямам проблем, но тук нещо не става. Не откривам файла bulsat.xml.gz което вероятно води и до липсата на стрийминг!?
От всичко прочетено до тук видях, че потребител с име: tishog е успял да го инсталира, но не описва детайлно подробностите! Все още се водя нов потребител и не мога да му изпратя лично съобщение.
Ами това е от мен! Надявам се някой да е правил подобно нещо и да е имал успех! Като цяло Amazon Fire TV stick според мен е доста удачно устройство точно за това за което обсъждаме тук. Ама на ядец!Нещо не успявам да го подкарам!


19 Фев 2016 20:44
Профил

Регистриран на: 23 Яну 2016 18:41
Мнения: 22
Отговори с цитат
Аз съм с Samsung, но явно е стар модел и също го нямам проложението.
Относно дистанционното при мен всичко тръгна веднага :) Не знам на какво се дължи, но при конфигурацията Raspberry Pi и OSMC още първия път като го стартирах си работеше. После можеш да си избереш какво точно ти е дистанционното (това май е функционалност на OSMC, а не на Kodi).
Разбира се телевизора трябва да поддържа HDMI-CEC. При мен я има тази опция, но не е включена по подразбиране. Трябваше изрично да я включа. При Samsung HDMI-CEC се казва Anynet+, при LG май е SimpLink.


20 Фев 2016 00:45
Профил

Регистриран на: 09 Юни 2015 13:40
Мнения: 70
Отговори с цитат
tsetso11 написа:
Здравейте,
Преди всичко бих искал да ви се извиня, ако допусна някоя грешка при написването на този коментар и не спазя някое от изискванията на форума, но току що направих своя акаунт и нямам опит :)
Изчетох доста неща (все пак до момента има написани 72 страници), но не открих информация за инсталацията на Kodi на Amazon Fire TV stick. Самото устройство е базирано на андроид, но официално е със собствена операционна система Fire OS.
Аз инсталирах приложението без проблем, но имам проблем с подкарването на каналите на булсатком. Имам инсталирано Kodi на компютъра ми и там нямам проблем, но тук нещо не става. Не откривам файла bulsat.xml.gz което вероятно води и до липсата на стрийминг!?
От всичко прочетено до тук видях, че потребител с име: tishog е успял да го инсталира, но не описва детайлно подробностите! Все още се водя нов потребител и не мога да му изпратя лично съобщение.
Ами това е от мен! Надявам се някой да е правил подобно нещо и да е имал успех! Като цяло Amazon Fire TV stick според мен е доста удачно устройство точно за това за което обсъждаме тук. Ама на ядец!Нещо не успявам да го подкарам!

Пробвай следното:
Отвори си Коди->Система->Изглед->Показвай скритите папки и файлове да е маркирано. След това отиди в приложението на Булсатком и потърси следният път към файловете:
Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/


20 Фев 2016 13:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
bulsat.xml.gz ти е необходим за да имаш ЕПГ-то което булсат са изготвили,можеш и без него. Важното е да имаш bulsat.m3u :idea:


20 Фев 2016 14:15
Профил

Регистриран на: 09 Юни 2015 13:40
Мнения: 70
Отговори с цитат
Да, и аз това пропуснах да кажа. А за да имаш генериран файл bulsat.xml.gz влез в настройките на Fusion TV->Pvr и махни отметката (да не е оцветено) Use external EPG.
Когато тази функция е активна приставката не генерира този файл и трябва да изплозваш външен източник за ЕПГ.


20 Фев 2016 14:57
Профил

Регистриран на: 12 Май 2010 18:26
Мнения: 47
Отговори с цитат
В момента нито един HD канал не работи през Kodi.


20 Фев 2016 23:27
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Има авария в кюнците и за това не ти гори печката с пълен капацитет :wink:


20 Фев 2016 23:29
Профил

Регистриран на: 19 Фев 2016 17:38
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря много за експресните отговори! Коригирах нещата и открих всичко което ми бе необходимо!
Имам нов казус!
След като инсталнах всичко, програмите работеха по 2 секунди и спираха. Взех Amazon Stick-a и го занесох в домът на родителите ми и там тръгна перфектно. Както се досещате единствената разлика е интернет скоростта - вкъщи е 15 Mbs а у тях 30 Mbs. HD каналите засичаха дори и при 30 мегабита което доста ме озадачи!
Имам инсталирано Kodi и на лаптопа и при тези 15 мегабита няма никакъв проблем, но явно Amazon Stick-a иска повече.
Просто ще ида да си вдигна скоростта на нета, но въпроса е колко - дали 50 мегабита ще са достатъчни? Най-интересното е, че Булсатком твърдят че 10 мегабита са достатъчни (поне това прочетох в сайта).
Благодаря отново за бързите и конкретни отговори! Ако имате идея защо на лаптопа нямам проблем въпреки бавният интернет и каква скорост да поръчам на доставчика (пак Булсатком), ще се радвам да видя мненията ви!
С пожелание за приятно изкарване напочивните дни!
Цецо


20 Фев 2016 23:31
Профил

Регистриран на: 13 Дек 2015 16:14
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте. Когато стигнах до избирането на bulsat.m3u, изобщо не се появаява :cry:


21 Фев 2016 14:44
Профил

Регистриран на: 21 Фев 2016 14:58
Мнения: 1
Отговори с цитат
slavi58 написа:
Здравейте. Когато стигнах до избирането на bulsat.m3u, изобщо не се появаява :cry:


А валиден потребител и парола въведе ли в настройките на FusionTV скрипта?


21 Фев 2016 15:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1694 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 113  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®