Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:40



Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Настройка на приемник ZHD210 за други спътници 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Имах предвид с допълнително кабелче от конвертора. От единия изход на четворния конвертор идва сигналът за Хотбърд, влиза в DiSEqC-а с настройка LNB1, от друг изход на конвертора тръгва кабел и влиза в DiSEqC-а с настройка LNB2 за Астрата, третия кабел е за Хеллас. Това само при условие, че не се ползват 4 декодера. Досега сплитера сме го ползвали в случай, когато моноблокът е с един изход, щеше ми се да знам дали има и други финтове.

Edit: А, ти вече си писал и по този въпрос :)


16 Фев 2016 03:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ето така трябва да го монтираш този красавец. От два изхода, два кабела за Булсатския НД приемник. От третия изход един кабел за неоператорския. От четвъртия през сплитер, един кабел за СД тунера.За СД-то обаче ще трябва втори дайсек, а и двоен конвертор на Булсатската антена

И не си мисли че тунера на була в това отношение е по-лош от другия. И с оня няма да можеш да хванеш току така три спътника с моноблок + единичен :wink:


Прикачени файлове:
моноблок.jpg
моноблок.jpg [ 5.85 KiB | Прегледано 21032 пъти ]
двоен.jpg
двоен.jpg [ 3.96 KiB | Прегледано 21032 пъти ]
16 Фев 2016 21:47
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Ето ти снимка на моето бебче:
http://prikachi.com/images.php?images/518/8639518e.jpg
Принуди ме сега по тъмното да го снимам значи! :D
И за да онагледим казаното, прилагам схема, как трябва да стане работата:
http://prikachi.com/images.php?images/585/8639585T.jpg
Поръчал съм 3 сплитера, като дойдат и ги монтирам ще кажа резултата. Утре, ако ми остане време, мога да пусна още един кабел от моноблока към дайсека да видя дали ще се получи нещо и дали ще стане без сплитер.
Остава отворен въпроса, защо с антена на БК 60 см или там колкото беше имам по-добър сигнал от на Triax TDS 88 с един и същи конвертор, на едно и също място, на една и съща стойка. Някакво логично обяснение?
От булсатската изцеждам 14 дб, а от триакса макс 13 дб. Това е на 12524/Н/30000 и за двете.

П.С. vanedrel
, защо понякога ми говориш/пишеш в множествено число? Малко странно звучи да ти кажа... :roll:
П.С.1 Защо има толкова голямо забавяне между пускането на мнение и появяването му. то хубаво има цензура, ама чак пък толкова голяма ми заприличва на някаква форма на параноя, да не би някой, нещо лошо да каже... :lol: :lol:
Не ми пречи, но е доста дразнещо и се губи диалога. Преповтарят се неща без да знаеш, че някой ги е писал или ти му отговориш, но някой е изпреварил и т.н. :!: :!: :!:
П.С.2 какво закъснение се появяват постовете? Има ли определено време или просто трябва да бъде прегледано написаното, за да му се даде зелена светлина?


16 Фев 2016 23:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2011 16:24
Мнения: 34
Отговори с цитат
аз нямам забавяне, пиша, пускам и веднага излиза поста. а колкото до антената - ако нищо му няма на триакса, значи не е изцеден. имай предвид, че може да е нещо по антената, което не се вижда с просто око.


17 Фев 2016 09:11
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Последното ми мнение нямаше забавяне. Може би трябва, определен брой мнения да имаш, за да можеш без проверка да ги пущаш или просто модератора да е решил, че няма да пиша глупости и да ми е дал картбланш за което съм му благодарен. :lol:
Надявам се да оправдая доверието! :D
Нека vanderel да разясни как стоят нещата!
А за антената, цедих е, цедих е и нищо не ще да пусне! Съмненията са ми, че може би проблемът е в едни дървета, които се падат от двете страни на антената, а тя, като е по-голяма да влиза в обсега им на радио-сянка, а с по-малката не. Просто нямам друго обяснение. А на антената какво да и има, като си е чисто нова. Дефект ли, какво ли? Не ми се вярва. По-скоро, може би дърветата да пречат. Нека някой, ако е имал подобен феномен да каже, дали на едно и също място в подобен случай може да се случи същото. Като се оправи малко времето ще поокастря клоните, за да видя дали ще има някаква промяна.


17 Фев 2016 12:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Marcel написа:
П.С. vanedrel
, защо понякога ми говориш/пишеш в множествено число? Малко странно звучи да ти кажа... :roll:
Просто аз не отговарям само на теб. Този форум се посещава от много хора. Ако напишеш в Гугъл, нещо свързано със сателит, един от линковете ще те доведе тук. Темата може да остане и година. И През тази година много българи в твоето положение ще четат какво е решението на подобен проблем. Както нашите мнения, така и твоето - това което ще напишеш накрая. В този смисъл аз те моля, задължително да кажеш какъв е резултата,за да сме максимално полезни и на други. Тази част, където съм говорил на Вие, вероятно ще я преместя в обобщаващата тема за дайсеци и повече от една антени с приемник на БСК. Но след като видя резултата от втория кабел от конвертора. Със сплитери сме го изпробвали много и там няма нищо неясно, но четворен моноблок не съм държал още в ръцете си :(

Marcel написа:
П.С.1 Защо има толкова голямо забавяне между пускането на мнение и появяването му. то хубаво има цензура, ама чак пък толкова голяма ми заприличва на някаква форма на параноя, да не би някой, нещо лошо да каже... :lol: :lol:
Не ми пречи, но е доста дразнещо и се губи диалога. Преповтарят се неща без да знаеш, че някой ги е писал или ти му отговориш, но някой е изпреварил и т.н. :!: :!: :!:
П.С.2 какво закъснение се появяват постовете? Има ли определено време или просто трябва да бъде прегледано написаното, за да му се даде зелена светлина?
Няма цензура !!! Още повече, че говорим по чисто технически въпроси. Технически е и проблемът по забавянето. Има време през което можеш да си изтриеш поста или да го коригираш, без той да е видян от останалите. И мисля че беше около 5 мин. Предполагам че там е причината - 5-не мин. са станали 2 часа.


17 Фев 2016 16:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Marcel написа:
От булсатската изцеждам 14 дб, а от триакса макс 13 дб. Това е на 12524/Н/30000 и за двете.
Триаксът е Мерцедеса !!! Причината е в настройката на конвертора. Вероятно като насочиш антената, той ти остава далеч и не можеш да го стигнеш. Скоро писах за това и то в множествено число :D Да не го търся. Ти имаш опит и ще намериш начин да го достигнеш и завъртиш с 2-3 мм нанякъде :wink: Това е !!!


17 Фев 2016 16:44
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Първо искам да изкажа благодарност на включилите се в темата за помощта, която оказаха! Благодаря! :)
Поръчката със сплитерите дойде. Мислех да не пущам 2 кабела от моноблока, за да пробвам, защото колега от друг форум сподели, че го е правил и става. Все пак съм се захванал и реших и аз да пробвам. Да става. Никакъв проблем. След това сложих сплитерите и с тях се получи без никакви грижи. На сигнал индикатора не се отчита затихване на сигнала заради сплитера, което е супер. Mоже и от самите сплитери да е, че са добри и отзивите за тях са много положителни, въпреки, че са от най-евтините. Така, че някой, ако е решил да прави нещо подобно, като мен да знае, че става и с 2 кабела от моноблока към дайсека, както и със сплитер.
Относно това, че Триакса е Мерцедеса не съм много съгласен със сравнението. По-скоро може да се каже Тойотата. Съотношение цена/качество е може би най-доброто. Мерцедес ми е другата антена с моноблока. Скъпа, но изключително здраво нещо, стабилна, алуминиева и може да се каже вечна. Всичко е метал. За това говоря:
Astro ASP 78. Ако някой иска наистина истинска антена, това е! Без да правя някаква реклама на марката, но доста антени съм виждал, по-добра не съм. Копие на Астрото е Fuba DAA 780.
1:1 са! Както и да е подробности...
Относно настройката на Триакса към Хелас и недобрия сигнал съм пробвал може би всичко. С конвертора съм си играл доста. Имам достъп до него и мога да го местя, както искам. На 160 см е от земята. Всички посоки. Напред, назад, ляво дясно, въртене и дори местене на държача/шината на който се държи. Резултат 0. За сега ще го оставя този проблем, защото сигнал си имам сравнително добър. Като пуснат новия сателит на БСК ще търся по-оптимално решение на проблема, а и тогава ще сменя местоположението на чинията...
П.С. Между другото, знаят ли се някакви подробности относно сателита на БСК? Нещо ново/ Кога, къде и на каква позиция ще бъде? Последното, което бях чел е, че ще е на 2°Е. Има ли промяна в това отношение и горе-долу в кое полугодие ще го изстрелват?


Прикачени файлове:
spliter.jpg
spliter.jpg [ 20 KiB | Прегледано 20765 пъти ]
18 Фев 2016 17:48
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Все пак снимах положението на конвертора на Триакса, за да се види и ако има забележки да се кажат (кабелите съм ги пуснал временно и да не ви правят впечатление. При завършването на всичко, няма да са така. Мога и тогава да снимам, както и цялата система елемент по елемент.)
http://prikachi.com/images.php?images/281/8642281a.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/283/8642283Z.jpg


18 Фев 2016 18:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Това, което ме дразни в Триакс-а е начина, по който се захваща държача за конвертора към рейката. Там обикновено има едно дразнещо хлопане, което за по-добри резултати се оправя като се подпре с тънко парче материя отдолу. Случаят сигурно е различен, но аз да си кажа.


18 Фев 2016 21:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами това за което говори Атома, клони към четвъртата настройка - фокуса !!! Не ми се ще да говоря за фокуса точно на Триакс :( Фокуса на антената е фабрично зададен и не се пипа при настройка. Това място от антената е допълнително оребрено,усилено. Фокуса няма как да се пипа, освен ако без да иска човек е ударил,изкривил нещо. Или при някаква хлабина на рейката, държача на конвертора ... Но ..., Marcel, гледайки индикатора, с един пръст повдигни конвертора до упор и виж промяната. После опитай да го наведеш надолу. Нали разбираш - без да кривиш нищо, просто колкото позволява отката.
Другото е наистина някаква пречка пред антената :?


19 Фев 2016 20:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 18:32
Мнения: 9
Местоположение: Mездра
Отговори с цитат
Някой от вас настройвал ли е ZHD с повече от 4 антени?С 4 антени и дайсек 1.0 работи без проблем,но с дайсек 1.1 и 8 настроени спътника не тръгва.Дали дайсек 1.1 не е активен на ZHD приемник


20 Фев 2016 11:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И адаш, и от правилния отбор ... :wink: :D

В настройките на 1.1 позициите са зададени вместо от 1 до 16 - от 0 до 15. Сещаш ли се сега :?: Първата комбинация е 1-0, 1-1, 1-2 и 1-3 !!! Втората от 2-4 до 2-7, ... 3-8 - 3-11 и от 4-12 до 4-15 :!:
Корегирай си позициите и всичко ще тръгне :wink:


20 Фев 2016 13:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 18:32
Мнения: 9
Местоположение: Mездра
Отговори с цитат
То отбора е ясен,но с този приемник е тегло!Не разбрах точно как става,но като имам време ще пробвам!Този приемник е на един приятел,при мен проблем няма защoто съм с DM 800!


21 Фев 2016 11:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2011 16:24
Мнения: 34
Отговори с цитат
Изображение


21 Фев 2016 17:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®